Cheeter

Opět perlička od Leoneho. Na filmy od něj se těším a nechám si mezi rozestup, abych si ho pak mohl o to více vychutnat. Snad k tomu ani není co dodávat, chválit by se nechalo cokoli. Já mám nejradši to, že jeho filmy vypadají realisticky, nic umělého, žádní metrouškové, ale asi tak, jak západ vypadat mohl. Jo a tady to jde i bez Clinta, což jsme si u něj nedokázal představit. Aspoň do teď. ()

exitak

Nazval bych to westernem originál. Ostatní westerny ve valné většině už jen, kopírují. Originál je jen jeden. Vynikající soundtrack, obsazení a příbeh promyšlený do každého detailu. ()

MarekT

Škoda, že film až příliš staví atmosféru na bezpochyby úžasném hudebním doprovodu - natolik úžasném, že ho poslouchám i teď při psaní komentáře. Jenomže nahraďte ho jinými tóny a hodně scén najednou vypadá až moc všedně a ne jako zlatý fond světového filmu. Takový pocit jsem snad neměl ze žádného jiného snímku - třeba Psycho má taky skvělý soundtrack, ale má i něco víc, co diváka dokáže zaujmout. Navíc tempo je na můj vkus moc pomalé, že bych umíral nudou, to ne, ale někdy mi snímek připadal spíše než skvělý zážitek jako dlouhé čekání na pointu. Ale jinak není moc co vytknout - herecké výkony jsou opravdu fascinující. Henry Fonda ani nemusí mluvit, stačí se mu podívat do tváře a víte, že je skvělý, nehledě na to, že coby záporná postava je opravdu sympaťák, podobně jako Newman či Nicholson. Jaký to rozdíl oproti dnešku, kdy většina mladších herců tento dar nemá a ani ty emoce jim nevěříte... Mimochodem, z dnešního pohledu celkem bizarně působí jméno scénáristy. Kdo by to byl čekal, že dnes, po téměř čtyřiceti letech, si jméno Dario Argento budeme spojovat spíše s horory, než s tímto filmem. Na jeho scénáři je vidět jeho rukopis (úvod filmu je napsaný přesným stylem jako u jeho pozdější tvorby), jen s tou krví musel pekelně ubrat. :-) Westerny sice moc nevyhledávám, ale tento nebyl vůbec špatný a čtyři hvězdy si určitě zaslouží. || P.S. Pokud dáte přednost dabingu před originálem, doporučuji ten nejstarší s Miroslavem Moravcem - sice je nezvyklé slyšet jeho hlas ve spojitosti s Fondou, ale podobně jako na pana Cupáka v "Hádej, kdo přijde na večeři" se dá zvyknout a hlavně jde o podobný případ, jako jsem jmenoval v souvislosti s Fondou - mladším dabérům prostě jejich výkony nevěřím a stará garda se dokázala do těch postav i vžít (což je třeba vidět při závěrečném flashbacku). ()

Andre3000

Původně jsem to chtěl srovnávat s Hodný, zlý a ošklivý, který se mi možná o kousínek líbil víc, ale nejde to. Ač westerny, každý je charakteristický a charismatický něčím jiným, společné mají pouze progresivní hudbu, která se stala klasikou. Jinak Henry Fonda hrál velice dobře, ale třeba ve filmu 12 rozzlobených mužů hrál větší prim. Zazářila samozřejmě Claudia Cardinale a také Charles Bronson. Zkrátka Sergio Leone věděl co dělá, dnes už není snad šance něco takového kvalitně napodobit. ()

spygirl

Také se řadím mezi ty, kteří westerny nevyhledávají a až nedávno jsem měla možnost shlédnout tento filmový klenot. Za nesmrtelnou a přenádhernou hudbu, Claudii Cardinale a Charlese Bronsona hodnotím 80%. Dát méně by byl hřích... ()

PROCESOR

Originál je jen jeden a nejlepší může být pouze také jen jeden. V tomto snímku se sešlo opravdu jen jednou to co mělo. Perfektní příběh, herecké obsazení, kamera-střih, famozní hudba a učinili tak z filmu právem legendu. A čas tomu dává jen za pravdu. ()

Motinski

Morriconeho koncert doplnený o pohyblivé obrázky z divokého západu. Sergio Leone vie natočíť uchvátné zábery, príbehovo je ale moc rozťahaný. Občas sa mi zdalo ako by sa celý dej dal zhrnúť do hodinového filmu. Mne tie westerny asi proste nesedia. ()

jaklee

Nemám rád konvenčné žánrové westerny a tento k nim teda našťastie nepatrí (narozdiel od predchádajúcich Leoneho westernov) a áno aj keď je to klasika, ktorá má pár akčných scén, tak na western je tento film skôr pomalý, má minimum dialógov a nejde divákovi naproti v rámci očakávania vývoja príbehu a žánrových klišé. Taktiež tu nie sú žiadne kladné postavy, veľké dramatické zvraty a schytávajú to aj tí najnevinnejší. O výbornej kamere a fantastickej prace s hudbou a zvukovými detailami ani nehovorím. Najlepší Leoneho film. Mimochodom: Story by Dario Argento, Bernardo Bertolucci, Sergio Leone. ()

emo

Nedá sa povedať,že by som bol z toho nejak unesený... Extreeeeeeeeeeeeeemneeeeeeeeeeeee uťahaneeeeeeeeeeee... :)) ()

c.tucker

Naprosto brilantní režie, perfektní děj i muzika, všechny charaktery seděj jak prdel na hrnec. No co víc dodat než skvost, ale když ho porovnám s Hodný, zlý a ošklivý, vyhrává pro mě ten druhý jmenovaný. ()

mortak

Přirovnal bych Leoneho k Richardu Wagnerovi. Obraz-hudba-herci tvoří dohromady dokonalý celek a to, co bylo hanlivé označení westernů - horse opera - se zde mění na označení úchvatného díla, které je tisíckrát více uměním než radoby-intelektuálské škváry, které zahlcují art kina. ()

gabin(a)

Westerny moc nemám ráda, ale tohle je fakt něco!!!Nádhera, paráda, všechno dokonalé. Pět hvězdiček je málo. Film už se nevešel do mé Top 10, taky proto, že to jsou nejoblíbenější filmy a ne nejlepší, že? Rozhodně nebudu tvrdit, že Zvíře nebo Blbec k večeři jsou lepší než tohle. Kdybych měla sestavovat svou Top 10 nejlepších filmů, tahle lahůdka by tam určitě byla. Jinak fakt nemám co dodat. Vlastně jo, Henryho Fondu tu mám daleko radši než všechny jeho klaďasy dohromady:-) ()

WolfR

Abych pravdu řekl, moc westernů jsem neviděl. Ale z těch pár, co jsme viděl je Tenkrát na Západě, určitě nejlepší! Naprosto geniální film! Všechno je dokonalé! Poutavý děj, skvělá atmosféra divokého západu, geniálně napsané a zahrané postavy, perfektní kamera, kostýmy, muzika, prostě všechno, co k filmu patří. Tenhle suverénně nejlepší westernový zážitek ještě výborně přikrášlí grandiózní hudba! Režisér Sergio Leone, byl opravdu mistrem v oboru.Všechno je tak vypiplané a poutavé, úplně vás to vtáhne do děje. Třešnička na dortu je lahůdkové finále filmu s perfektním hudebním doprovodem. Zážitek pro fajnšmekry, na celý život. 5 hvězd. PS: Většina dnešních rádoby padouchů nejsou ani z poloviny tak stylový, jako Frank (Henry Fonda) z toho filmu. ()

forsythia

Přemýšlím, co k tomu napsat... prostě klasika, western všech westernů, na který se vždycky ráda znovu podívám a nikdy se mi neokouká. ()

pakobylka

Western zocelený jako železnice, která předznamenává konec Divokého Západu ... soustředěný jako osud, který vás vždycky dostihne ... neředěný jako pomsta, kterou posiluje čas ... naléhavý jako harmonika, která hraje pořád stejnou melodii ... neúprosný jako kulka, která našla svůj cíl. Příběh, ve kterém hraje hudební doprovod DALEKO větší roli, než bývá obvyklé. Dostane se vám pod kůži pokaždé - bez ohledu na to, jak důvěrně ho znáte. ()

dr.fish

Neviděl jsem to snad patnáct let. Přestože Leoneho kovbojky zbožňuju, Tenkrát na Západě jsem před lety tak nějak ne úplně dobře strávil. Proto jsem konal přípravy k projekci, načasoval si na to na náladu i volný večer. A naprosto mě to rozštípalo. Je to zkrátka opus. Je zajímavé, že nejlepší filmy o Západě natočil Ital......100% ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone