Reklama

Reklama

Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje se životem i sám se sebou. Snaží se ze všech sil, aby se věnoval svým nejbližším a zároveň nezanedbával přípravu na důležitý souboj v ringu. Čeká ho silný soupeř, jehož jméno se navíc spojuje s dávným neštěstím v jeho rodině, a blížící se zápas bude proto nejen náročný, ale i velmi osobní. Spolu s Rockym (Sylvester Stallone) po svém boku se Adonis pokusí naplnit dávný odkaz a získat odpověď na otázku, za co se vyplatí bojovat. Creed II je filmem o návratu, který oživí vzpomínky a znovu připomene, co dělá šampióna šampiónem. Poselství zní jasně - nezáleží na tom, jak daleko ve svém životě dojdeš, tvá minulost a tvá rodina bude vždy s tebou. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (474)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Dvojka Creeda je příjemně nostalgická, emocionální a vizuálně solidní boxerské Drámo, kde Michael B. Jordan opět exceluje. Stallone a Lundgren jsou zde jen z nostalgie, jelikož jejich herecké dovednosti už za moc nestojí. Postavit proti sobě Apolla a Draga byl výtečný nápad a byť souboje jsou zde jen dva jsou výtečně natočené a dynamické,že se divák do arény vyloženě vžije. Chválím i skvělý trendy soundtrack a vizuální nástup obou hrdinů do ringu, s kterým si dal někdo dost práce. Škoda občas pomalejších pasáží, při kterých si divák zazívá, ale jinak spokojenost. 75% ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Chlapský doják roku. Opravdu jsem nečekal, že mě to potěší v tolika rovinách. Asi nejvíc mě dostalo polidštění otce a syna Dragoových - na tom mohl celý film totálně ztroskotat, ale nakonec je to jeho možná největší deviza. V souvislosti s tím musim ocenit i to, jak ladně a přirozeně Creed II navazuje kromě předchozího dílu právě na kultovního Rockyho IV, což je z mého pohledu možná nejultimativnější 80's hollywoodský akční film ze všech ultimativních 80's hollywoodských akčních filmů (Komando, Rambo 2+3, Cobra), přičemž se jeho specifickému cheesy stylu nesnaží nijak podobat (pouze na něj odkazuje a variuje některé jeho ikonické scény) a drží se moderního "seriózního" pojetí prvního Creeda. Další díl vůbec nepotřebuju, o hlavních postavách teď už bylo řečeno vše podstatné (o Rockym každopádně) a jejich linie jsou zakončeny krásně a stylově (MINISPOILER za ty sluchátka v závěru jsem tomuhle snímku ochotný odpustit pomalu jakýkoliv fail). Nicméně spin-off s Lundgrenem a jeho synkem bych bral asi okamžitě, tam potenciál k vytěžení podle mě nepochybně je... 70 % ()

Reklama

AlfaNumerO 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem moc a odešel jsem náramně spokojen. Sice si neodpustili klišé ve formě prohraju, abych mu potom rozbil držku. Trochu jsem v koutku duše doufal v konec ala Se7en, ale přesto všechno je to celé tak zvláštně celistvé, uvěřitelné. Chápete počínání postav (starý Drago vynikající) a ve finále fandíte ve skrytu duše Rusákům. Opravdu jsem to napsal zrovna já? Mimo to Sylvestr se našel v civilnější poloze, kde mu věříte snad každé slovo. Jsou tam hluché děti. Kdo by tohle čekal? Jsem velice překvapen celkovým výsledkem... nutno podotknout, že velice pozitivně. Navíc jde snad o 7 díl. Vyždímali z toho maximum. 83% ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

Creed II je jak kvalitním pokračováním prvního filmu, tak skvělé navázaní na Rockyho IV. Propojení se čtyřkou bylo skvělé a otevírá to hromadu zajímavých témat. Adonis, jeho máma, Ivan Drago a jeho syn a Rocky tak tvoří vynikající mix, který funguje skvěle. Hlavně samotné finále je vynikajícím zakončením hned několika zápletek. Fungují tu i osobní a rodinné roviny naprosto na jedničku. Jak jsem psal u Creeda, tak i když Adonise mám rád jako postavu, občas se chová jako kok*t. No a tady je vrchol jeho kok*tství a to je to, co pro mě dost podráží prostředek. Když k tomu přidáme slabší režii Stevena Caplea, který sice umí, ale na Cooglera se nechytá, tak film nenaplňuje svůj potenciál na plno. Přesto jde stále o parádní součást série. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Neskutečně utahaný a i na Slye ukecaný. Poměrně dlouho dobu jsem si připadal jako když jsem na nějakým rodinným melodramatu a ne boxerským filmu od Slye. Navíc zcela upřimně, už mě stále stejný boxerský scénář začíná nudit o pokud jde o zpomalovačky v ringu ...Slyi nevěřím, že tohle byl tvůj nápad, proboha kde je ta živočinost Rockyho, kterou si sebou vždycky bral do ringu. Větší zklamání mě Sly snad ještě nikdy nepřipravil, začínám se děsit patýho Ramba ()

Galerie (105)

Zajímavosti (27)

  • Nezávislosť Ukrajiny bola oficiálne vyhlásená 24. augusta 1991. Viktor (Florian Munteanu) a Ivan (Dolph Lundgren) Dragovi žijú v Kyjeve, ktorý je v Ukrajine, nie v Rusku. Pri vchode do haly, kde Viktor Drago boxuje, sú na stene ukrajinské národné farby: svetlomodrá a žltá. (swn)

Související novinky

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Studio United Artists znovu ožívá

Studio United Artists znovu ožívá

06.02.2019

Sto let poté, co legendární tvůrci D. W. Griffith, Mary Pickford, Charlie Chaplin a Douglas Fairbanks založili první distribuční a produkční společnost na podporu nezávislých filmových umělců, studio… (více)

Reklama

Reklama