Seznamte se s Gusem Gormanem (Richard Pryor), naivním počítačovým programátorem, pro nějž je klávesnice jeho největší zbraní. V důsledku toho čelí Superman svému dosud největšímu nepříteli. Christopher Reeve se znovu zhostí své role v níž ještě prohloubí lidskou stránku své postavy, když jako Clark Kent spatří na srazu střední školy ve Smallville Lanu Langovou (Annette O’Toole). A když se Muž z oceli po vystavení Kryptonitu stane jeho největším nepřítelem, Reeve se zhostí obou rolí s oslnivým herectvím. Prožijte Supermana III s celým jeho srdcem, hrdinstvím a vzletným humorem. (Magic Box)

Anderton

Richard Pryor bol komik a Superman bol vždy trapák. Nečudo, že vznikla trápna komédia. Mimo trápnosti, vtipného úvodu, zle vygradovaného príbehu a nijakých akčných scén ma potešil Supermanov/Clarkov vzťah so ženami. Louis ho už nezaujíma, nevadí mu, že nová frajerka je hotová aj zo Supermana a jeho "zlé druhé ja" sa vyspí so zloduchovou manekýnkou. Potom jej povie, že to nebol on, že ten z noci už neexistuje. Toto bol jediný skutočne vtipný moment filmu a po ňom nasledovalo finále, ktoré by sa dalo ako tak brať vážne počiatkom 50. rokov. Aj čo sa týka trikov. ()

demented

Superman vs. obrovský superpočítač made in 1983. Vždy dokážem oceniť,keď má nekto odvahu a neváha si urobiť srandu zo zabehnutých značiek. Nevyhol sa tomu ani Superman. Tretie pokračovanie spadá do parodickej roviny, pohybujúcej sa od grotesky smerom až neviem kam :) Na jednej strane sú tu scény typu nasávajúci či "děvkársky" superman, superman vs. Clark Kent, ktoré sú strašne fajn, ale celok vyzerá ako priemerná a nevýrazná komédia, ktorých boli v zlatých osemdesiatych rokch natočené tisíce. ()

Djkoma

Po prvních dvou dílech si člověk mohl říct, že někteří lidé v Hollywoodu vědí, co dělají a využívají toho chlapíka v barevném obleku, jak nejlíp umí. Opak se stal pravdou a ze slušně rozjeté série se stala naprostá fraška, která se možná snažila být tak popkulturní až to zahnala do extrému, z kterého není návratu. Jako komedie je to alespoň v několika místech funkční, jako vážný film o muži z oceli opravdu jen výsměch. ()

hudryhudry

Myslím si, že před tím, než se autoři v 80. letech pustili do třetího pokračování příběhů slavného superhrdiny, měli se zamyslet nad tím, co tvoří Supermana Supermanem a co je vlastně základ komiksu s tímto slavným hrdinou. Kdyby se podívali na starší díly Supermana, určitě by neviděli žádnou prazvláštní nepovedenou komedii s hloupou loutkou v červeném plášti v hlavní roli ani rádoby vtipným černochem, jehož part by lépe zahrál kdejaký amatérský herec. Natočili film, který se naží neustále rozesmívat diváka těmi nejnešťastnějšími způsoby, lauero - hardyovskými vtipy, které se prosadily snad jen v 30. letech nebo v Tom a Jerryovi. Richard Pryor jde po ulici, narazí do sloupu, prostor pro smích, mim uklouzne na kuličkách, prostor pro smích, a takto bych mohl pokračovat do aleluja. Scénář je velmi slabý, špatný a hloupý, Chris už si nás jako Superman nezíská a spíš mu přejeme ve chvílích, kdy se svým druhým já vše ničí, neboť mu tato role padne daleko lépe. Triky už také nepůsobí tak kouzelně, i když pár dobrých nápadů (hra na sestrřelení Supermana) film má. Bohužel, Supermana rychleji než nejkoncentrovanější kryptonit položil na lopatky stupidní scénář i špatné výkony jeho hereckých kolegů a nebýt toho, že mám pro něj slabost, nebylo by to více než za 2* ()

neoBlast odpad!

Dobře uznávám, že odpad! dávám z povinnosti, protože filmařsky je toto strašná ptákovina. Vyjmenovávat důvody nemá opravdu smysl. Ale z celé osmdesátkové vlny má tahle trojka asi největší naději na můj rewatch. V přítomnosti intoxikovaných přátel. Má dokonce výborné předpoklady zařadit se po bok přivilegovaných Bratrů z donucení a hlavně Černého přízraku, filmů jež se staly pravidelným itinerářem v rámci našich nepravidelných movienights sessions. 10 % ()

• V záverečnej časti zvára Superman (Christopher Reeve) trup lode, ktorá je od ropy. Ropa je horľavina a tým pádom by celá loď začala horieť, prípadne vybuchla. (Budisovie)
  • Kostým Supermana (Christopher Reeve) měl být původně oblek, na kterém měly být vytvarované svaly. Reeveova profesionalita a pokusy o autenticitu vedly k tomu, že mladý herec si odmítl obléknout navrhovaný oblek a raději se zabýval přísným cvičením pod dohledem britského šampiona v kulturistice Davida Prowseho. (Jimmy15)
  • Diváci Reevea k jeho smůle zařadili do škatulky herce jedné postavy. V osmdesátých letech se proto snažil uspět ve filmech různých jiných žánrů. Když tyto pokusy z velké většiny skončily neúspěchem, Reeve se nechal přemluvit k účasti ve čtvrtém pokračování, jež bylo velkým propadákem. (WolfR)

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (více)