Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

Hanys_

Abrahamsova slabší chvilka? Kmotra mám nakoukanýho hodně, Casino jsem viděl znovu nedávno, a tak docela ty "vtípky" i chápu. Ale prostě mi většina z nich nepřišla směšná. A např. scéna vzájemného zvracení na pohřbu dona Cortina, jakoby patřila spíše do teenegrovské parodie. Od Abramse jsem čekal teda fakt víc. ()

NightPorter

Pokud mě v parodii na mafiánky nejvíce rozesmějou vtipy na Forresta gumpa a Jurskej park, něco je špatně. A to mě nikdo nemůže podezírat z neznalosti, Kmotry, Casina, Mafiány a další věci mám nakoukaný jak nikdo, jen mi ty fekální fóry holt nepřídou vtipný. Ale z úcty k Lloydu Bridgesovi a z čisté lásky k Pamele Gidley dávám aspoň 1 hvězdu. Vtip filmu: "Byl na mě hodný, pomohl mi, když jsem musela kouřit Mailu." - "To je nějaký levný tabák?" - "Neee, Mai-Lo je čínský velvyslanec." :-D ()

Z0oMb3E

Veľmy vydarená paródia na gangsterky. Neskutočne som sa bavil, veľa vydarených fórov a veľmi dobré zhovadenie filmových klasík. Presne takto sa majú točiť paródie. Toto je zatiaľ jediná paródia ktorú hodnotím takto vysoko DôVOD: film bez fekálnych fórov (jeden-útek v zadku osla), vydarené vtipy, slušný scenár... Odporúčam a garantujem príjemnú zábavu. ()

stOKYi

Tak ja som sa na tomto filme smial naozaj od začiatku až do konca. Niektoré scény sú naozaj neopakovateľné ako napríklad stretnutie na konci filmu keď sa Christina Applegate dozvie že je matka syna, ktorý dostal meno po matke. Pre mňa osobne naozaj nezabudnuteľná scéna pri ktoréj sa vždy zasmejem a právom patrí táto komédia medzi tie moje najobľúbenejšie. (4.9.2007) ()

Prochy38

Jedna z těch povedených parodií, i když Žhavé výstřely to fakt nejsou ani v nejmenším. Oba hlavní filmy, které Maffiósso paroduje (Casino, Kmotr) znám a hodně můžu. J. Mohr i L. Bridges excelují. Dobře se kouká na kočky Ch. Applegate i P. Gidley. Zasmál jsem se dobře. Pár vtipů jako tradičně nepostrádalo fekální a oplzlý humor, který nemusím ani v nejmenším, to tomu hodně vzalo. Ale jako pohodovku se rád zasměju příště zas. ()

• Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)