Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jamie uskutečňuje svůj plán. Yellowstonští kovbojové se pouští do velké změny. (SkyShowtime)

Recenze (16)

elanius 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No. Uvidíme, kedy sa vlastne dočkáme pokračovania keďže, za prvé máme tu stávku a za druhé Costner sa "pohádal" so Sheridanom. Piata séria si do svojej polky našla svoje tempo a teda rýchle neni. Mne to ale vyhovuje, čím ďalej viac je Yellowstone osobnejší, melodramatickejší a pomalší. Mne to úplne v pohode vyhovuje. Úžasný relax pomaly už v rodinnom kruhu. (9/10) ()

Kropajda1 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších amerických seriálů, co jsem viděla. Samozřejmě se mi líbí i 1923 a čekám na každou přidanou epizodu a 1883 jsem si dala jako výlet na dva večery. Až jim závidím, ty rozlehlé pláně. Bohužel i v Americe už jsou velkochovy tak příšerné, že na pozemky s ohradami, kde jsou namačkané budoucí hamburgery se nedostanou ani novináři. Ale Yellowstone je krásná pohádka o lásce k půdě a k vlastím kořenům a to je nadčasové téma. Diváky to nechává snít, že někde takový svět třeba existuje. A pokud kvůli tomu musí pár lotrů „odjet na nádraží", tak to Kevinovi každý odpustí. ()

Reklama

Crust 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na Yellowstonu jsem vždycky oceňoval i to, že krom všeho střílení, intrikaření, politiky a vztahových dialogů si tvůrci vždycky našli místo i pro práci v přírodě a pořadnou kovbojařinu. 5. série (resp. její první polovina, ale jednak je ta druhá v nedohlednu a jednak půjde jak počtem dílů, tak rokem produkce o dvě samostatné oddělené série s cliffhangerem jako všechny předchozí, takže odmítám přistoupit na tohle divadlo o dvou polovinách, prostě půjde regulérně o 6.sérii) nám ale té nádeničiny a rozjímavých záběrů na hnané stádo nadělila tolik, že svojí dávkou patosu a nudy je to (prozatím) nejhorší série. Pořádna akce víceméně 0, zato tu nadměrně prostoru dostávají podivné románky, ať už jde o zbytečné cameo nějaké neznámé country zpěvačky, Jamie chycený do pavučin byznysmenky, nebo nejzbytečnější postava seriálu, protivná aktivistka Summer. Prorůstání těchto prvků do jinak kdysi skvělého seriálu mi vadilo už ve 4.sérii a ta pátá je na nich postavená téměř celá. Asi je dobře, že už to trápení ukončí, vzhledem k pokračující hollywoodské stávce a neshodám s Costnerem je ale otázkou jak, kdy a zda vůbec se to tvůrcům podaří. ()

Trešlson 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První část páté série jede tak nějak na půl plynu a hodinová stopáž většiny dílů tomu moc nepomáhá. U Yellowstonu jsme se dostali do fáze, kdy se jeho přidružené prequelové seriály (1883, 1923) dostávají kvalitativně před originál a aby toho nebylo málo, tak jeden z nejlepších aspektů těchto prvních osmi dílů páté sezóny je Josh Lucas v mladší verzi Johna Duttona, který se do bot svého předobrazu obul se vší parádou a dostává taky výrazně víc prostoru. Společné nuance dua Costner-Lucas je opravdu radost sledovat, ale celkovou rozplizlost to zachránit nesvede. Setrvačnost nicméně zůstává a důvod, proč bych měl teď Duttonovic ságu přestat sledovat nemám a uvidíme, jestli si tvůrci připravují píseček pro případný Costnerův odchod, který v současné chvíli reálně hrozí. Byla by to samozřejmě škoda, ale naštěstí už jsme asi za bodem, kdy má Yellowstone své diváky jisté i bez něj. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Bodávala mě pod stolem vidličkou. A to už byla dospělá!“ Beth začne vyhrožovat fotkami, přitom vůbec o místě na hranici s Wyomingem nemá tušení. A to kvůli tomu, že Jamie vyrukuje se zanedbáním povinnosti guvernéra, který podle něj nejednal ve státním zájmu. Navíc to už minule začalo nálezem potracených telat bizonů. Pokud bakteriální brucelózu chytne jen jedna kráva, stát vybije celé stádo, tudíž několik postav musí na čas zmizet kdesi v Texasu. Máme tu osmou epizodu a příběh prostě trpí. A to jsou díly delší než v předchozích sériích. Takže je potřeba přihodit hodně obrazové/náladové výplně, sem tam nějaký country šlágr, jindy si připomeneme Jimmyho kovbojskou linii. Monica, která se svým tchánem snad nikdy nevedla souvislý dialog, mu podruhé poděkuje za to, co řekl po ztrátě jejího syna. U honáků je to pořád dokola, aktivistka Piper Perabo nestrhla. Mám pokračovat...? ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama