Režie:
Dušan RapošKamera:
Ján ĎurišHudba:
Dušan RapošHrají:
Karel Gott, Kamila Magálová, Kateřina Brožová, Miroslav Šimůnek, Zuzana Mauréry, Ján Koleník, Zuzana Žáková, Jakub Jablonský, Miroslav Noga (více)Obsahy(1)
Barborka s Tomíkem tráví prázdniny u babičky a dědy v kovárně pod Dračí skálou, kde ze všech sil pracuje i netradiční pomocník dvouhlavý dráček Čmoudík. Jednou, když se děti chystají přespat v jeskyni společně s dráčkem, objeví na zdi jeskyně starou mapu a Čmoudík, jehož jedna hlava mluví česky a druhá slovensky, začíná vyprávět napínavý příběh o vzniku království Draka, velké lásce princezny Adélky a prince Janka, o letité kletbě a strašlivém Drakovi, o zlém skřítkovi Blivajzovi, ale i o tajemství Pomněnkové louky, ztraceném dračím vejci a párku klokanů. Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? (Bohemia MP)
(více)Hrají
Karel Gott
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Semafor - Největší hity (2005) (video kompilace)
Devadesátky (2022) (seriál) - a.z.
Dvacet let Olympicu (1983) (koncert)
Kamila Magálová
Československo
Nejlepší filmy:
Divadelná komédia (1994) (divadelní záznam)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Chrobák v hlave (2014) (divadelní záznam)
Kateřina Brožová
Československo
Nejlepší filmy:
Gazdina roba (1992) (divadelní záznam)
Poprask na laguně (1996) (divadelní záznam)
Jacobowski a plukovník (1998) (divadelní záznam)
Miroslav Šimůnek
Československo
Nejlepší filmy:
Casino Royale (2006)
Tristan a Isolda (2006)
Boží pole s. r. o. (2006) (TV film)
Zuzana Mauréry
Československo
Nejlepší filmy:
Vygumuj a napíš (1996) (divadelní záznam)
Tata (2000) (divadelní záznam)
Ako som vstúpil do seba (1999) (divadelní záznam)
Ján Koleník
Československo
Nejlepší filmy:
Cudzia žena a muž pod posteľou (2007) (divadelní záznam)
Prorok Štúr a jeho tiene (2015) (divadelní záznam)
Nesmrtelní (2010) (seriál)
Zuzana Žáková
Nejlepší filmy:
Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)
Pánský klub (2022)
Ženská pomsta (2020)
Jakub Jablonský
Slovensko
Nejlepší filmy:
Čarovný kamínek (2019) (TV film)
Když draka bolí hlava (2018)
Miroslav Noga
Československo
Nejlepší filmy:
Gazdova krv (2014) (divadelní záznam)
Koncert pre Jara Filipa (2001) (koncert)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Charlotte Ella Gottová
Česko
Nejlepší filmy:
Anděl Páně 2 (2016)
Pocta Karlu Gottovi (2022) (koncert)
Decibely lásky (2016)
Libor Bouček
Československo
Nejlepší filmy:
Karel Svoboda 80 (2018) (koncert) - moderátor
Nejslavnější české muzikály (2020) (koncert) - moderátor
Královny popu na Karlštejně (2023) (koncert) - moderátor
Igor Timko
Československo
Nejlepší filmy:
Študent (1990) (TV film)
Když draka bolí hlava (2018)
Osmany Laffita
Kuba
Nejlepší filmy:
Bestiář (2007)
Ženy a život (2022)
Když draka bolí hlava (2018)
Patrik Paušo
Česko
Nejlepší filmy:
Rašín (2018) (TV film)
Jan Palach (2018)
Zahradnictví: Nápadník (2017)
Nelly Sofie Gottová
Česko
Nejlepší filmy:
Anděl Páně 2 (2016)
Když draka bolí hlava (2018)
Václav Postránecký
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Naši furianti (1983) (divadelní záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Miloslav Čížek
Nejlepší filmy:
Devadesátky (2022) (seriál)
Návštěva z vesmíru (1977) (TV film)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Vladimír Polák
Československo
Nejlepší filmy:
Bull (2019) (divadelní záznam)
Doktor Faustus (2016) (divadelní záznam)
Princezna zakletá v čase (2020)