Reklama

Reklama

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

  • Česko Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba (více)
Trailer 2

V Galaktické republice přibývají neshody ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která zcela zablokuje mírumilovnou planetu Naboo. Zatímco kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, aby konflikt zažehnali. Na pomoc ohroženým se vydávají mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Poté, co muži zachrání mladou královnu Amidalu, ztroskotají na pusté planetě Tatooine. Tam objeví devítiletého Anakina Skywalkera, mladého otroka, který vládne neobyčejnou silou. Anakin zvítězí v napínavém závodě kluzáků, tím získá svobodu a stane se učedníkem řádu Jedi. Všichni se pak vrací do Naboo, kde musí Anakin s královnou čelit masivní invazi, zatímco oba Jediové se střetnou se zákeřným nepřítelem jménem Darth Maul. (TV Nova)

(více)

Videa (8)

Trailer 2

Recenze (1 305)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Se starými díly prakticky neporovnávatelné. Mnohem rychlejší, barevnější a povětšinou i infantilnější. Pro moderního diváka, potažmo pro člověka nijak nezainteresovaného v původní sérii to však bude fantasticky dravá popkornovka plná užasných vizuálních efektů a výtečně nasnímaných soubojů. Ten nejlepší je samozřejmě na konci a troufám si tvrdit, že lepší v celé saze Star Wars nenajdeme. Na démoničnosti přidává ještě k tomu geniální hudební podkres Johna Williamse. Jar Jar je trapný, stejně jako většina scén s Gungany. Proč do osudového příběhu zakomponoval režisér takovéhoto šaška je mi záhadou, nicméně jiná možnost, nežli akceptování, tu není. S chutí do toho. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Nové Hvězdné války mají nevýhodu tu, že minulé díly byli natolik úspěšné, že je jen malá šance být úspěšný s tím samým(je jiná doba). Proto Lucas zvolil strageii zaměřující se celkem hodně na mladší dívaky (a né na ty, které před mnoha lety zírali na Luke Skywalkera jak ničí Hvězdu smrti). Je to viditelná snaha "jen" o výdělek a né geniální pokračování úžasné série. Je to velká škoda hlavně proto, že an to tento díl měl. Obi Wan a jeho mistr jsou skvělí. Princezna je krásná a i (snad)chytrá. Bohužel je to jen jako dětský sen. Pravda závěrečný souboj ( za doprovodu génia Williamse) je opravdu velkolepý, ale to nestačí. Hudbě nelze nic vyčíst, ale přiřadit film ke staré trilogii jako stejně dobrý nebo i lepší prostě nelze!!! ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

To, co bylo v původních epizodách roztomilé, je tady infantilní, to, co bylo v původních epizodách napínavé, je tady infantilní, to, co bylo v původních epizodách okouzlující, je tady infantilní. Jiřík Lucasů prostě sešil plyšového medvídka za velké prachy, napatlal do něj spoustu přihlouploučkých epizůdek, které se pekelně rozcapují, dementního ušatého plaza, který mě vytáčí více než jakýkoli jiný hrdina a jakoby mimochodem rozprostřel po filmu okamžiky, které jsou hodné Hvězdných válek. Těší mě jen obsazení (avšak ne herecké výkony) a výtečný souboj s Darth Maulem. Jako celek ale takřka dokonalý propadák, s Epizodami IV a V raději neporovnávat, jinak hrozí nebezpečí zástavy srdeční... ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Jsem spokojen!! Nebudu porovnávat kvalitativně s původní triologií, ale určitě se jedná o důstojné zahájení jednoho z největších příběhů v dějinách kinematografie! Předem musím Lucasovi poděkovat, že vybral takhle skvělé obsazení (hlavně Liam Neeson byla trefa do černého). Co mě nejvíce uchvátilo je vizuální stránka snímku! Opravdu zde byly použity ty absolutně nejlepší a nejúžasnější triky své doby!! Kam proboha dali páni z Akademie oči, že snímek neověnčili Zlatými soškami (podobný šok se mi přihodil minulý rok se Zlatým kompasem, který si odnesl sošky na úkor Transformers :(((()! Jak jsem již napsal na začátku, jsem spokojen a to tak, že velmi :)! Nebudu ztrácet čas jdu na Epozidu II :)........ ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Měl sem trochu chut dát tomuto veledílo 3 hvězdy, ale že to režíroval Lucas, že tam byl ten skvělý závod a souboj Neesona (resp. McGregora) s darthem Maulem za tónů stále úžasné Williamsovy hudby, nechám ty 4. Nejsou to ale takové 4 jako u Návratu Jediho, tam to byly 4 těsně pod pěti, tady to jsou 4 těsně nad 3. Jar Jar Binks neskutečně otravný, vizuál se mi po první trilogii ani za mák nezamlouval, dokonce mi přišel mnohem víc umělý a strojený. Velké bitvy díky zmiňovanému Binksovi v háji, malý Anakin nic moc a někdy i otravný. Pozitiva: obsazení McGregora do Obiwana a moje první střetnutí s ním. Charismatický Neeson, krásna Natalie Portman, která hraje stejně dobře jako v Leonovi a později se stala dokonce oporou nové trilogie tam, kde kolísala a nudila. Stačí jeden pohled na ní a hned je dobrá nálada zpět. Jinak tady ještě protivníci až na totálně cool Maula jdou v šlépějích Trapnosti a Unylosti, ještě že se to v těch dalších dílech zpravilo. Stejně jako se spravily triky, zpočítačoval Yoda, vyrostl Anakin, zmoudřel Obi-Wan a přibyly lepší postavy a atmosféra blížící se zkázy. ()

Galerie (291)

Zajímavosti (171)

  • V nemeckej verzii majú leaderi obchodnej federácie francúzsky prízvuk. V talianskej verzii majú ruský prízvuk. Ruský prízvuk majú aj v českej verzií, až na Nute Gunraya (Silas Carson), ktorý hovorí z neznámeho dôvodu plynule česky. (klayman)
  • Zo 133 minút filmu iba 10 až 15 minút neobsahuje vizuálne efekty. (klayman)
  • Na jednom ze schodišť na Naboo jsou v určitém okamžiku patrny sochy lvů stojících zády k objektivu. Tento přehmat je důsledkem toho, že scény byly natočeny ve skutečném královském paláci v Casertě v Itálii. (tomalakis)

Související novinky

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Já, legenda bylo hitem, zejména na domácí půdě. Postapokalyptický snímek, v němž se Will Smith jako vědec a domnělý poslední člověk na světě snaží vypořádat s následky nákazy, jež zdecimovala lidstvo… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program… (více)

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (více)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (více)

Reklama

Reklama