Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Recenze (441)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Eddie na vrchole svojho komediálneho talentu vymyslel skvelý film o princovi z Afriky hľadajúcom šťastie a pravú lásku v New Yorku. Síce film nepatrí k tým Murphyovkám, kde sa smejete každú chvíľu, môžem vám ale povedať, že príjemnejšiu komédiu od neho nenájdete. Celé je to nasiaknuté tak pohodovou atmosférou (možno nie je náhoda, že je New York pokrytý snehom ...), že sa nemožno nebaviť. Síce je na komédiu film dlhý, určite nie je nudný. Soundtrack je príjemný, rovnako aj ako Eddieho večný úsmev, ktorý si dostatočne užijete. Eddie sa za tie roky skoro nezmenil, stále vyzerá na rovnako ako 20 rokov dozadu, ale bohužiaľ kvalita jeho filmov nebezpečne klesla. Užite si ho na jeho vrchole, keď kraľoval komikom. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jedna z prvních komedií Eddieho Murphy, která je zároveň i jednou z nejlepších. Vynikající příběh prince afrického království, který se nechce oženit z donucení a tak utíká najít si družku do Ameriky. I jeho sluha Arsenio Hall byl velmi dobrý škoda, že se neuplatnil ve více filmech hodně mi připomínal Wesleye Snipese za mlada :) Komedie u které se vždy rád a příjemně užiju zbytek večera popřípadš deštivé odpoledne. A u tzv. kopie McDonalda jsem se velmi pobavil. --- Oni mají BigMaca mi zase BigMica ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Eddie Murphy v 80. letech něco znamenal. Záměna je o chloupek lepší, v Cestě do Ameriky jej zase můžeme sledovat jako obrovskou hvězdu. Skvělé je sledovat kolika postavičkám dokázali vdechnout život Eddie s Arseniem. Vůbec by mě nenapadlo, že ten Žid v holičství je Eddie. Potěší cameo záměnovského dua Ameche/Bellamy. Stejně jako menší rolička lupiče S. L. Jacksona, kterýmu už ten přinasraný výraz zůstal navěky. 80% ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Aká cesta do Ameriky? Načo? Hneď v úvode stačilo povedať áno a Eddie mohol mať ženu o akej sníva každý muž. Krásna, veľké prsia, pevný zadok, počúva na slovo a má rada všetko to, čo má rád on! Reaguje jednoducho na všetko - "Sadni!" , "Ľahni!" , "Štekaj!"..., večer to môžu byť úplne iné povely..., no žena snov, vážne. E. Murphy sa však rozhodol nájsť ešte niečo lepšie. Však on časom zistí, bambus...Cesta k cieľu bola celkom príjemná, ale ubrať tak 20 minút by nezaškodilo. Humor bol fajn, nevtieravý, čo si cením, pretože som čakal Eddieho vyškerený ksicht po každej hláške, ktorá mu vyletí z huby. Zdá sa, že režisér ho trochu krotil. Od smiechu som sa neváľal, ale jemný úsmev, pohodu a malý výlet do Ameriky vám film splní. 70%. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Výborná komedie ze starých časů Eddieho Murphyho. Eddie zde hraje prince jedné africké země, který se nesmířil s nevěstou vybranou rodiči, ale odjel do Ameriky aby si našel svoji lásku. Spousta skvělých vtípků, již tehdá narážky na copyright (McDowell vs McDonald), spousta skvělých herců (např. malé roličky Cuby Goodinga, Jr. a Samuela L. Jacksona), vazbý na předchozí Murhypho filmy (Záměna). Prostě hodně vydařená komedie... ()

Galerie (110)

Zajímavosti (25)

  • Nad krbem v McDowellově (John Amos) domě visí kopie obrazu Eduarda Maneta „Bar ve Folies-Bergère“. (ČSFD)

Související novinky

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)

Reklama

Reklama