Reklama

Reklama

Jurský svět: Nadvláda

  • USA Jurassic World: Dominion (více)
Trailer 2

Příběh filmu Jurský svět: Nadvláda se odehrává čtyři roky po zániku ostrova Isla Nubar, původního domova oživlých jurských tvorů. Ti se mezitím začali kontrolovaně i nekontrolovaně rozmnožovat a v důsledku toho jsme si museli zvyknout na jejich přítomnost v našem ekosystému, i na to, že už patrně nestojíme na vrcholu potravního řetězce. Existují lidé, kteří chtějí tuhle novou ohromnou sílu zneužít pro svůj prospěch, a na druhé straně lidé, již jim v tom chtějí zabránit a snaží se udržet svět v maximální možné rovnováze. K nim patří i Owen Grady (Chris Pratt) a jeho přítelkyně Claire (Bryce Dallas Howard), kteří nabyli patřičné zkušenosti v prvních dvou filmech. Doplňují je pak hvězdy Jurského parku, paleontologové Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern) a teoretik s nadhledem Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Ti všichni se pustí do dechberoucího souboje s časem, lidskými i ještěřími nepřáteli, aby se v situaci, která je nikoliv za pět, ale za minutu dvanáct, pokusili o nemožné. (Cinemart)

(více)

Videa (15)

Trailer 2

Recenze (658)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Závěr dinosauří trilogie bude komerční úspěch, ale u kritiků převahuje spíše zklamání, já jsem však spokojen. Za mne určitě zábavnější a záživnější než dvojka, která jak je u sequelů zvykem je jen výplň na finále. První hodina zaujme formou NEWS, kde se dinosauři dostanou do naší civilizace a jejich způsob žití s námi, to mě hodně bavilo a jakmile se děj přesune na Maltu, kde film mimochodem vrcholí půl hodinovou akční dinosauří vřavou ( dost možná nejlepší akční sekvence s dinosaury vůbec), sice okatě podobné s Bondem nebo MI, ale jízda jak sviŇ. Finále má asi 40 minut a je to správně velkolepé, místy se tu vykouzlila hororová atmoška ( zmutované kobylky TOP), je zde spousta geneticky upravených dinosaurů, což jsem uvítal, ústřední holčička není otravná, funguje nostalgie i emoce a hlavně mi to lokacemi, akcí i detaily připomínalo mou oblíbenou hru na PS 1 Dino Crisis 2, kterou jsem jako malý projel tak 15x a beru to jako poctu. Pár věcí mohlo být udělano lépe, ale čert to vem, je to jediná dinosauří série, která je kvalitní a konkurenci určitě v dohledné době mít nebude. Já si to užil. Příběh 3/5. Akce 5/5, Humor 3/5, Násilí 0/5, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5, Herci 3/5. 8/10. ()

liskam odpad!

všechny recenze uživatele

A máme tu další nádheru která jen rozšířila a prohloubila tu předešlou sračku. Tahle krása je navíc ještě skoro o 20 minut delší a o to více je znát jak moc si scénáristé dávali záležet. Dvojce jsem dával krásných 25% tomuhle veledílu které vydělá celosvětově minimálně 700mio. Dávám krásných 15%  a už nikdy více.... I když... jestli udělají Konga versus Godzilu III a to všechno se bude odehrávat v Jurském světě, takovéhle taškařici asi neodolám a obětuju pár grošů za veliké plátno. :-) ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

- Nakloňte se doleva. Doleva! A je to...vyvažujeme. Pohoda...ááááááááááá! - Tak mnohem lepší než předchozí počin. Hlavně rychlejší, a tak mi délka ani nepřišla nekonečná, jak jsem si původně myslel. Film sází na akci, což se ukázalo jako nejlepší řešení. Zprvu se mi zdálo, že dvě dějové linie jsou moc a vystačily by každá na jeden film, nakonec se ale zdárně propletly a vše klaplo. A tenhle díl je úplně nejvíce Indiana Jones! A ještě tomu pomáhá dabing J. Štěpničky a moment, kdy S. Neill šmatá po klobouku, což ho může stát život (připomenutí Chrámu zkázy). Nejadrenalinovější akcí je je honička s raptory, co nemá chybu. Člověk má chuť uvěřit, že za nimi opravdu běželi. Celkově by byl film na pěkné 3*, které zvedám kvůli dinosaurům (už se mi po nich stýskalo), perfektnímu vizuálu a skvělým trikům, návratu staré bandy a hercům vůbec a očekávaným účtováním s padouchy. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Je to taková neškodná akční bláznivinka, kde nám akční různí sauři a třeba na Maltě to byla vysloveně luxusní nahánečka za kterou by se nestyděl ani 007. Samozřejmě oceňuji i původní trio a několik záběrů, které jako by vypadly ze starých dobrých filmů Steven Spielberga. Je to čistokrevná zábava, která ale vinou dlouhé stopáže někdy ztrácí na zábavnosti a přitom nemá ani čas využít svůj vlastní potenciál, ano mluvím třeba o jednom ze závěrečných sauro fightů, který tvůrci úplně vzdali, nepochopím proč. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Nadvláda je divná. Divná v tom, že dobrou první polovinu vlastně není o dinosaurech, je to příběh o lidech, kteří pátrají po unesené holčičce. A do tohoto příběhu jsou digitálně přidáváni, podle potřeby, dinosauři. V žádném díle tento fakt tak moc nečouhá jako tady. Nejhorší akční scénou je jednoznačně honička na Maltě, kdy upravení raptoři dokáží běhat tak rychle jak je pro danou scénu potřeba. Když jede motorka 60km za hodinu, běží šedesátkou, když zrychlí na 120, tak běží 120. Zkrátka chovají se přesně tak, aby vždy Owena tak tak minuli, ale samozřejmě nezasáhli. O postavy se divák opravdu bát nedokáže. Vždy se ze všeho bez problému dostanou. Stará parta nakonec své opodstatnění snad i ukáže. Pro mě je asi největším problémem, už za poslední dobu poměrně častý jev, kdy závěrečný díl místo toho aby byl nejnašlapanější, nejosudovější a vlastně nejlepší, se stává dílem nejslabším, narychlo přilepeným, aby trilogie nějak vůbec dokulhala do cíle. Stalo se mě to stejně tak v případě nejnovější trilogie Star Wars. Tvůrci zkrátka moc neví kudy kam, nápady prakticky došly a závěr se natočit prostě musí. Od Nadvlády toho moc neočekávejte a třeba budete příjemně překvapeni. Možná že následující reprízy dopadnou o poznání lépe. Občas šílené triky to sice nezlepší, ale vnímání příběhu jako takového může být už pouze lepší. Bohužel zatím nejslabší díl z celé šestice filmů o dinoších. 50% ()

Galerie (73)

Zajímavosti (28)

  • Náklady na výrobu byly zhruba 265 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • V poslední fázi filmu se T-Rex projde za kulatou fontánou. To je odkaz na logo Jurského parku/světa. (Hovadin)

Související novinky

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Dinosaurům v kinech rozhodně ještě neodzvonilo. V roce 2015 odstartovaná trilogie Jurský svět sice v létě 2022 oficiálně skončila, ale přestože druhý díl s podtitulem Zánik říše a zejména pak třetí… (více)

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Každý rok se v předvečer velkého finále oscarové sezóny sejdou v Los Angeles členové nadace Zlatá malina, aby „ocenili“ ty nejhorší filmy uplynulého roku. Hlasování o tyto ceny se účastní zhruba 700… (více)

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (více)

Reklama

Reklama