Paity

Od začátku do konce to nemá chybu. Dustina Hoffmana nijak zvlášť nemusím. Ve filmech, jako Absolvent, mi připadá, že kdyby tam nebyl, bude to lepší. Tady ale exceluje a Tom Cruise hrajícího jeho bratra co mu jde jen o peníze ho skvěle doplňuje. Najednou si ale člověk zase uvědomí, že peníze nejsou všechno a i taková nesourodá dvojice si může najít k sobě cestu. ()

pipapaja

Další kultovní film, který mě prakticky ničím neoslovil. Ano Dustin Hoffman hraje retardovaného velice přesvědčivě ale Tom Cruize je prkenný a parchantem je a zůstává až do konce. Prostě dle mého názoru mezi nimi chemie nefunguje a atmosféra chybí ( příběh také za moc nestojí). Prostě průměr. ()

jakeer

Dustin Hoffman mal počas celej svojej hereckej kariéry štastie na technicky dokonalé filmy (na svoju dobu). Keď som obdivoval snímku Absolvent (a čudoval sa, že taký film nakrútili v 67-om), takisto obdivujem aj film Rain man. Je až obdivuhodné, kam dokáže film posunúť hudba Hansa Zimmera. Dustin Hoffman asi na dlhé roky zadefinoval Hollywoodu, ako hrať autistu. Film je predovšetkým jeho majstrovským predstavením, všetci ostatní herci (dokonca aj Cruise) pôsobia skôr ako komparz. ()

Norino12

Neskutočný filmový zážitok a až sa hanbím za to, že sa mi ho podarilo pozrieť až teraz. Obaja herci podľa môjho názoru zvládli svoju rolu viac než perfektne. Predovšetkým ale Dustin Hoffman si zaslúži neskutočnú poklonu za podľa mňa najlepší výkon v jeho kariére. K tomuto filmu sa snáď ani nedá slovami vyjadriť pocity. Je potreba si ho len pustiť a vychutnávať si každú jednu sekundu v ňom ;) ()

ChrisBa

Vydarený film, ktorý ťahá najmä ústredná dvojica. Dustin Hoffman so zaslúženým oscarom a Tom Cruise nezaostáva v roli, ktorá mu sedí možno aj vďaka podobnosti charakteru s tým Tomovým. Čo je však dôležité je to, že funguje chémia medzi týmito dvomi postavami a nedá sa nefandiť obom hrdinom v tomto trpkom príbehu. Ľahká dávka humoru funguje, takisto hudba. Navyše celý film pôsobí veľmi uveriteľne. Charlieho premena nie je nijako nadnesená a drastická, ale naopak v celkom uveriteľnej rovine. Po zvážení 5* ()

kery-

Komentovat výkon Duffmana asi nemá moc smysl - vše naprosto uvěřitelné. V době, kdy jsem starší než Cruise v tomto snímku, je pro mě celý ten jeho herecký orchestr jen těžko pochopitelný (ve smyslu toho, že už tenkrát hrál fakt dobře). film je v kooperaci těchto dvou nesketečnou heartmelting záležitostí, a mnou během sledování projely (teda kromě těch 2 Jalapeno burgerů, které mi ne úplně sedly a na které budu mít poměrně žhavou vzpomínku) snad všechny pocity - nasrání (takhle ho využívat?), dojetí (tak on ho nevyužívá?), pobavení (on ho využije pro kasíno?) nebo dokonce i vzrušení (no ona ho v tom výtahu snad zneužije?). Jediné, s čím jsem měl problém, byla uvěřitelnost toho úplného otočení Cruisovo úmyslu - přeci jen, za ten týden se v těch 2 hodinách nestalo "zase tolik", aby ten počáteční parchant takhle otočil. Nebýt u konce filmu scéna s odmítnutím šeku, tak tomu snad ani teď úplně nevěřím. Celkově mě to ale bavilo a zcela chápu to umístění v TOP žebříčcích. Ne zrovna jednoduché téma, které ale bylo skvěle naservírováno ještě v době, kdy to musel být docela punk. ()

Ahsoka

Veľmi pekný film, z ktorého roky poznám iba zvučnú Zimmerovu hudbu a konečne som sa dostala aj k samotnému filmu. Asi som si to ale nepredstavovala takto, ale môže byť. Tej hudby však mohlo byť vo filme aj viac. Na druhú stranu dej je podmanivý, perfektne zahraná téma autizmu, herecky precízne podľa mňa od obidvoch strán, nie iba Hoffman, dokonca sme svedkami aj neočakávanej príjemnej komediálnej stránky. No i tak akoby mi tam čosi chýbalo, niečo nevšednejšie, menej predvídateľné, emočne silnejšie, aby som to dala za plný počet. Ľahko nadhodnetený film z môjho pohľadu. ()

pjotr76

Dustin Hoffman je bez diskuse herec světové extratřídy, Tom Cruise je herec...no, je prostě herec, který v tomhle dílu slušně zahrál, jako ve většině svých filmů. Ale ten kdo psal scénář, nebo kdo to adaptoval do filmu dle knižní předlohy zjevně neměl to potřebné množství informací o autismu o autistech jako by měl při natáčení filmu, kde hlavní postava je autista, mít. Na film s tímto tématem je tam příliš mnoho nepřesností a příliš mnoho, řekl bych, amerikanizmů, které se sice tváří pro diváka úchvatně a doslova jsou cílené na naše city, ale ve své podstatě takové osoby karikují. Řekl bych velmi dobré herecké výkony, ale jinak nevěrohodný příběh s typickým sentimentálním podtextem. Obecně lze říci, že film zklamal ve své hlavní pointě, tj. v pravdivém a decentním vykreslení nějak duševně nemocného člověka. ()

shimpy(CZ)

To, co předvedl Dustin Hoffman, to jsem ještě nikde jinde neviděl. Je vidět, že je to skutečně Pan herec. Nevím přesně jak mám film popsat, byl totiž spíše smutný, nicméně i úsměvný... A tom Cruise zde podává jeden ze svých nejlepších výkonů. Když k tomu navíc přidáte excelentní soundtrack z dílny Hanse Zimmera, máte před sebou film, jaký nevzniká zase tak často. ()

Piškotka

Výjimečně ztvárněný vnitřní svět dospělého autisty v podání skvělého D. Hoffmana. Je důkazem, jak pro zdravého člověka může být život s člověkem žijícím ve svém vlastním světě tak trochu na nervy. Nevědomost v tomto případě neomlouvá, ale chce to čas. Nelíbilo se mi, jak Cruise kalkuloval a bratrovu genialitu hodně zneužíval pro své dobro a rozmary. Ano, byl to pokrytec i v partnerském vztahu. Ale něco mu bratr přece jenom dal. Kapku pochopení. ()

dozana

"V 17:00 začíná Riskuj." / "V jedenáct je večerka." / "Spodky si kupuju jedině v KMartu.".......geniální film a kdyby tu nehrál Tom Cruise tak je snad ještě lepší, ale protentokrát musím uznat, že hraje vcelku dobře a koukatelně. Celému filmu stejně vévodí Dustin Hofmann, sežerete mu všechno i s navijákem. ()

Káronoš

Silné a tíživé drama o sbližování a bratrském poutu, které i přes velice těžké zkoušky a překážky, pořád sílí a roste. Herecký výkon Hoffmana byl zde (právem) již dost vychvalován, s čímž souhlasím, opravdu jeho životní role, kterou zahrál až těžko uvěřitelně, přesto se mi Seung-u Jo jako trpící autista v J.Korejském snímku Malaton líbil bitkově více. Cruise byl také přesvědčivý, nepřehrával a jeho "dozrání" (proměna) v dospělého byla skvěle a kvalitně zahrána. Příběh emotivní (rozplakal mě) a velice povedený, ražie a výprava též. Zářivý a obstojný filmový kousek 80. let. Hodnocení: 9/10. BTW: Raymondovo „Uh-oh" je nezapomenutelné=) ()

Wishkah

Jeden z těch několika málo filmů, kterých je na světě opravdu hodně málo. Neuvěřitelný Dustin Hoffman tady předvádí asi svůj nejlepší výkon a podle mě je to jeden z největších hereckých výkonů v histroii filmu a ani Tom Cruise tu není jen na ozdobu a nenechává se zahanbit zkušenějším kolegou. A taky musím pochválit režiséra Levinsona, že se tématem nenechal strhnout a neudělal z filmu přeslazenou limonádu. Dokážu si představit že někteří "umělci" by dokázali Raymonda na konci filmu uzdravit aby se prosmrkalo spousta kapesníků. Tenhle film ukazuje ukazuje problematiku autismu živě a uvěřitelně. ()

Lionheart

Nedávno jsem to viděl po letech znovu, a nějak už to na mě nepůsobilo. Byl to krásný film, to se musí nechat, ale to, jak se mé vnímání vůči němu změnilo, dokazuje, že si plné hodnocení nezaslouží. ()

wayd

road movie s výborným dustinem hoffmanem, kterého ale podle mě předčil tom cruise ve své snad nejlepší roli...kdo je na první metě? ()

Prochy38

Uchvacující snímek. Jeden z nejlepších filmů T. Cruise, a to ho jako fakt nemusím. D. Hoffman podává prvotřídní výkon. Film je krásný, dojemný, místy úsměvný a poučný zároveň. Moc dobře využitá dvou a půl hodinovka. 98% ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel