Reklama

Reklama

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (7)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Vynikající (a za mě pětihvězdový) originál z devadesátého dostal nový, modernější kabátek. Dlouho jsem byl přesvědčený že mu parádně sekne (ačkoliv dva modroocí mulati v hlavních rolích příliš mých sympatií nevzbuzovali), atmosféra byla totiž zdravě paranoidní, halucinační až psychedelická, a to mám rád. Ale bohužel režie, poplatná čím dál víc povrchnímu diváctvu, nahradila zneklidňující metafyzickou pointu předlohy pointou plytkou a banální, aby jí obecné stádo filmových přežvýkavců dokázalo řádně strávit (a pochopit). V kontrastu s tímhle faktem je pak letmé otření se o teologa Eckharta (po vzoru originálu) naprosto absurdním počinem. Ale uznávám, že neznat původní film, šel bych možná i o hvězdu výš, nevědomost je někdy zkrátka opravdu blažená. ()

Tellgas 

všechny recenze uživatele

Jako není to žádná sláva, viděl jsem originál a byla to rozhodně jiná liga, ale 33% je neadekvátní hodnocení. Ti co dali odpad asi nemají nakoukáno, proto bych jako trest navrhoval skouknout komplet českou tvorbu za posledních dvacet let a pak ať soudí. Mohl by na motivy toho vzniknout zajímavý psychadelický film o posttramatické poruše.... Za nespravedlnost 5. Reálně tak 60% ()

Reklama

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

Překvapivě slušnej film, kterej sice není ani zdaleka stejná liga jako jeho předchůdce, ale jako samostatnej psychologickej horor není vůbec špatnej. Je to dobře natočený, herci jsou uvěřitelný a má to tu správnou znepokojivou atmosféru jakou to má mít. Neznat ten předchozí film, dám víc, ale i tak se dá v tomhle žánru pochodit o dost hůř. To mizerný hodnocení si to nezaslouží. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Americký snímek „Jacob's Ladder“ patří k těm naprosto zbytečným remakům, které světovému filmu nic nepřinesou. Pořád je mnohem lepší se podívat na film z roku 1990, protože ten na vás i po těch třiceti letech dokáže zapůsobit tak, jak bylo zamýšleno. Film „Jacob's Ladder“ nepřinese nic z těch depresivních pocitů, je to jen rádoby mainstreamová podívaná. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Původní Jacob's Ladder chovám ve svém srdci vysoko, jelikož sloužil jako jedna z inspirací pro mou oblíbenou herní sérii. Nedávno jsem si znovu pustil i původní film, který jsem novýma (staršíma) očima docenil zase o trochu víc než posledně. Má remake co nabídnout oproti originálu? Vlastně ani moc ne, místo ikonického hororu tu máme tuctový thriller, o který v televizi zavadíte zhruba tak často jako v Praze jezdí metro (kde však o okaté básničky typu A Dream Within a Dream nejspíš nezavadíte). Potěšila mě tak nejvíce aktualizace války (byť původní film a jeho asociace s MKULTRA dávala větší smysl) a přítomnost herce Jesse Williams, který hrál jednu z hlavních postav ve hře Detroit: Become Human. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama