takytabornik

Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - přece jsme nejšťastnějším chlapcem: vždyť jsem viděl Tenkrát na Západě! ()

bubu25

Začiatok filmu, dialóg na stanici: "Máte pre mňa koňa? Tak sa zdá že jeden chýba.Nie, vzali ste dvoch naviac." Celý film je super, plus hudba od Ennio Morricona. Ja si raz za čas tento film veľmi rád pozriem. ()

Dinsberg

Jeden z pokladů filmové tvorby. Je velmi těžké ho žánrově zařadit, protože s klasickým westernem má společné jen prostředí. Přesto, že akční scénám předchází obvyklé dlouhá prezentace všech zúčastněných, nijak to nenarušuje dějovou linku ani spád příběhu. Spíš naopak v naoko hluchých místech se toho děje nejvíc. V tom byl Leone Bohem. Dlouhé záběry do očí, které vydají za tisíc slov. Henryho Fondu jako notorického klaďáka zaškatulkovaného nemám a i přesto se v jeho blankytně modrých očích zračí chladnokrevnost smíšená s podlostí a vypočítavostí. Co tomuhle filmu chybí? OSCAR. ()

Chrudoš

Nádherný vizuální prožitek, podpořený jednou z nejsilnějších hudebních složek, jaké se v dějinách filmů objevují. Film bez hudby by přišel o velkou část své působivosti a dlouhé nájezdy kamery, záběry přírodních scenérií, by působily jako vycpávka. Takto ale tvoří celek jedinečný filmový zážitek, a snímek se po právu stal kultovním. Můj jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec. Skvělá režie, kamera, výběr a výkony čtveřice hlavních hrdinů (Cardinale, Bronson, Fonda, Robards) a v neposlední řadě krása exteriérů. ()

4k7

Na film, co drží 8. pozici filmového žebříčku, jsem se podívat musel. A i když westerny nejsou můj šálek kávy, tak tohle se mi líbilo. Dokonalá kamera a perfektní záběry. S tím si opravdu někdo pohrál. Co je možná na škodu, jsou až moc dlouhé záběry na jednotlivé scény, ve kterých se skoro nic neděje. Chápu, že se tím lépe navodí atmosféra, ale nejsem na to v takové míře zvyklý. Film provází výborný soundtrack, jenže v průběhu mě začínal už trochu nudit. V podstatě tři skladby, které hrály podle situace pořád dokola - pro odlehčené scény jedna, další když se schylovalo k výprasku a poslední hrála, když se v okolí potloukal mistr Harmonika. Líbilo se mi ale, s jakým ledovým klidem se dřív řešily spory. Na někoho vytáhli zbraň a žádné výkřiky alá "What the fuck?! You son of a bitch... I kill you!", jak je tomu dneska zvykem. Jen sebejisté upřené pohledy, které kolikrát prozradily víc, než tisíc slov ()

Tuxigov

Tento filmařský skvost je pro mě nejlepší western všech dob, který jsem kdy viděl a zároveň ho řadím mezi mých Top 5 filmů. Sorry The Magnificent Seven. I přes svojí skoro 3 hodinovou stopáž jsem se nepřistihnul, že bych se alespoň na pár sekund nudil. Pan Mistr Sergio Leone natočil film, který nikdy nezestárna a budou se na něj koukat i další budoucí generace. Tomuto filmu nemůžu nic vytknout. Strhujíci děj,který mě dokázal vtáhnout po dobu 165min., božská hudba Boha Ennia Morriconeho,kterou můžu poslouchat od rána do večera, překrásná Cladia Cardinal do který jsem se zamiloval hned jak jsem jí spatřil a stala se mojí životní láskou, záporňák Henry Fonda, kterýho bych nechtěl potkat v temný uličce po cestě domů z hospody, sympaťák Jason Robards s kterým bych chodil na pivo a samozřejmě nemůžu zapomenout na Harmoniku (Charles Bronson), který by mě po dlouhých zimních večerech naučil foukat na harmoniku tu nezapomenutelnou melodii. ()

kubas369

Dokonalý film ve všech ohledech, nenapadá mě cokoliv co by šlo tomuto filmovému požitku vytknout. Poctiva řemeslná práce se sympatickými herci, výborným záporákem, totálně bezchybným scénářem a tak nádhernou hudbou. Film plný nezapomenutelných momentů. Je pro mě velkou ironií, že nejlepší westerny co jsem viděl má na kontě nějaký Sergio Leone a ani v jednom nehraje John Wayne. ()

carl.oesch

Filmy se nedají objektivně porovnávat mimo žánry, ale tenhle western pro mně je jednoznačně nejlepší ze všech co znám a jeden z filmů, kde jsou všechny složky tak dokonale a nenásilně propojeny, že se tomu lze přiblížit, ale překonat se to nedá. A velký dík Eniovi Moricconemu - asi nejlepší filmová hudba všech dob, ale i to tady bylo řečeno. A stejně to člověků nedá, aby to zopakoval. ()

MirkaP

Máte rádi westerny? Tak nejlepší je tento. Je ...... je prostě úžasný. Úžasný, úžasný. A tu hlavní píseň stejně nejlíp na světě zpívá Špinarová, o tom žádná. ()

gicous

Filmová óda na dobu, kdy kovbojové mizeli z divokého západu. Nejlepší western a jeden z mých nejoblibenější filmů vůbec. Film, kde jsou všichni tři hlavní herci tak drsní a charizmatičtí a Claudia Cardinálová tak krásná až přechází zrak. A samozřejmě nesmím zapomenout na hudbu Ennia Morriconeho, která charakterizuje každého ze čtyř hlavních představitelů jinou melodií a je neodmyslitelně spjata s tímto filmem. Filmový zážitek, který s přibývajícími léty neztratil nic ze své krásy. ()

dundy666

Nuda mě obklopovala od první chvíle až do poslední. Občasné momenty kvalitní hudby, které jsem už slýchal v Noci na Karlštejně, mě slastně propleskli, ale celkový dojem z filmu to zlepšit nemohlo. U posledních 10 minut už jsem si přál, aby daná kulka zasáhla mě a osvobodila mě od toho utrpení! Každopádně neskutečně přehodnocený film, který není ani zdaleka hoden být přirovnáván k Hodný, zlý a ošklivý... Pro příště Sergio, když už točíš propadáky tak aspoň ať jsou co nejkratší děkuji ()

WolfIssen

Jak už jsem naznačil u "dolarové trilogie", nejsem fanoušek westernu, přesto mě nadchl jak film, tak nesmrtelná hudba. ()

donnovann

Nevím jestli je to tím, že jsem viděl nejdřív Hodný, zlý a ošklivý a až potom jsem se vrhnul na tento westernový kousek ale prostě "Tenkrát na Západě" mě určitě nepřesvědčilo o tom, že se jedná o kultovní westernový film, tím pro mě zůstavá o třídu lepší již zmiňovaný "hodný zlý a ošklivý." ()

princesofpersia

Takhle pomalý, takhle klidný a přitom takhle krásný film jsem ještě neviděla (a to western rozhodně nepatří mezi mé nejoblíbenější žánry). Úvodní scénu na nádraží, záběry na obličej a tu hudbu budu mít vrytou do paměti navěky. ()

Forsetino

Velmi kvalitní western s naprosto skvělou a chytlavou hudbou! Přesto se mi Hodný, zlý a ošklivý líbil o něco víc, a proto jen 4 hvězdy. ()

Ingie

Moje hodnocení? Minimálně 110%. Nikdy předtím ani potom jsem neviděl tak nádherně vestavěnou hudbu do naprosto dechberoucích scén, které drží diváka i přes téměř tříhodinovou stopáž přikovaného do sedadla. Konkrétně scénu ze saloonu, kde se poprvé potkají Harmonika a Cheyenne, považuju za jednu z nejbrilantněji natočených v dějinách kinematografie. Můj nejoblíbenější film a něco, co musí vidět i ti, kdo westerny upřímně nesnáší.________________Shlédnutí v Kině Oko přidává ještě pár procent navíc. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone