Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Osudy tři generací přistěhovalecké rodiny, jejíž členové přijížděli za oceán postupně, jak to dovolovaly jejich finanční poměry. Zatímco patriarcha rodiny Sam začínal jako lepič tapet, jeho potomci se vypracují na úspěšné obchodníky. Záměrně pomalu plynoucí snímek zachycuje přelomové události v životě rodiny (např. otevření obchodního domu a jeho požár) a sváteční chvíle, kdy se rozsáhlé příbuzenstvo schází u jednoho stolu (Den nezávislosti, Den díkůvzdání). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (13)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Pozeral som to len preto, aby som si doplnil rezisersku tvorbu Barryho  Levinsona /Rain Man 1988, Good Morning *Vietnam 1987, Wag the dog 1997/. Vsimol som sil ze tu zacinal mlady Frodo, teda pardon Elijah Drevo /Lord of the Rings 1,2  a 3/. Tuctova studenovojnova drama o osudoch rodiny, ktora sa pristahovala do USA. Najma ked nikoho nepoznali a o nikoho sa nemali moznost opriet  69 % ()

mac000 

všechny recenze uživatele

Rozjezd příběhu rodiny polských emigrantů do USA počátkem první světové války je trochu těžkopádnější, ale postupem děje si členové klanu Krasinských získávají sympatie. Film poskytl jednu z prvních velkých amerických příležitostí pro A. Muller-Stahla, který sám emigroval z Východního Německa roku 1980 do Záp. Berlína a deset let poté přesídlil do USA. ()

Reklama

Svadbos 

všechny recenze uživatele

Hlboký, osobný príbeh napísaný režisérom Levinsonom o živote a časoch emigrantov v Baltimore a zmenách, ktoré priniesli roky do tejto veľkej a búrlivej rodiny. Dlhý film s rozumným tempom, nie vždy úchvatný, ale naplnený s pôsobivými chvíľami a peknými vizuálnymi pripomienkami života, ktorý virtuálne zmizol . Je to tretí z Levinsonových kroník Baltimore, po "Diner" a "Tin Men". Melancholickú a evokatívnu hudbu zložil Randy Newman. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Na první pohled vlastně nic víc než příběh jedné rodiny. Na druhý pohled ale zjistíte, že se Barrymu Levinsonovi podařilo zachytit tuhle rozsáhlou rodinu se všemi jejími aspekty. Jako kdybyste nesledovali herce, ale scény ze života reálných osob. Herci jsou neskutečně přesvědčiví a jsou zde tak drobné nuance, u kterých prostě budete věřit, že takhle rodiny fungují i nefungují. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Toto je ďalší z rady filmov, ktoré som si pozrel z dôvodu, že sa odohráva v 40.tych rokoch minulého storočia. A toho som ja fanúšik. Tento snímok je evidentne veľmi málo známy a to aj cez ten fakt, že tu hrá veľmi mladý Elijah Wood a tiež mnoho hereckých es 90tych rokov. Minulá doba je vyobrazená veľmi kvalitne. Príbeh je síce už okukaný, ale i tak vyobrazený v skutku záživne. Nadšenci starých veteránov si prídu na svoje - vozový park je tu obdivuhodný. Vyzdvihnem herecký výkon aj neskutočnú krásu v dobových sexi šatách Elizabeth Perkins. Hudba rovnako tak stojí za pozornosť, aj keď sa nejedná vyložene o nejaké soundtrackové veľdielo. Rozhodne ak máte radi túto dobu 40.tych rokov, nesmiete ani na sekundu váhať, pretože sa jedná o kvalitnú snímku. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (2)

  • Film se odehrává mezi roky 1948 a 1950 na Dny díkuvzdání. (ČSFD)

Související novinky

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (více)

Reklama

Reklama