Je důležitým svědkem, proto ho obchodníci s drogami chtějí umlčet. Nemá zbraně, policie mu nemůže poskytnout ochranu, a tak se musí spolehnout na své ruce a nohy - je mistrem bojových umění. (oficiální text distributora)

castor

Ani nedokážu přesně říct proč, ale předposlední film syna slavného otce mi v rámci žánru hodně utkvěl v paměti. I když vlastně jo, protože je to jednoduše velmi slušná akční nálož. Kupříkladu útok na svědka v bytě pod „policejní“ ochranou, policejní útok na restauraci či samotné finále mají výborně zvládnuté sekvence. Režisér Muže s cejchem smrti se prostě opět předvedl jako velmi slušný akční béčkař, kdy znovu nabízí hodně vydařenou choreografii bojových sekvencí. Zápletka triviální, atmosféra výborná a Brandon Lee ve skvělé formě. ()

FilmFan24

V rámci žánru se jedná o kvalitní akční film, který ukázal, jakým talentem Brandon Lee oplýval. Podílel se také na choerografii soubojů. Zápletka triviální, sle ve výsledku právě díky Brandonovi nenudí A jak je tady zmiňováno. oproti ostatním souputníkům také umí nejenom bojovat, ale i hrát. Zajímavost: Ve scéně, kdy projede oknem motorkou a spadne na zem, má krev na pravém koutu rtů. Při detailním záběru je zranění na levé části rtu. V dalším záběru je opět na pravé straně! ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// hodně vydařená akce, zběsíle tempo, hudba, feeling 80tých let -jediný co mě po tomhle snímku může mrzet, tak to že Brandon Lee neměl možnost natočít více snímků/// Velice pohodový film do kterého se rychle vžijete. V podstatě tohle je typická ukázka filmů, které vznikali v 80tých letech a upřímně řečeno: je tady naprosto vše co pro takový film potřebujete. Jeden by namítl, že je zde slabší příběh. Pokud tomu tak je, tak i přesto film ze sebe dokázal vykřesat to nejlepší. Velice dobré je, že film má 2 záporáky a tak je potřeba nejdříve zlikvidovat jednoho a potom druhého. Atmosféra mi trošku připoměla Komando. Prostě tohle je svižnej akčnák a Brandonovi to pěkně kope/// Celkem 72%/// ()

PetrPan

Poctivé akční béčko se všemi švary i nešvary. Ozdobou jsou bojové scény, kde měl Brandon Lee s kamarádem Imadou volnou ruku v choreografii a je nutno říct, že v tomhle měl mnohem větší nadání než jeho otec, jehož choreografie ve vší úctě stála za prd. Brandon je svěží, promyšlený, pestrý a hbitý.  Příběh je klasicky prajednoduše černobílý a naivní. Kladné postavy příšerné a příšerně zahrané, Bootheův otcovský polda  pak jasně vede, naopak záporáci povedení a sympatičtí.  Na tohle se jednou za čas vždycky rád podívám. Tři fajnové. ()

Flipnic

Ve své době naprosto perfektní akční jízda. Brandon měl již v tomto filmu v kariéře skvěle našlápnuto, aby se mohl pustit do úžasné Vrány a skončit stejně jako jeho legendární otec ... Neuvěřitelná absurdita a tradégie. Každopádně film Rychlý jako blesk byl ve své době naprosto perfektní akční nářez. Scénář jednoduchý, ale pro akční film dostatečný a v podstatě super. Mladý student ovládající bojová umění se nechtěně připlete do cesty mafiánům, když se stane svědkem vraždy. A ti pak po něm od začátku jdou, policie, která si ho přebere je bezradná a tak mu nezbyde, než veškerou mafiánskou bandu postupně zrušit osobně. Brandon účelově používá tradiční Bruceho pohyby a způsob boje, které má před kamerou výborně zvládnuté. Úžasná hudba v některých scénách, naprosto dokonale choreograficky zvládnutý souboj v prádelně s dlouhovlasým kníratým číňanem, vymlácení celého baru plného mafiánů, rychlost, spád ... prostě paráda! Rok vzniku dává filmu ještě trochu starší vizualní stránku, ovšem je to již jasný přelom do další éry akčních filmů, které později začal točit Jet Li, Standham, Willis, Tony Jaa a další. ()

• Hlavní protagonista Brandon Lee si přál obsadit na pozici režiséra Johna Woo. Studiu si však jeho rukopis na snímku vidět nepřálo. (Monco)
  • Natáčení filmu probíhalo v Thajsku a USA, a to ve městech Chicago a Los Angeles. (GASTON73)
  • Ve scéně, kdy hlavní hrdina projede oknem motorkou a spadne na zem, má krev na pravém koutu rtů. Při detailním záběru je zranění na levé části rtu. V dalším záběru je opět na pravé straně! (FilmFan24)

Tekken rozkopne brány kin

Tekken rozkopne brány kin

27.12.2007

O filmové adaptaci úspěšné videoherní mlátičky japonské firmy Namco se mluví už několik let. Průtahy skončí 4. února 2008, kdy v Los Angeles padne první klapka. Scénář Alana McElroye se odehrává v… (více)