dopitak

Pomalu se vracím Almodovarovou minulostí po schodech postavených z jeho filmů, Na dno vášně je zatím nejstarší, ač v předsálí už se hřeje Kika i Květ mého tajemství (budu sledovat zanedlouho) a na opačném konci čekají rozkoukaná Rozervaná objetí (dokoukány budou zítra). Mini srovnání stále vede Volver, ačkoliv Na dno vášně je opravdu dobrý, a v tomto případě bych k rozlišení nuancí potřeboval spíše desetistupňový žebříček. Pedrovy filmy mají hodně společného - hraje v nich Penélope, dost často také Javier Bardem, a taky pokaždé se v zápletce totálně ztratím, ačkoliv přesto nic není ztraceno, protože moje slečna mi pokaždé děj vysvětlí. A asi to se mi na Pedrových filmech líbí ze všeho nejvíc, fakt nejsou pro blbce. ()

Gilmour93

Nezkrotný Almodóvar sice chvílemi mocně konstruuje, ale v lásce a válce, milióny mrtvých posetých bojištích vášně, je dovoleno vše. Iracionalita, touha, žárlivost i pomsta. Tu všemocná vášeň umí nejen rozpoutat, ale i zastavit.. Smeče neschopný Bardem perfektní. Imponovalo mně, jak se nakonec zachoval, když už věděl, že se z další rány osudu nevylízá.. ()

kleopatra

Cesty Páně jsou nevyzpytatelné, cesty lásky a vášně ještě nevyzpytatelnější. Nevím, jak to Almodóvar dělá, že přes krajní nevěrohodnost jeho příběhů do nich dovede s takovou intenzitou a nemilosrdností zatáhnout. Miluju ho a tenhle film patří spolu s Mluv s ní a Vše o mé matce k mojí JEHO vrcholné trojce. ()

Rocky62

Síla ženské přitažlivosti? Akceptuji v případě Francescy Neri, ale ta MILFka, která zaučovala zajíčka Victora mě moc nejracovala. Milostnýmu trojúhelníku jsem moc nevěřil a úvodní scénu s porodem v autobuse jsem nějak nepochopil pro zbylý koncept filmu. Přes tyto šrámy je to za mne solidně řemeslně zvládnutý počin s minimem hluchých míst. Čert vem pár wtf kiksů. PS: Že by Bardem tou lízačkou v koupelně na sebe prásknul svou oblíbenou praktiku, podobně jako Tarantino ve From Dusk Till Down ? :) ()

amirgal

Paradoxní: Almodovarovy vášně a sentimentu je tam ze všeho nejméně. Že by autor hledal svůj nový koncept uzavřeného cyklu, který pak uplatnil ve Vše o mé matce a Mluv s ní? Jen ať se tam ten šestákový román vejde celý! A opravdu - bez závěrečných scén by to asi nebylo ono ani nic jiného. To jsou slabší čtyři. Jsou to tři rovné a a půlka za nový koncept. ()

• Doslovný překlad španělského názvu znamená "třesoucí se (chvějící se) těla". (D3VIL)