V prvním díle – nazvaném Přepadení - postarší učitelka paní Hrabánková zaklepe na dveře psychologa, aby se mu svěřila se svým příběhem. Jednou večer cestou na metro ji přepadl jakýsi mladík a ukradl jí tašku s penězi. Z loupežného přepadení se postupně stává terorizování, když žena mladíka pozná a dokonce ho ohlásí na policii. Nemá totiž bohužel žádné důkazy a mladík s ní dokonce bydlí v jednom domě. Oporou jí přestává být vlastní manžel, který zpočátku nevěří mladíkově tvrzení, že se žena chová jako zhrzená milenka. Nepotrestané zlo, které se vysmívá a stupňuje, stresuje ženu k nevydržení... Roli ženy, která sama vypátrá muže, jenž ji přepadl, a stane tak tváří v tvář zlu, nad nímž nemůže zvítězit, skvěle ztvárnila Iva Janžurová. (Česká televize)

kajas

Nepopírám, že se jedná o povedený film na zajímavé téma. Vladimír Dlouhý svou roli taktéž zvládl na výbornou. Přesto mi chybělo nějaké vysvětlení jeho chování. Navíc nemám příliš v oblibě paní Janžurovou a pan Kodet mi až příliš připomínal svého Jindřicha z "Pelíšků".. ()

rakovnik

Vynikající psychologické drama, místy až thriller. Není nouze o nečekaný (nebo spíše "nedoufaný") vývoj, zvraty, překvapení. Škoda jen, že takto propracovaný scénář a skvělí herci zůstali pouze v záběru televizní kamery. Tento scénář by zvládl klidně filmové plátno a to nejen díky přesné a bravurní Ivě Janžurové a přirozeném Janu Kodetovi. ()

dr.fish

Iva Janžurová coby učitelka na zdravotní dovolené u psychologa vypovídá o přepadení, následném patologickém vztahu k pachateli a dopadu těchto událostí na ni i na rodinu. Výborné drama, skvěle zahrané všemi zúčastněnými. Ano, řada věcí je velmi zjednodušených a některé charaktery postav (zejména ve škole) dost odfláklé, ale jinak super. Cyklus Oběti považuji za jeden z nejlepších počinů ČT v posledních letech. 85% ()

sator

Děsivé,přesvědčivé a nápad obsadit bratry Dlouhé do proti-úkolů, vyšel na 100 %. Těžko najdu odvahu se na to ještě někdy podívat....(2012 sem našel uff..) 100 % ()

Jizni Tlapa

Skvělý filmový počin P.Slavíka, ve kterém můžeme vidět tu nejlepší plejádu českých herců. Nelze řící, kdo z výše zmiňovaných zahrál nejlépe. Celé to byl herecký koncert ve strhujícím dramatu posazeného do "zašpiněného" sídliště, s věčně kouřícím J.Kodetem, netradičně úlisným V. Dlouhým a chybně zvoleným hudebním podkresem, který "zlodějsky" ukradl těch zbývajících deset procent do úplné spokojenosti. 90%!! ()

RonaMidu

docela napínavé,i když jsem chvílema nepochopila chování oběti....no,ale to po mně ani nikdo nechtěl,nebo jo?:-)...Jiří Kodet mi ve své roli,trochu "pelíškovského" charakteru přišel výborný,zrovna jako ostatní herci ()

A.L.E.S.

Je to poprvé, kdy jsem viděl Vladimíra Dlouhého v záporné roli. Něco na tom, že se negativně laděné role hrají nejlépe, opravdu bude, protože Dlouhý byl vynikající a už za jeho šibalský pohled by člověk sáhl po něčem, čím by ho praštil. Jinak příběh vyznívá docela reálně. Spravedlnost je někdy nespravedlivá. ()

Markussis

Nemohu hodnotit jinak než-li plným počtem, neboť právě kdybych hodnotil jinak, asi bych si připadal jako pokrytec. Vždy když vidím takovýto tuzemský film a v něm herce, kteří kriticky a upřímně svým uměním odhalují nějakou problematiku naší společnosti, tak mám jakýsi pocit zadostiučinění. Jíři Kodet, Iva Janžurová a brilantní Vladimír Dlouhý jsou perfektní. Vladimír Dlouhý svůj part sehrál velmi tvrdě a nekompromisně a také naprosto realisticky. Vždyť ono to také ani jinak nešlo, neb mnoho takovýchto inteligentních hyen v naší společnosti jest. Úřední byrokracie je zde další velké téma a to se mi velmi líbí. Film velmi silně poukazuje na to, že právě proti této byrokracii takřka žádné zbraně neexistují a malinko tak v samotném vyvrcholení děje vybízí k takovým lehkomyslným anarchistickým myšlenkám. Tedy poškozený si již razí cestu vlastních pravidel. Scénář je sepsán velmi zručně a také stručně. Film má díky tomu dokonalé proporce. Je to velmi zapomenutý film a to je velká škoda, možná je díky svému komornímu ladění trochu nevýrazný, to je snad ten důvod. ()

mira007

Těžce koukatelný film na bezmocnou oběť a vysoce "nesympatického" agresora. Skvěle zahrané triem Janžurová, Dlouhý,Kodet... teď jsem si uvědomil, že to je jeden z filmů kde se bratři Dlouzí vůbec sešli. ()

derewi

Tíživých 5 hvězdiček pro zdařilý, emočně vypjatý, realistický snímek bez špetky melancholického tlachání a nesmyslného moralizování. Skvělé herecké výkony. Každý záběr měl svým negativním způsobem smysl. Bezmoc a holá pravda. ()

dawe787

První díl se mi líbil. Kodet se tu nezapřel a Janžurka se opět vcítila do role a zahrála jí exceletně tak jako Vladimír Dlouhý. Sice hrál takového dacana, který byl každou chvíli na ránu, ale o tom ten příběh byl. ()