Vražedná bilance

Bankovnímu úředníkovi Jacobu Taskerovi hrozí ztráta zaměstnání, když dojde k přepadení. FBI má Jacoba na mušce, protože ho podezřívá ze spoluúčasti. A tak se Tasker rozhodne, že lupiče s pomocí souseda, penzionovaného policisty Richardsona, vypátrá… (TV Prima)

m.a.t.o.

Ďalšia willisovka, tentoraz v hlavnej úlohe s Frankom Grillom. Akože nebolo to zlé, no nechcem tým povedať, že by to bolo dobré. Ale popravde, čakal som niečo ďaleko horšie. Tvorcom sa podarilo dobre obsadiť hlavného záporáka, scenár nie je až tak debilný (opäť musím povedať, že som čakal niečo horšie :))) a akcia je na nízkorozpočtový film v pohode. Náš drahý Bruce okrem posedávania sa občas aj postaví, raz pobehne a pár krát vystrelí. Čo viac si priať, všakže? Najviac ma ale prekvapilo, že v čase natáčania 52-ročnému Grillovi hrá manželku 25-ročná modelka a majú spolu 10-ročnú dcéru. Ehm. 35 % ()

Lacike

Klasicke podfinancovane becko so zaujimavym nametom s ktorym by v lepsich rukach mohol vzniknut solidny thriller. Ale Brian A. Miller je co? Packal, nemehlo a diletant v jednom. Nielenze za prd stoji technicka stranka s divnou roztrasenou kamerou a hnusnymi CGI prskavkami pri vystreloch, ale hlavne nedokaze vytazit poriadne napätie zo solidneho nametu o chlapikovi, ktory sleduje kvôli odmene serioveho lupica, ale namiesto toho, aby ho bonzol na policii, tak sa ulakomi na jeho lup, co vyvola patricne nasledky. Herecke obsadenie je slusne, ale herci nemaju co hrat. Chcelo by to ovela lepsie prepracovane postavy. Naviac Frank Grillo a Johnathon Schaech sa tak podobaju, ze som cely film rozmyslal, kto z nich hra kladneho hrdinu a kto toho zaporneho. Willis je klasicka vabnicka na divakov, aby si film aspon niekto stiahol. Ako hovori môj oblubenec. S basou piva a mechom chipsov sa to raz da vydrzat, ale potencial tu bol tentokrat ovela väcsi. 4/10. ()

zdeny99

Koukatelné akční béčko, ve kterém Bruce Willis hraje vysloužilého policistu a radí svému sousedovi v honbě za bankovním lupičem jenž zabijí kohokoliv na potkání. Toho souseda hraje Frank Grillo a jeho povoláním je bankovní poradce, který má doma rajcovní samici (Olivia Cuplo) a kvůli ní obrací každý dolar. Doma řeší výdaje, a tak uvažuje o tom, zda se vzdá zahradníka nebo hospodyně ve svém luxusním domě. Už to vše nasvědčuje tomu, že tento film je vyloženě udělaný pro oko diváka. Jeho problémy ovšem teprve začnou, když do jeho banky vtrhne maskovaný muž s puškou a nejnovějšími věcičkami, které ruší telefony a veškerou elektroniku. Akční scény jsou působivé. Willis je dokonalý. Grillo do Willise ještě má daleko, ale i na něj se dá dívat. [399. hodnocení, 35. komentář, 38%] ()

mzss1

(50%) Klasické akční béčko nové doby. Sice nic světoborného, ale taky nic extra strašného. Grillo jako hlavní hrdina mi ze začátku trochu vadil, ale pak jsem si na něj zvykl. Willis zde byl strašně nevýrazný až zbytečný, ale aspoň si ke konci trochu zastřílel. Děj je jednoduchý, atmosféra je ale docela solidní. Vcelku je to napínavé, postupem času snímek nabírá obrátky. Najde se tu pár dobrých přestřelek. Přesto se zde objeví nějaká ta hloupost. Celkově je to tak půl na půl – čistý průměr. Jako jednohubka to zlé nebylo. Víckrát si to ale nepustím. ()

Acrobat odpad!

Sterilne, ba až zúfalo pôsobí Millerov jednoduchý ako sopeľ naťahovaný film o sne americkej rodinky ( pre dramatizáciu deja s cukrovkou). Na jedno kopyto pôsobiace náhodné radenie scén s extrémne mizerným hudobným doprovodom. Policajtmi, ktorí nič netrafia, náhodných zásobníkoch. Úplne mimo pôsobiaceho Grilla. A deja, ktorý nezačal a ani neskončil. On nebol. Ten film nic nevysvetluje, je bez logickej narácie. A Millerovy nepomôže ani snaha obliecť zlého do DeNirovho obleku. (Videné 14.03.2020, Bdrip) ()

• Frank Grillo (Jacob) priznal, že rolu vo filme zobral iba pre peniaze, ktoré následne použil na realizáciu svojej vysnívanej záhrady. (m.a.t.o.)
  • Medaila, ktorú James (Bruce Willis) dáva Jacobovi (Frank Grillo) na konci filmu, je medaila sv. Michala. Má tvar odznaku a je na nej vyobrazený sv. Michal, ktorý drví Satana, s nápisom: „Sv. Michal, chráň nás“. Svätý Michal je patrónom orgánov činných v trestnom konaní. (m.a.t.o.)
  • Natáčanie prebiehalo v auguste 2017 v meste Cincinnati (Ohio, USA) a trvalo iba rekordných 14 dní. (m.a.t.o.)