Režie:
Richard LesterScénář:
David NewmanKamera:
Robert PaynterHudba:
Ken ThorneHrají:
Christopher Reeve, Richard Pryor, Margot Kidder, Jackie Cooper, Marc McClure, Annette O'Toole, Annie Ross, Pamela Stephenson, Robert Vaughn, John Bluthal (více)VOD (3)
Obsahy(2)
Bohatý obchodník Ross Webser objeví skryté talenty Guse Gormana, škodlivého počítačového génia. Ross se rozhodne zneužít Gusova talentu ve způsobu, jak si pomoci s plány ekonomické kontroly. V tu chvíli se objevuje Superman, aby hájil spravedlnost. (oficiální text distributora)
Videa (1)
Recenze (178)
Třetí díl se více než 3/4 své stopáže netváří jako propadák. Bohužel opět hodně nezvládnutý závěrečný boj proti supermodernímu počítači posílá celý snímek ke dnu. Jinak jsem se docela solidně bavil, zlý superman stojí za to, stejně jako Richard Pryor, který zastupuje nejpodivnější castingové rozhodnutí všech dob. Hodně jsem zde cítil inspiraci Bondovkami. Tento díl mě utvrzuje v názoru, že Christopher Reeve byla pro sérii vynikající volba. On dle mého soudu byl a bude jediný správný Superman. 50% ()
Co je horší než špatný film? Špatný film, u kterého se ani nezasmějete tomu, jak je špatný, protože to už není k smíchu. A to je přesně tohle příšerné pokračování komiksové legendy. Superman III je od začátku do konce špatným filmem, kterému chybí nadhled, lepší příběh, ústřední padouch, který by nějak ohrozil Supermana (aneb ne, černoch, který se omylem(!) naučí kódovat na počítači, zkrátka a dobře není zapamatování hodným padouchem, či poskokem padoucha) či prostě nějaká věc, která by zaujala diváka. Ani mě nebaví o tomto dílu psát, tak jen zkrátka a dobře, mnoho lidí považuje čtvrtý díl za nejhorší ze série, ale u mě to je tento. Jen tak tak a už by ležel v odpadu. 20 %. ()
Superman zde bojuje chvílemi sám se sebou, film je spíše parodií na sám sebe a ne zas tak vtipnou komedií, ale některým scénám jsem se s chutí zasmál, zvláště těm trikovým. Není tu žádný pořádný záporák, Richard Pryor si střihl docela velkou roli počítačového machra v jemu vlastním ztřeštěném duchu, další záporáci jsou spíše trapní. Jde o ubohou snahu pokračovat v zajeté sérii. ()
Tento Superman už neměl vzniknout a jestli ano, tak měl být ze dvou třetin úplně jiný. Nechal bych to, že se Clark vrací do rodného Smallvillu a po cestě narazí na hořící továrnu. Coby Superman ji uhasí zmrzlým jezerem. Tuhle scénu osobně považuji za vůbec nejlepší scénu ze všech dílů s Christopherem Reevem. Parádní scéna byla ještě ta, jak zachránil zraněného kluka v poli pšenice před kombajnama. Naopak to hlavní v tomto filmu, černošský povaleč Guss Gorman, který nic neumí, odmítá pracovat, se z ničehonic stane největším hackerem světa. Hackne i program na změnu počasí a pak ze Supermana udělá takového Hancocka. Tohle se mi tedy vůbec nelíbilo. Byla to nepovedená parodie na Supermana, Bonda a Batmana z roku 1966. Ačkoliv celý tento film byl z nějakých 70% parodií. Už ten začátek, jak chodí ulicí slepý chlap a na každém kroku páchá problémy. Lidem padá barva na hlavu, padají telefonní budky, lidé padají do kanálu... Parodie jak ze starých němých grotesek. Navíc tady už není Lex Luthor a Lois Laneová se mihne jen na chvíli. Tohle se opravdu nepovedlo. [4181. hodnocení, 160. komentář, 48%] ()
Sice jsem fanoušek Supermana,ale zase pokaždý oko nepřimhouřim! Tohle je prostě špatný! Déčkový herec Richard Pryor sice přinesl do filmu trochu komedie,ale to fakt nestačí. Robert Vaughn mě jako záporák taky moc nepřesvědčil. Jediný co ve trojce stojí za zmínku,je souboj zlýho a hodnýho Clarka Kenta na vrakovišti. Ten závěr s tim mega počítačem ve skalách ,to už bylo jen Lesterovo pomatení smyslů--->40% ()
Galerie (62)
Photo © Warner Bros. Home Entertainment

Zajímavosti (25)
- Kostým Supermana (Christopher Reeve) měl být původně oblek, na kterém měly být vytvarované svaly. Reeveova profesionalita a pokusy o autenticitu vedly k tomu, že mladý herec si odmítl obléknout navrhovaný oblek a raději se zabýval přísným cvičením pod dohledem britského šampiona v kulturistice Davida Prowseho. (Jimmy15)
- Když Superman vytváří diamant pouhou silou ruky, je to odkaz na původní komiksy, kde to dokázal taktéž. (WolfR)
- Natáčení probíhalo v Kanadě, Utahu, Arizoně, Itálii a v anglickém filmovém studiu Pinewood. (Terva)
Reklama