Spartakus

• Polsko Spartakus (více)
TV spot 6
USA, (2010–2013)

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

TV spot 6

Recenze (1 066)

Zeck

Hodnotím už po 6. epizodě a směle můžu říct, že seriálu těch pět dám i poté co celou první řadu dokoukám. Geniální seriál, který si vytyčil jasnou cílovou skupinu "muž 17-40 let" a přesně pro něj je ten seriál dělán. Však znáte nějáký jiný, kde by se otevřeně šoustalo, všude chodily nahé spocené kozaté otrokyně, slovo "kurva, šukám" by bylo častější než "sakra" a všude byla spousta krve a masa? Já ne a proto mě tento seriál rozsekal. Základní prvek, který mě děsil byl fakt, že nesnášim 300. Tento seriál je udělaný naprosto stejnou technikou a stylem (herci před zeleným plátnem)... strach se nepotvrdil i člověk jako já, který miluje opravdovou filmařinu, komparz, reálnost si na tento styl zvyknul a dokonce si ho oblíbil. Tento seriál má všechno, od krásný žen, po nabušené borce, skvělý výběr herců, hlášek, soubojů, prostě klukovský sen každého chlapa, kterému se zhmotnil ve 13 epizodách. 100% 26.01. 2011 ()

petero

Totálny náser na TV obrazovkách. Domácnosť toľko krvi, odseknutých končatín, odhalených sexuálnych partií a prirodzení, sexu a nadávok ešte nezažilo. A to všetko vystajlované na nerozoznanie od 300, ktorý tým, že je určený priamo na obrazovky vyznieva ešte drsnejšie. Toto sa pred 22 hod. vysielať rozhodne nebude. Režisér si u mňa, po nevyužitom Bitch Slap (a Erin Cummings), dokonale napravil reputáciu. To patrí pre prvú časť, po druhej už tak nadšený nie som. ()

Arachneuss

„There is but one path... we kill them all!" Blood and Sand - 80%: Zprvu pouze lacinější verze 300: Bitva u Thermopyl s příběhem a dialogy tupými, jako ostří cvičných mečů v ludusu gladiátorů. Po pár dílech, kdy si tvůrci ujasnili svou vizi, se naopak jedná o intenzivní rubačku s vizuálem za všechny prachy, dějovou linkou plnou intrik (za pointu šestého dílu by tvůrci zasloužili nějakou cenu), láskou mezi mřížemi a touze po krvavé pomstě. Určitě ten nejlepší seriál z první čtvrtiny tohoto roku a také příslib do budoucna, že novodobá verze vzpoury pod vedením Thráckého válečníka má šanci apelovat na absolutní výšiny hodnotící škály. Vengeance - 50% War of Damned - 80% ()

Fiftis

Na tento seriál sa môžete pozerať z rôznych pohľadov. Tí, ktorí majú radi historické fakty, budú určite sklamaní. Tí, ktorí nemajú radi brutalitu a živočíšny sex vo filmoch, tiež. Ale ak si chcete u seriálu o gladiátoroch oddýchnuť, baviť sa, vypustiť si z hlavy denné starosti, potom Spartacus je pravá voľba. Potoky umelej krvi, rocková hudba a krajina s večne hnedým podmračeným filtrom, to všetko beriem ako rukopis seriálu. Ja s tým nemám problém a všetko je jasne urobené prehnane zámerne. Veľké plus je, že séria nemá vyložene otvorený koniec. To mi na iných seriáloch vadí. Musím povedať, že som bol naozaj milo prekvapený po zhliadnutí prvej série s podtitulom Krv a piesok. Výborný príbeh, dobové prostredie. Ukážka vtedajšieho spôsobu života Rimanov, či už vyššie postavených alebo obyčajných občanov, otrokov, gladiátorov. ()

novoten

Blood and Sand - 90% - Myslel jsem, že s touhle volbou jsem se netrefil. První díl je totiž prázdný v dialozích, podivně nesoustředěný v představení hlavních postav, směšný v tricích - a pak už je jenom lépe. Capua v sobě totiž skrývá silné charaktery, šokující zvraty, nečekané ztráty ve všech hierarchických rovinách a děj gradující téměř nesnesitelně. Tvůrci se nebojí dotlačit diváka do polohy, kdy se na další krvelačně podaný zápas chtě nechtě musí těšit, až takhle silně a přesně seriál útočí na nízké pudy, aby ale hned vzápětí vháněl slzy do očí nemizejícím soucitem. Andy Whitfield byl král, který i když některé chvíle neuhrál herecky, tak charizmatem pokaždé. Hmatatelná zášť vůči Crixovi nebo Batiatovi v poživačném Hannahově podání byla tím největším pokladem, která seriál táhla k vrcholu hned v jeho začátcích. Vengeance - 80% - Velký respekt tvůrcům za to, jak statečně se se vším vypořádali. Bezmála z poloviny totiž sledujeme nový seriál, kde naštěstí zůstaly městské intriky a pokusy o rozptýlení davu (byť arénové souboje anonymních postav byly velkým omylem). Bloudivá dobrodružství hlavní skupiny baví jen proměnlivě a s přimhouřenýma očima. Zranitelná statečnost původního představitele titulního hrdiny je pryč, Liam McIntyre se snaží seč může, ale hlavně v této sezóně je věkový rozdíl vůči Whitfieldovi nepříjemně patrný a rušivý. Co je ostuda, je Naeviino přeobsazení. Nikdo samozřejmě nemohl očekávat, že bude Cynthia Addai-Robinson své předchůdkyni podobná jako vejce vejci, ale tohle je takový rozdíl, že by snad bylo lepší nechat její postavu zemřít a Crixovi najít lásku zcela novou. Takže i když v polohách hereckých, scenáristických i dobrodružných Pomstě něco chybí, bohatě ji zachraňují dva faktory. Prvním je rozevlátý bohém Gannicus, který se do party dostavil z prequelové arénové perly a dotváří tak prvek, který statečnému povstání dosud chyběl. Tím druhým jsou dvě závěrečné epizody. Ty totiž nejsou ničím jiným než vznešenou, krvavou a nemilosrdnou antickou tragédiií se ztrátami na životech, kam se podíváš. Neuvěřitelná záležitost právě proto, jak nepřipraveného mě v tu chvíli seriál zastihl. War of the Damned - 70% - Do poslední sezóny jsem vstupoval s mrazením v zádech, protože s příchodem Marca Crassa se mi vybavily i za školních let hltané kapitoly dějepisu. Až jsem občas nemohl věřit, jak rychle se ze skromného příběhu doutnajícího povstání stala velkolepá válečná strategie. Seriál se bohužel vyvíjí lépe jako celek, než že by něco podobného zvládly i jeho postavy. Všichni jsou na začátku právě tam, kam dojít měli (statečný alkoholik Gannicus, věčně zamilovaný válečník Crixus, zadumaný stratég Spartakus a bohužel i bojechtivá hydra Naevia) a kolem téhle čtveřice se děj točí až trochu v kruzích. Opět je potřeba mít příběh v jednom konkrétním bodě, tentokrát je jím město Sinuessa. Tady se Válka zbytečně zastavuje a až do chvíle, než na jeho zdi zaútočí Římané, se jedná o vyčkávací taktiku Crassovu i tvůrčí. Nefunguje to, hromada nových postav divákovi k srdci nepřiroste, tím spíš, že tuší, že se na obrazovce příliš neohřejí a ve většině případů je čeká další rychlý konec. Až od vánice jsem se ale dokázal naladit na příslušnou notu a začal pociťovat, že právě tady je začátek konce. Mrazení s vědomím, kdo všechno zemře nebo by zemřít měl, je ochromující a poslední epizoda Victory, jakkoli mě netrefila přímo na komoru, je více než důstojným završením. Byl to příběh statečných mužů, velkých pánů a krásných žen (Mira, Ilithyia, Seppia nebo Sibyl braly dech). K dokonalosti mu chybělo dost, přesto jsem za něj moc rád, že překročil svůj stín jako údajného seriálového přiživení se na fenoménu 300. I am Spartacus. () (méně) (více)

• Spartakovo (Liam McIntyre / Andy Whitfield) tělo nikdy nebylo nalezeno. Je několik možností, proč tomu tak je: poslední bitvu přežil a unikl, byl zabit v bitvě nebo byl ukřižován. (PatrikP4)
  • V závěrečném díle seriálu Gannicus (Dustin Clare) vzpomíná, jak lid provolával jeho jméno v aréně. Ale ta v té době, kdy si Gannicus vybojoval svobodu, ještě nebyla postavena. (Timak)
  • Podle historie Gannicus (Dustin Clare) nepadl v bitvě, kde došlo k poražení Spartaka (Liam McIntyre). Údajně se mu podařilo z bitvy s dalšími uprchlíky utéct, avšak později je dohnal Pompeius a všechny pobil. (Chipsonator)

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Stanice Starz se údajně dohodla s tvůrcem seriálu Spartakus Stevenem S. DeKnightem (Daredevil, Pacific Rim: Povstání) na vzniku nového pokračování historické řežby z roku 2010. Původního Spartaka… (více)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Začátkem příštího roku uvidíme na obrazovkách velký pirátský souboj. Stanice Starz nahradí Spartaka seriálem Black Sails z produkce Michaela Baye o mladších letech Flinta a Silvera ze slavného… (více)

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)