Reklama

Reklama

Heathers

(seriál)
Trailer
USA, 2018, 5 h 12 min (Minutáž: 30–42 min)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Seriál Heathers, inspirovaný stejnojmenným kultovním filmem z roku 1988, je černočernou komediální antologií, odehrávající se v současnosti. Naše hrdinka Veronica Sawyerová se potýká s partičkou tří velmi odlišných, ale stejně krutých dívek jménem Heather. Veronica byla vždycky "hodná holka", to však platilo jen dokud se nezamilovala do nového kluka ve městě, jehož jméno je JD. Heather Chandlerová je nekonvenční vůdkyní "Heathers" a ovládá střední školu Westerburg High prostřednictvím strachu, nátlaku a úžasného smyslu pro módu. Její kumpánkou je největší mrcha ve škole Heather Dukeová, zatímco Heather McNamarová žije ve stínu druhých dvou Heather. Střední škola je poněkud temnější, než jak si ji pamatujete, když Veronica, JD a trojice Heather přináší do Westerburg High své vlastní nihilistické pojetí spravedlnosti. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Grace Victoria Cox s tím jejím andělským kukučem je v roli Veronicy trefou do černého. Seriálová adaptace se původním filmem spíše jen inspiruje a celé je to zremakovano jen velice volně. A upřímně, v dnešní době bych od zaprděné politicky korektní muricy takovouhle společenskou satiru nečekal. Tvůrci hodně tlačí na pilu, uvědoměle si dělají bžundu z woke mládeže co jen to jde, ale přesto zůstávají vkusní a zábavní. Vizuálně je to velmi hravé, sytými barvami, někdy až neonovým nádechem a barevnými kostýmy často až vyloženě výstřední. Měl jsem ale pocit, že tvůrci tlačí na pilu až moc. Postavy jsou v podstatě jen karikatury a jejich chování je dost nekonzistentní. Přátelé se mění z minutu minuty na nepřátele a naopak, někdy i v rámci několika scén. A tohle turbulentní chování prakticky všech je přesně ten důvod, proč jsem do Heathers nikdy pořádně nepronikl a ač seriál sledoval s mírným zaujetím, zejména pro zmiňovaný výstřední vizuál, že bych se vyloženě po celou dobu bavil, to říct nemůžu. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Život je střední škola. Ať už se v něm posunete kamkoliv, skoro jistě bude poblíž nějaká Heather, aby vás sundala. Jakožto fanda filmu jsem měl určité obavy, ty se ale rozplynuly spolu s pilotem, úsměvem Shannen Doherty, a zjištěním, že tvůrce seriálu Jason Micallef původní Heathers (1988) nejenom nepokrytě uctívá, dokonce je při každé příležitosti cituje. Téměř okamžitě a spolehlivě tak navozuje jejich feeling, který míchá trefnou satiru s absurdní černou komedií. Postavy si prošly dobovou aktualizací, a místo vrchní rozleskávačky nebo fotbalistů jsou teď hvězdami (a tyrany) školy sebevědomá FLAWLESS boubelka nebo jedovaté poznámky trousící genderqueer student. Zatímco film se zaměřoval především na postavy "hodné holky" Veronicy a nihilisticky smýšlejícího rebela JDho, seriálový formát dává vyniknout i samotným Heathers, a to je jedině dobře. H. McNamara je bohužel opětovně ta upozaděná, z Chandler i Duke se ovšem staly postavy nejen nesmrtelné, ale navzdory svojí nesnesitelnosti i neodolatelně zábavné. Zamrzí snad jedině chování Veronicy, které se mění z dílu na díl podle potřeby příběhu, a vzhledem k tomu, že postrádá jakoukoliv konzistentní motivaci, dělá z hlavní hrdinky jenom loutku s pěknou tvářičkou. Všechno ostatní je ovšem dárek pro fandy jak filmu, tak třeba předčasně zrušených Scream Queens. ()

Reklama

gstudio 

všechny recenze uživatele

Naprostá zbytečnost. Seriál pouze natahuje a rozmělňuje výživný a absurdně černý humor předlohy. Jedna z Heathers je gay, další nabubřelá nehezká tlustoprdka a ta poslední (byla tam vůbec?) nevýrazná tuctovka. Grace Victoria Cox je sice hezká tvářička, ale herecky nesahá praštěné Winoně Ryder ani po kotníky (přesto je zřejmě vizuálně jediným relativním kladem celého dílka). Naprostou tragedií je pak obsazení "ufňukánka s vlnou" Jamese Scullyho, který nemá ani stopové množství nevypočitatelnosti a charisma Christiana Slatera. Pokud máte chuť na něco netradičního a ulítlého o středoškolácích a chcete si to užít i v solidní kvalitě, pořiďte si rozhodně radějí stejnojmenný film z minulého století. ()

Jaroslaf 

všechny recenze uživatele

Grace Victoria Cox je tedy tady opravdu krásná, (podobná české čarokrásné herečce Janě Bergerové mimochodem), ale příběh působí naprosto nahodile, neuvěřitelně a navíc velmi otravným způsobem dodržuje dnešní standarty, takže jednou z Heathers je pánský gej, ústřední manipulátorka je obtloustlá zlá svině, kterou by v reálu nikdo nemohl obdivovat, natož si o ní opřít kolo (ale zas jí tu smrt opravdu přejete) a snímek se od prvních chvil dotýká genderových/rasových a jiných stereotypů a upozorňuje na ně, což je velmi otravné. Škoda, že to nedopadlo lépe,téma filmu Heathers je přitom nosné pro seriál a mohlo dopadnout mnohem, mnohem lépe. ()

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Film neznám, tak nemůžu porovnávat. Seriál je teda dost absurdní a hodně tlačí věci na max. Hodně se tu řeší vraždy a sebevraždy. Celkově to je tak blbý, až to je občas i dobrý. Některé díly bavily, jiné moc ne. Brendan ten měl teda pořádnou ránu, chudák. Celkově to je hodně výstřední a dokáže to pobavit, ale mě tam chybělo něco víc. 60% ()

Galerie (128)

Zajímavosti (6)

  • Shannen Doherty měla velký zájem o jednu z úloh a připojila se k natáčení po několik měsíčním boji s rakovinou prsu. (lucius789)
  • V originální verzi Smrtící atrakce (1988) byly všechny tři Heathers bělošky představující typické ideály krásy. To se tvůrci rozhodli změnit, a tak mezi seriálovými Heathers najdeme jejich plnoštíhlou vůdkyni bojující proti fat-shaming, černošku a genderqueer muže. (hansel97)

Související novinky

Zemřela herečka Shannen Doherty

Zemřela herečka Shannen Doherty

14.07.2024

Ve věku třiapadesáti let zemřela v sobotu 13. července americká herečka a hvězda populárních seriálů, jako jsou Beverly Hills 90210 a Čarodějky, Shannen Doherty. Podle dostupných informací bohužel… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Reklama

Reklama