Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

Pohrobek

Opravdu silně nevyrovnaná parodie. Škoda. Coppola je šmrncnut Scorsesem, trochu i ve Forrestem, Jurským parkem, Anglickým pacientem a v náznacích spoustou dalšího. Jsou tu vyloženě skvělá místa (Anthonyho mafiánská iniciace je skutečně geniální), místa silně nechutná, ale svůj účel splňující (zvracecí pohřeb) i místa hluchá až slabá (in flagranti). PS: gouryella: Loď se jmenovala Il Pacino, nikoliv Al Pacino. PPS: Tosim: myslím, že kouřen byl velvyslanec čínský. ()

J. T. Kirk

Tato parodie hlavně na Kmotra a Casino, ale také Forrest Gump, Čelisti, Ztracený svět: Jurský park a mnoho dalšího každopádně nedoceněná.. Definitivně poslední role pro Lloyda Bridgese, který mě prostě pokaždé dokáže rozesmát.. Zatím poslední film režírovaný Abrahamsem, sice to není jeho nejlepší dílo, ale i tak dost dobrá zábava. ()

Stíba

Mafiánské filmy znám velice dobře a tak jsem byl dost zvědavý jak bude tahle parodie vypadat. Místy je film vcelku dost podařený, často je to ale spíše průměrná podívaná. Stejně tak je na tom dějová linie filmu, která mi příšla podivně poslepovaná. Nejlepší scény se týkaly Casina a zbytek jednoznačně převršovaly. ()

B!shop

I kdyz to nedosahuje kvalit jinejch komedii Jima Abrahamse, porad to je nadprumer a navic me nenapada jina parodie na mafianske filmy. Sice jsem se nijak zvlast nenasmal (i kdyz vtipu tu je dost a nekolik jich je fakt dobrejch), ale sledovat ty sceny a vybavovat si, jak vypadaj v originale, je parada. V podstate cim vic mate nakoukano mafianskejch filmu, tim vic se budete bavit. Taky by me zajimalo, jak by si poradil Lloyd Bridges s vaznou roli mafiana, protoze na nej docela vypadal. Nebral bych to jako cistou parodii, ale spis jako takovou poctu mafianskym filmum a pokud nebudete cekat, ze se budete od zacatku do konce popadat za bricho, budete se dobre bavit. ()

Tommassi3

Nechápu, co mají Forrest Gump, Dětská hra či Jurský park společného s "gangsterkami".. Navíc ani zde se Abrahams nevyhnul prdícím a blicím scénkám, což moc nepotvrzuje zdejší četná zamyšlení nad údajnou poctou nejen "mafiánským" filmům, ale předně těm vůbec nejkvalitnějším snímkům historie.. V rámci žánru mám skutečně "nakoukáno do zásoby", ale potíž je v tom, že ten vtip tu prostě nevidím a postrádám !! A tak i nadále za vrchol Abrahamsovy tvorby považuji dvojici Žhavých výstřelů !! Co se těch zmiňovaných poct týká, stačí si pustit jakýkoliv film Quentina Tarantina, ten skutečně ví, co dělá !! ()

• Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)