Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

lamps

Další ztřeštěná a všehoschopná parodie, tentokráte zaměřená na slavné mafiánské klenoty převážně od Coppoly a Scorseseho. A byť to tak podle mého hodnocení moc nevypadá, bavil jsem se velmi dobře. Většina vtipů a narážek se totiž opravdu vydařila, jenže byly součástí naprosto chaotického scénáře, který se proměnil spíše v krátké skeče a parodie na jednotlivé slavné scény, než-li v nějaký smysluplný příběh. A protože Abrahams stojí i za takovými skvosty jako jsou Bláznivé střely nebo Žhavé výstřely, nehodlám mu to jednodušše odpustit a tu čtvrtou hvězdu si schovám na horší časy.. 70% ()

predators

Parodie na mafiánské téma, při které se jistě zasmějete. A zasmějete se ještě více, ovšem pokud před tím zhlédnete všechny dostupné filmy z podsvětí a když si ještě trochu šnupnete:-) A co z toho všeho vyplývá? Že to zase až taková prča není, fórků je dost, ale většině jsem se jen ušklíbl a ... a za chvíli byl konec. No je to blbost...:-) 35% ()

Z0oMb3E

Veľmy vydarená paródia na gangsterky. Neskutočne som sa bavil, veľa vydarených fórov a veľmi dobré zhovadenie filmových klasík. Presne takto sa majú točiť paródie. Toto je zatiaľ jediná paródia ktorú hodnotím takto vysoko DôVOD: film bez fekálnych fórov (jeden-útek v zadku osla), vydarené vtipy, slušný scenár... Odporúčam a garantujem príjemnú zábavu. ()

Gothar

Casino, The Godfather 1 a 2 patria k mojim najobľúbenejším filmom a zrejme práve preto je Mafia! skvelou paródiou pri ktorej sa vždy pobavím. Nedosahuje kvalít Hot Shots!, obsahuje trošku nechutného humoru, ale aj tak je to neskutočne zábavná "podívaná". Zaujímavé je to, že slovenský dabing je tu veľmi podarený. 90 % ()

• Během čtení titulků následuje ještě pár scén s osudy postav, dále „fun facts“, nebo co v krocích udělat po dokončení filmu. (griph)
  • Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)