Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nemoc "Purpurová Smrt" schopná zabít člověka v několika hodinách decimuje obyvatelstvo planety Země, na lid padá hrůza a děs z reálného nebezpečí blízké smrti a vláda je bezmocná. Doktor Zarkov (Frank Shannon) s Flashem Gordonem (Buster Crabbe) a Dale Ardenovou (Carol Hughes) na jednom z výzkumných letů zemskou atmosférou objeví malé plavidlo z planety Mongo rozprašující do ovzduší nebezpečné choroboplodné zárodky. A to znamená, že mylně za poraženého a zničeného považovaný císař Ming Krutovládce (Charles Middleton) se opět chystá zničit Zemi a především Flashe, jehož nenávidí... (monolog)

(více)

Recenze (2)

monolog 

všechny recenze uživatele

Výborný SF, který navazuje na pozdější film Flash Gordon z roku 1980, který je vlastně remakem seriálu z roku 1936 taky s Busterem. Je to příběh ze světa, kde mimozemšťané vypadají jako lidé, oblékají se do různých verzí historických uniforem smíšených s určitými tehdy futuristickými prvky, kde muži jsou muži, ať je to bídák nebo hrdina, kde ženy už nosí pánské kostýmy, ale ještě pořád se jim dá říkat něžné pohlaví, kde výbuch člověka odhodí jen na pár metrů a nijak ho nezraní, kde osud světa a potažmo i vesmíru leží v mocných rukou jednoho muže, kde hrdina vždycky přijde včas, přestože na poslední chvíli a zloducha nikdy nezničí, protože je taky jenom člověk. Ten seriálek (celkově 12 dílů po asi dvaceti minutách) se mi líbil už svou atmosférou, není to přecpaný patosem ani žádné rozmáchlé herectví nevede prim, triky jsou krásně (z dnešního pohledu) amatérský a co víc, všechny jsou skutečný a ne jen animace. Taky nám to ukáže, jak to vypadalo ve městech ve čtyřicátým a přestože děj je trochu jednoduchej (Flash vlastně pořád někoho zachraňuje), je to zábavný a svou občasnou naivitou strašně hezký. ()

ybuko 

všechny recenze uživatele

Jeden ze tri scifi serialu s prvnim Flashem Gordonem v podani Bustera Crabba (Buster Crabbe: Flash Gordon, 1936, Flash Gordon's Trip to Mars, 1938, Flash Gordon Conquers the Universe, 1940). Celkem vazne se berouci dilko s na dnesni dobu samozreje komickymi triky, zapletkami a hereckym projevem. ()

Reklama

Galerie (78)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama