Radbuzaz

Dustin Hoffman v roli autistického bratra Toma Cruise. Krásný contrast dvou světů obou bratrů. Pěkná je třeba scéna, kdy se Charlie miluje se svou přítelkyní a Raymond, který netuší, o co jde příjde k nim zahekat si na postel. Vynikající výkon Dustina Hoffmana jako autistické osoby. ()

chicotomas

Skvělý herecký výkon Dustina Hoffmana a skvěle napsaný scénář. Jeho bratr Charlie se díky osudu Raymonda začíná měnit a ukáže i svoje světlé stránky. Ale trenky si pořád kupuje jen v K-Martu! ()

giacobbe

Vím, že jsem detailista a puntíčkář. Nicméně je zajímavé, když geniální počtář při výpočtu odmocniny výsledek zaokrouhlí také přesně na deset platných číslic - stejně jako blbá kalkulačka ! ()

Kivis

Kultovní Rain Man má dvě velké nevýhody. Za prvé ač je o mnoho let starší, viděl jsem ho později než Jmenuji se Sam, za druhé Tom Cruise. Věřím, že ve své době to musel být zásadní film a nejspíš se můj oblíbený Jmenuji se Sam i trochu inspiroval. Kdybych Rain Mana viděl na začátku devadesátek (a existovalo tehdy CSFD), nejspíš bych odpustil i toho až moce hereckého Toma a dal bych plné hodnocení. Jenže na kdyby se ve sportu, v Riskuj ani ve filmu nehraje. Tom Cruise mi tam těžce neseděl. Působil tak nějak uměle a pořád mi připomínal, že se vlastně dívám jen na film. Možná je v tom nevinně a svoji roli sehrál i dabing (v originále jsem zatím bohužel neviděl). Jinak ale parádní film, s výjimečným výkonem Dustina Hoffmana, s (i dnes docela) originálním námětem a nestárnoucím humorem (čtyři rybí prsty / osm rybích prstů:oD). Nechápu proč je zde zařazen pouze do kategorie drama, protože humoru je tam mnohem víc než napětí a i vztahy mezi postavami ve výsledku zas až tak dramatické nejsou. ()

P@\/EL

Vynikající dramatický kousek s lehkým nádechem humoru, který baví od začátku až do konce. Velkou výhodou filmu je i to, že je veden ve stylu road movie, takže se s hlavními hrdiny dostáváme co chvilku do jiného prostředí, což dohromady s působivostí celého příběhu a skvělé nalajnovanými dialogy přináší divákovi výborný filmový zážitek. ()

the_weaver

Road movie, ktorá najviac boduje svojou atmosférou prelomu 80. a 90. rokov, a to najmä vďaka výraznej a povznášajúcej hudbe Hansa Zimmera. Oproti bežným road movies však má aj obstojný príbeh a výborné herecké výkony predstaviteľov hlavných postáv. ()

Kerriova

Rain Man je neuvěřitelně emotivní zážitek. Je úžasné sledovat proměnu egoistického a lidsky poněkud necitlivého Charlieho v nečekaně milujícího bratra. Aneb jak dokáže jeden roztomilý autista otevřít oči někomu, kdo byl do té doby zvyklý starat se jen o sebe a o peníze. Jen samotný závěr mě maličko (ale v celkovém dojmu opravdu nepatrně) zklamal. To náhlé rozloučení bez jakékoli návaznosti. Očekávala jsem nějaké konkrétnější vyjádření Rayových lékařů a lepší vysvětlení. Ale to už režisér zřejmě nechal na fantazii diváka. ()

Evee04

Nazbudnutelný film,pre výkon Dustina Hoffmana!Ach ja som to ho tak nemal rád,ked som bol malý,ale to bola na vinne len decka naivita a nepoznanost,a časom po opätovnom zhliadnutí je to výborné dielo.__85%___PS:Najlepšia je parodia Simpsonovcov na scénu s kasína. ()

Tezuka

Když se sejdou 2 top herci na jednom hřišti, vznikne z toho vždycky pořádnej tanec. Dustina Hoffmana jsem nikdy pořádně neviděl, takže od teď ho vidět normálního bude pro mě asi šokující zážitek a Tom Cruise ala Crusoe jak mu říkám, je prostě frajer v každým století. Začátek mi sice přišel takový méně záživný, ale postupně to stále více a více gradovalo, takže budu hodnotit stupněm nejvyšším, nejvyšším, nejvyšším. "Bylo to mokrý" :DD ()

jauahaoas

Dustinovi jdou herecky transky a autista. Film je krásný i z velekrásným Cruisem. Nápad se cení. Pár gamblerů jsem viděl napodobovat Raymonda, ale všichni do jednoho skončili pod mostem jako čistokrevní bezdomáči bez podpory nebo s podporou sociálního systému ČR a to je silnější téma(Poupata ČR). ()

Nataniel73

Film Rain Man má bez pochýb významný psychologický rozmer, ale na mňa je skrátka až príliš hlučný. Dustin Hoffman sa do role autistického človeka vžil priam grandiózne a Tom Cruise (či už ho máte radi alebo nie) hrá vždy vo výborných filmoch. Ťažko povedať, či zrovna v tomto snímku je to jeho zásluha alebo nie. Skôr mi ten chlap viackrát liezol na nervy a až príliš tlačil na pílu hoci vedel, že má vedľa seba postihnutého brata. Vďaka tomuto filmu uvidí divák kus Ameriky a snáď sa mi raz po tej svetoznámej ceste podarí prejsť (a nemusí to byť zrovna v Mustangu). Za najlepšiu pasáž filmu považujem tú v Las Vegas kde už sa karty pomaly začali obracať a dvaja úplne rozliční bratia si k sebe nakoniec našli cestu. Asi každého by nasralo, ak by ho otec vyňal z dedičstva, ale život nie je len o peniazoch a kariére. A práve postihnutí ľudia nám to z času na čas musia pripomenúť. 75% ()

Bogrant

Autentický príbeh o bratskej láske, do ktorej sa ťažšie dostáva, ale ktorá proste nemôže skončiť inak, ako pohľadením na duši. A ako to ten Hoffman dokázal?! ()

futislav

Trochu mi to připomnělo film Vůně ženy, kde exceloval Al Pacino. Bez skvělého Hoffmana by to bylo stěží na tři hvězdy. ()

Moonwalker

Výborný snímek s ještě lepším obsazením. Hoffman a Cruise jsou spolu fakt úžasní. Ale musím vyzdvihnout spíše Dustinův herecký výkon, který zahrál autistického bratra na jedničku. Není divu že dostal tento film Oscara, protože si ho na plné čáře zaslouží. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel