Vojtěch je městská komedie, které dominuje příběh „ztraceného" čtyřicátníka. Vojtěch prožívá krizi středního věku. Přijde mu, že je na tomto světě nepotřebný v každém ohledu. Přišel o ženu, o práci, s rodinou se nestýká. Průvodcem jeho života se stane jeho soused - svérázný taxikář Laco. Jejich výlety však většinou končí fiaskem. Vojtěch chce žít normálním životem, ale jeho neschopnost čelit uspěchané moderní době přináší mnoho komediálních zápletek. Neumí si užít společnosti lehkých žen, každodenní pokusy o alkoholické opojení a rady, jak sbalit ženskou, také končí katastrofou. On to však nevzdává a věří, že svojí smůlu prolomí. (A-Company CZ)

bigmatko

Vojtech ako melodramitcka postava s miernou dávkou humoru podávana na zmesy nadávok a pikantných situácii celkom dobre funguje. nie je to však komédia na ktorej by ste lámali od smiechu. sú v nej zábavne momenty ale celkovo je to také dramaticky zábavne. na to že je to z prevažnej miery slovenský film tak to musím oceniť že nad drámov prevažuje humor a to je dobre. lebo ťažká slovenská kinematografia sa bojí vtipných príbehov a zameriava sa len na silné príbehy. a na čo. Ved stačí natočiť jedného zúfaleho muža dať mu sprostého suseda a už to funguje. ()

javlapippi

Prekvapivo vtipná slovenská komédia. Lúzri, frajeri, pánbožkári, ľahké devy, nedočkavé dôchodkyne a zamaskované hviezdy populárnej hudby sú namiešaní v príjemnej zmeske. Plusom pre mňa je kopa dobre hrajúcich mne neznámych tvarí, ale to bude skôr spôsobené tým, že súčasné seriály a stendapy idú mimo mňa. Pobavil som sa viac, než som čakal. ()

SeanLSD

Akoby ďalšia filmová verzia PANELÁKU (atď.), ktorá svoju typickú tému slovenskej kultúry - krízu stredného veku a vzťahy obyčajných, panelákových ľudí - nedokáže posunúť nikam ďalej a niečo z nej vyťažiť. Všetko je plné únavy a prázdnoty, ktorú sa však ani v najmenšom nepokúsili stvárniť nejakým zaujímavejším formálnym prístupom. Všetko v rámci príbehu je predvídateľné, potvrdzujú sa tu najošúchanejšie stereotypy a slimačie tempo je v druhej polovici už také smrteľné, že sa nedá hovoriť ani o zneužívaní Landlovej sympatickosti, lebo dohromady nemá čo hrať a divák to jeho jachtanie pomaly, ale isto začína nenávidieť. ()

qxkamo

Tato trpkejsia komedia z realneho zivota mi celkom sadla, asi aj preto, ze som nemal ziadne prehnane ocakavania. Pacilo sa mi, ze sa dej zbytocne nenatahoval, len aby dosiahol nejaku optimalnu minutaz, ale stale sa nieco dialo. Neskor vsak uz bolo mozne predvidat skoro kazdu zapletku, ale nic to nemeni na tom, ze tento pokus o komediu celkom vysiel. ()

Autogram

Vojtech je trochu dezorientovaný životom, chodí v bermudách pri najmenej vhodných príležitostiach, a hlavne klame, keď vôbec nemusí. To ho spolu s priateľom, alebo skôr susedom, teplákovým taxikárom s talianskym maželstvom privádza, kam nechce. Film je viac komédia ako dráma, dá sa pobaviť na jednotlivých fóroch, ale zastala na polceste k výbornému filmu. Dospelí ľudia okolo päťdesiatky sa tak jednoducho nesprávajú, teda okrem Kemku, ten je taký, aký je, úplne prirodzene aj mimo filmu. –––– Zbalíš nejakého kolegu, a hneď bude kocúr v trúbe. ()

• Čerpacia stanica, na ktorej pracuje Valéria, sa nachádza na Račianskej ulici oproti internátu Mladá Garda. (kacer4)
  • Celkové náklady na výrobu filmu sa rátajú na cca 180 000 eur. (Zdroj: Continental Film)
  • V 59. minúte filmu odchádza Vojtech (Matej Landl) zo stretnutia Prvého pokolenia, ktoré sa konajú v dome kultúry v mestskej časti Dúbravka. Na električku však nastupuje na zastávke Astronomická v mestskej časti Ružinov. (GTS_PUNK)