Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Gloria (Julianne Mooreová), svobodomyslná rozvedená žena ve středním věku tráví dny v nudné, stereotypní práci a po večerech se chodí odreagovat na taneční parkety po celém Los Angeles. Když jedné noci potká Arnolda (John Turturro), začne se mezi nimi nečekaně rodit silné pouto. Gloria s překvapením znovu prožívá všechny radosti i strasti, které láska přináší. Sofistikovaná romantická komedie oscarového režiséra Sebastiána Lelia (Fantastická žena, Neposlušnost) ukazuje, že láska kvete v každém věku, vztahy nikdy nejsou jednoduché a dokud můžete tančit, nic vás nezlomí. (Cinemax)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (30)

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Jedna hvězda za Julianne Moore a soundtrack. Zbytek totální zklamání, film zcela o ničem, absolutně ničím vás neupoutá, žádná romantika tam není. Je to totální nuuuuda. Snaží se to hrát si na bůhvíjak psychologické drama o lidech ve středním věku, kteří za sebou už celý jeden život mají, ale ve skutečnosti je to.... wait for it... sra*ka. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Intimní, střípkovitý vhled do života ženy středního věku, jež hledá jak zaplnit samotu po rozvodu a osamostatnění svých dětí, stojí na výborném osobním výkonu Julianne Moore. Je opravdu těžké se v pokročilých létech a vymezených prioritách otevřít novému vztahu (obzvlášť, když si do něj protějšek táhne podezřele nevyjasněnou rodinnou minulost). Zaměření na hluboké niterné pocity v tomto případě však znamená též přemnoho zdlouhavých pohledů do prázdna. ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Uf. Jsem rozladěná. Film je depka otravná, doufám, že ho už nezahlédnu. Jedna za Julianne, ta ale zahraje všechno a jedna za to, že jsem viděla Johna po delší době na velkém plátně. Viděno v kině, nelíbilo, nebavilo, nedojalo, dokonce ani nezaujalo. Trochu spoiler: A ještě jedna věc: 3x za sebou přijme telefon v mé přítomnosti od svých otravných dcer nebo exmanželky, aniž by jim řekl, že je se mnou, nebo aniž by ten krám vypnul a mám přece jasno. Nebo ne? To přece dávno známe z Love Actually. Autor snímku udělal z chlapa neschopného blba a z okouzlující ženy zoufalou nánu, která má raději tančit sama a když se jí už nebude chtít, může se těšit akorát tak z olezlého kocoura bez srsti, který mě osobně bude strašit ještě v noci. Jasně, ono by na tom nic nebylo, takové konce jsou často realita, jenomže v tomhle filmu nefunguje chemie, nemá spád, nemá překvapení a jak to dopadne, víme už při jejich první společném rozhovoru na baru. Pro koho je snímek určen, netuším. Pány bezpochyby zaujmou ňadra Julianne, ale děj určitě ne, mladé ženy nepobaví nic a zralé dámy příběh akorát demotivuje nebo dorazí. Pak si vyber. ()

Mulosz 

všechny recenze uživatele

Po zhlédnutí remaku jsem zvýšil hodnocení originálu na 5*. To autor jistě nechtěl. Zbytečná a toporná záležitost, bez jediného smyslu, a ještě na ni skočí český distributor a jediný cíl tvůrce, proč vůbec udělal po krátkých 5 letech americký remake svého vlastního filmu, mu spolkne i s navijákem. Jistě si můžeme rozebrat určité jemné nuance, které remake drobně odlišuje od originálu, ale ty jsou divákovi, který zhlédl obě verze, zřejmé na první pohled. Důležitá je věc jiná - nedělní (24.3.2019) projekce filmu na Febiofestu byla nenahraditelnou sociologickou sondáží mezi diváky, jak takový počin (ne)funguje. Lidé se pousmávali u těch (v originále i remaku) nejvážněji míněných scén, při klíčové předposlední se publikum už doslova bavilo a nahlas situaci komentovalo. Závěrečné titulky byly ve znamení ironického potlesku. 99 % procent těchto diváků jistě nevidělo originál, nemělo kde. A u něj se něco takového během či po projekci na MFF KV nestalo. Myslím, že toto je naprosto vypovídající, jak se záměr minul účinkem a publikum nedokázalo na americké verzi snímku okouzlit vůbec nic, ani Julianne Moore v hlavní roli. Ta byla mimochodem navíc o dost méně odvážná než Paulina García v původní verzi. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Gloria Bell" ma sklamalo. Úprimne sklamalo. Julianne Moore je veľmi šikovná a je super vidieť na veľkom plátne Johna Turturra, no celkovo je film veľké sklamanie. Vnútorne asi neviem pochopiť postavu Arnolda. Chcel by som mu veriť, že sa zamiloval, no nedáva to ani v najmenšom najavo. Od momentky v Las Vegas mi bolo jasné kam to všetko pôjde a hoci mi to je trošku ľúto, tak na druhú stranu to niekedy tak asi musí byť. Ono život je komplikovaný a láska je takisto komplikovaná. Najmä ak sa začínajú spájať ľudia, ktorí už majú so sebou aj svoju vlastnú minulosť. Svoje deti, svoje problémy a podobne. A je to ťažké potom na fungovanie. A s tým všetkým súhlasím. No môj problém s filmom je v prvom rade jeho tempo. Miestami to skutočne nudí. A potom sú tu scénky, ktoré reálne vôbec vo filme byť nemuseli a (podľa mňa) tomu nič nepridali. Ako napríklad scénka, kde sa kopec ľudí rehoce keď mykajú rukami ako kuratá. A podobne nemám pocit, že by bolo nutné, aby sme mali vo filme suseda, ktorý býva nad Gloriu a neustále sa rozčuľuje na niečo, keď to dokopy nebude nikam smerovať. Popravde väčšina scénok nejde podľa mňa nikam. Sú tu momentky, ktoré sa mi páčia, no je tu rovnako aj dosť momentiek, kde som čakal, kedy sa zase bude niečo diať. Možno je to proste len ukážka bežného života. Jednotlivé dni, stereo a všetko čo máme. Naše rituály bežného života. No nenecháva to vo mne žiadny poriadny dojem. Takže je to celkovo v pohode, no neponúka mi to moc. Hodnotenie: C+ ()

Galerie (19)

Zajímavosti (3)

  • Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Natáčelo se v USA ve městech Los Angeles (Kalifornie) a Las Vegas (Nevada). (BMW12)
  • Báseň, kterou recituje Arnold (John Turturro) Glorii (Julianne Moore), se jmenuje „For a Young Friend Who Tried to Take His Own Life“ (volně přeloženo „Pro kamaráda, který se pokusil vzít si život“) od čilského básníka Claudia Bertoniho. (HellFire)

Reklama

Reklama