Pes Max je právě v pubertě a kromě obvyklých potíží tohoto věku ho pronásledují noční můry o tom, že by se jednou mohl podobat svému otci. Situace je o to horší, když se o něj začíná zajímat spolužačka Roxana. Zatímco se jeho spolužáci chystají na večírek ke Stacey, aby mohli v přímém přenosu sledovat koncert jejich idolu, rockového zpěváka Megavolťáka, Goofy oznámí svému synovi, že pojedou tábořit k Jezeru osudu. Když se Maxovi nepodaří otci nápad rozmluvit, namluví spolužákům, že jedou do Los Angeles na Megavolťákův koncert, se kterým prý Goofy kdysi hrál. Po prvním neradostném dni napadne Maxe přemalovat dědečkovu mapu tak, aby je přivedla do Los Angeles. Goofy sice zanedlouho zjistí pravdu, ale nic neřekne. Čeká, jestli se syn přizná sám. Během nebezpečné cesty, kdy jejich auto skončí v peřejích, se Max s otcem konečně sblíží a prozradí mu, že lhal kvůli Roxaně. Goofy navrhne, aby tedy jeli na koncert do Los Angeles. Podaří se jim proniknout nejen na koncert, ale dokonce i na pódium? (TV Nova)

danielwanderer

Včera mi až tak zimomriavky po tele behali keď som po veľmi dolhom čase si len tak nostalgicky pustil videokazetu, ktorú som dostal ako šesť ročný na vianoce. Goofyho film, ktorý je možno viac film jeho syna Maxa, ktorý bol kedysi mojim idolom :). Príbeh mladého rebela, ktorý chce zapôsobiť na dievča menom Roxana a tak jej dosť škaredo zaklame, že cez prázdniny ide na koncert do L.A. (júú Powerline), namiesto toho aby povedal pravdu, že ide na prázdniny so svojim otcom. A tak začína bláznivá cesta cez Ameriku až do... Uff, ja ten film ešte stále poznám takmer naspamäť :). Moja srdcovka, prepáčte, že nadhodnocujem :). ()

SarumanKo

Z nostalgie dávam 4*, ako dieťa som totiž zbožňoval pozerať tento film na videokazete. V tom čase som tým bol úplne ohúrený, dnes ma príjemne prekvapilo, ako dobre u mňa táto rodinno-tínedžerská road-komédia s hudbou z 90tych rokov funguje. A vzhľadom k roku vzniku to ešte stále vyzerá výborne. (70%) ()

uiu

Vítejte v roce 1995, kdy se Disney rozhodl odklonit od všech těch Bambi, Pocahontas nebo 101 Dalmatinů a rozhodl se vsadit na nejubožejší postavičku ze svých slavných kraťasů - Goofyho. Film jsem viděla už jako dítě a moc se mi nelíbil. Byl na mě až moc depresivní, protože v něm Goofy má syna Maxe, který je loser a poslední den školy udělá malér, kvůli kterému ředitel zavolá domů a udělá z něj kriminálníka. Goofy se rozhodne, že synáčka vezme s sebou na cestu napříč Amerikou na ryby, aniž by ho vůbec zajímalo, že Max má na prázdniny již jiné plány. A to je nejdepresivnější část filmu, do které se dokáže vžít jen ten, kdo měl rodiče typu Goofyho, rodiče, které se k puberťákovi stále chovají jako k pětiletému dítěti a nezajímá je, že prožívá své první lásky a snaží se nějak přežít v soukolí svých přátel a spolužáků. A o tom vlastně celý film je, že Goofy neposlouchá přání svého pubertálního syna, chová se k němu jak k dítěti a celý výlet je podle něj a nedělají nic, co by si Max přál. Nakonec Goofy prozře, že jeho synáček vyrostl v muže a má svůj život a on již nebude tak velkou měrou jeho součástí a jedou spolu na koncert Maxova oblíbeného zpěváka. Na celovečerák vsadili na špatného koně, protože tenhle snímek je primárně pro ty náctileté, ale s postavičkami pro děti. ()

Derek

v 95tom studio disney vyhralo jackpot, ale nie vdaka goofymu a jeho prvemu filmu ci pocahontas, ale vdaka toy story od pixaru ktory pribehom hraciek zmenili navzdy animovane filmy. goofy patri ku klasickym kuskom kde sa pribeh toci okolo vztahu medzi synom a otcom a ich spolocnej ceste po USA. dej a ani spracovanie nie je revolucne (animacia je pekna ale skor televizna a pesnicky su uplne zabudnutelne ), ale zopar vtipnych okamzikov sa nastastie najde i tak vsak nejde o ziadnu disneyovsku klasiku... ()

DJ Obelix

Goofymu dávám 5. hvězdu především z nostalgie, protože jsem tenhle film miloval - ovšem ve svých 9 či 10 letech. A určitě se za to nestydím, protože právě pro tuto věkovou skupinu je film stvořený a toto uměl Disney vždy perfektně - ať už to je pouze komerční kalkul, tak mi je to srdečně jedno, mě to chytlo. A především je to jedna z nejopomíjenějších disneyovek. ()

• Goofy jazdí na automobile AMC Pacer. (m.a.t.o.)
  • Meno P.J. je skratka od "Pete Junior". (m.a.t.o.)