Reklama

Reklama

Ať žijí duchové!

  • Slovensko Nech žijú duchovia! (více)
Z natáčení  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř
Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy
Československo, 1977, 80 min

Kamera:

Jan Němeček

Hrají:

Dana Vávrová, Jiří Procházka, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Kluci z městečka pod zříceninou hradu Brtník se rozhodnou vyzkoušet svou odvahu a vydají se o půlnoci do hladomorny. Nevysvětlitelné události, které přitom zažijí, dávají tušit, že objekt není tak opuštěný, jak by se na první pohled zdálo. Druhý den se děti účastní na městském výboru jednání o budoucnosti hradu. Přestože mají na své straně předsedu i ředitele školy Vávru, skončí jednání remízou. Proti se totiž postaví ziskuchtivý vedoucí samoobsluhy Jouza, který chce v hradním sklepení pěstovat žampióny. Podpoří ho i jeho švagrová, zvaná Černá kronika. Jedné noci však děti na svou stranu získají nečekané spojence. Při další ze svých nočních návštěv hradu se seznámí s dvojicí sympatických strašidel, půvabnou dívenkou Leontýnkou a jejím otcem, rytířem Brtníkem z Brtníku. Společně se postaví Jouzovým intrikám a s pomocí nadšených rukou i kouzel hrad opraví. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Z natáčení  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř

Recenze (562)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Strasne pohodovej detskej film. Jelikoz je detskej, je samozrejme jasny, ze zapletka bude pekne jednoducha, ale vubec to nevadi. Navic tu jsou dost casto hodne chytlavy pisnicky. Co se tyce deti, tak ty jsou v pohode, sem tam dokonce hodi nakou slusnou hlasku a z dospelejch je nejlepsi Lubomir Lipsky, ten byl fakt dokonalej. Sice filmu nemam vicemene co vytknout, ale na tech 5* to nebude. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Nenormálna šupa! Stiahol som si to len tak, z nostalgie a hlavne preto, že už som si na to ani nepamätal a veľmi som sa bavil. Myslím si, že väčšinu hlášok som vtedy ani nepochopil, ako práve dnes. Najlepší je asi Brodský v samoobsluhe, ked' s deťmi spieva: ''Výrobky mléčné...'' a z regálu zdrapí fľašu Tuzemáku, alebo čo to bolo. Veľmi dobrá voľba a ku dokonalej nedeli v tomto zaprdenom daždivom Anglicku chýba už len vepřo, knedlo a zelo plus, samozrejme, vychladená dvanástka! ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Ve zřícenině hradu straší. Fakt jsem se strachem podělal. Reklama na "Pribináček" propašovaná do filmu. Scenáristé kombinují ve filmu co se dá, je vidět, že každý přispěl s něčím jiným. Hajný je lesa pán. Dunky, žalky a co já? Nevypíchaná. Množství scén, které do rázu filmu nezapadají, a přesto pobaví, jako třeba ta s barákem stojícím v ostré zatáčce, do kterého všichni bourají. Chybí pevnější dramaturgický ráz. Chytlavé písničky Jaroslava Uhlíře, naivita, i když úmyslná a kvalitní režie Oldřicha Lipského. Najednou se není proč strašidel z hradu bát. Cítím v tom skryté narážky na bývalý režim. 60% ()

F.man 

všechny recenze uživatele

Nestárnoucí snímek dvojice Lipský - Svěrák, který do skupiny klasika pozvedá zejména skvělá Uhlířova hudba. Kdo by neznal - Hajný je lesa pán, Ať žijí duchové nebo Pramen zdraví z PosázavÝ. A Leontýnka? Láska láska... I přes fakt, že jde nakonec jen o "pouhý" film o dvou strašidlech a bandě pionýrů tady všechno funguje jak má. A trpaslíci? Klobouk dolů... Slibuju za kluky , slibuju za holky, za každý strom dáme sto malých do školky ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Krásný příběh, nádherné písničky - Pribiňáček a Hajný je lesa pán nejlepší:) No a nezapomenutelné hlášky jako "Já nejsem tpaslik" - "A kdo to má jako poznat, co?"...... "Nohy dřevený" - "Kde?" - "Moje" :D No a k tomu všemu tu hraje Tomáš Holý, což byl úžasná dětská hvězda a jakýkoli film s ním, je perfektní. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (52)

  • Filmový hrad Krakovec byl postaven během čtrnáctého století a ve své době šlo o nejmodernější hrad v Evropě. Byly v něm vestavěné skříně a etážové topení. Systém průduchů rozváděl ohřátý vzduch z centrálních kamen po celém hradě. Navíc se jedná o poslední místo, kde přebýval Mistr Jan Hus před odchodem na koncil do Kostnice. V roce 1414 jej v Krakovci přivítal Jindřich Lefl z Lažan a hostil jej až do jeho odjezdu. (Duoscop)
  • Obraz, kde bol namaľovaný Brtník z Brtníku (Jiří Sovák) namaľoval jeden z členov štábu. Po skončení nakrúcania ho domov dostal Sovák, ktorý sa ho pred smrťou rozhodol odkázať Karlovi Vágnerovi, ktorého vraj bral ako syna. Lenže obraz bol na výšku príliš veľký, a tak sa skladateľovi do domu nevošiel. Ten ho teda zapožičal jednému menšiemu divadlu, ktoré ale časom zaniklo. Obraz skončil zavesený na stene nad čestným stolom pre štamgastov v reštaurácii, kde herec veľmi rád chodil. (Raccoon.city)
  • Pohádkový hrad, na kterém sídlí rytíř Brtník z Brtníku (Jiří Sovák) se jmenuje Krakovec a najdeme ho nedaleko Rakovníka. Střecha i okna byla k hradu trikově doplněna, protože hrad po zásahu bleskem v roce 1783 vyhořel a již nebyl obnoven. (Stocki)

Související novinky

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (více)

Reklama

Reklama