Reklama

Reklama

Harley Quinn

(seriál)
Trailer 2
USA, (2019–2024), 21 h 35 min (Minutáž: 21–45 min)

Hrají:

Kaley Cuoco, Alan Tudyk, James Wolk, Diedrich Bader, Lake Bell, Rahul Kohli, Jason Alexander, Wanda Sykes, J.B. Smoove, Ron Funches, Tony Hale (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(57)

Harley Quinn se konečně jednou provždy rozešla s Jokerem a pokouší se prosadit jako královna zločinu v Gotham City. V seriálu vystupují Harley Quinn, Poison Ivy a celá řada starých i nových hrdinů a padouchů z vesmíru DC. (HBO Max)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (34)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Emancipace Harley Quinn v podobě nekorektního animáku plného uvědomělého humoru, přepálenosti a brutalit, který se kresbou odkazuje na kultovního animovaného devadesátkového Batmana. Umí to být mrtě vtipné, trefné, nahláškované, ztřeštěné i svébytně originální. Nesnaží se to pouze stylizovat Harley do DC variace na Deadpoola; navíc to má více nosných postav. Naštěstí, protože paradoxně Harley je ta nejvíce na jedno brdo. Ovšem také bývá repetitivní a opisující od jiných; především když se to snaží o Ricka a Mortyho, tak to dře. Nevyrovnané; a to nejen v rámci "lepší/slabší epizoda", ale pravidelně i v rámci jedné epizody. Čím více se to "jakože dramatizuje". tím je to horší. V nejlepších momentech je to na hraně geniality, v nejhorších na hraně tuctové stokrát viděné rutiny v rámci nekorektních animáků pro dospělé. První poloha převažuje. Naštěstí. Především to však je příslib do budoucna, pokud se tvůrci v dalších řadách poučí. Protože tu nesporně jsou celé epizody, scény i hlášky, které si zapamatujete. Ovšem je tu až příliš mnoho i takových, na které byste raději zapomněli. | S1: 4/5 | S2: 3/5 | ()

SamVimes 

všechny recenze uživatele

Birds of Prey tlačily Harley do polohy dalšího Deadpoola a moc to nefungovalo, seriál ale daleko lépe chápe, jak s ní pracovat jako s hlavní postavou. Harley má možná k Deadpoolovi blíž než jiné komiksové postavy, pořád je ale daleko více než on součástí svého fikčního světa místo aby ho komentovala z nadhledu. Humor seriálu hodně staví na parodování komiksového světa. Jak u konkrétních postav (u správňáckých hrdinů i šílených padouchů), tak u obecnějších komiksových schémat. Někdy je to Ivyino unavené připomínání, že její ekoterorismus není tak docela to stejné jako maniakálně destruktivní plány jiných padouchů, jindy pohled na Legion of Doom optikou kancelářského korporátu či prostě obecně kontrast plynoucí z komiksově stylizovaných postav v kulisách každodennosti. Přehled o hlavních postavách od DC je pro diváka výhodou, ale nějaké encyklopedické znalosti zase rozhodně potřeba nejsou. Jako všechny dobré komedie nebo parodie, i Harley Quinn nabaluje vtipy na sice schematickou, ale funkční kostru příběhu, tady konkrétně o přátelství, sebeprosazení a pochopitelně vyrovnávání se s koncem toxického vztahu. Seriál se s ničím moc nepáře, takže je sympaticky necenzurovaný jak v jazyce, tak i v příležitostné brutalitě (což mimochodem i upevňuje pozici Harley jako antihrdinky, díky kontrastu s drsnějšími záporáky). Hlasové obsazení je super, v čele s Kaley Cuoco, která si tady po dlouhých letech v Teorii velkého třesku užívá výrazně odvázanější roli. Jen je škoda, že někteří herci dabují více postav a zas tak moc nemění hlas, takže je to poznat. Seriálová Harley je zkrátka sympaticky nápaditá i nekompromisní komiksy zesměšňující komiksovka, která si při dvacetiminutové stopáži na epizodu udržuje tempo a efektivně využívá, že animace na rozdíl od hrané formy snese více přepálenosti. ()

Reklama

haluska11 

všechny recenze uživatele

kterak penny začala iritovat sheldonova a leonardova latentní misogynie a stala se z ní nezávislá antihrdinka, ne nepodobná sarah lynn z bojacka horsemana. oblíbené DC postavy v hávu skvělé animace a standardně ujetého humoru dospěláckých animáků jsou prostě feel-good klenot, který připomíná staré campy batmanovské zlato. zcela subjektivních 5/5 (nejen) za skvělou dynamiku harley a poison ivy. ()

Wade 

všechny recenze uživatele

Obrovské překvapení. Harley a její krvavá, sprostá a zábavná cesta za osamostatněním a také o touze dostat se do Legion of Doom a nakonec přijde na řadu i záchrana Gothamu (co z toho se podaří se dá zjistit jen zhlédnutím seriálu). Bavila mě jak samotná Harley tak i celý její tým, ale přesto je pro mě největší hvězda Frank tu kytku fakt žeru. Já teď teda jen doufám že se DC pustí do dalšího R ať už filmu nebo seriálu, protože tohle jim očividně opravdu jde. 1.série 5/5 --- 2.série 4/5 ---3.série 5/5 ---4.série 3/5 ---  Celkově 5/5 -- IMDb 9/10 ()

Dado 

všechny recenze uživatele

Na poli seriálových noviniek minulého roka mám ešte príliš veľa „restov“ a bolo by preto z mojej strany neuvážené označiť Harley Quinn za najlepší komediálny či animovaný počin, nie to ešte písať o nej ako o najlepšom seriáli za toto obdobie. Ale prekvapenie roka? Áno, to by šlo. Z prakticky neznámeho projektu sa totiž takmer okamžite dokázala vykľuť nálož nefalšovaného a priamočiareho humoru, na ktorom sa významným dielom podieľa okrem samotnej Harley Quinn aj väčšina mimoriadne osobitých postavičiek po jej boku. Popritom sa však v návale gagov, trefných odkazov a vďaka „erkovému“ ratingu aj necenzúrovaných akčných scén možno trochu prekvapivo našlo miesto i pre zaujímavú dejovú líniu a s ňou spätý charakterový vývoj hlavnej hrdinky, ktorá sa snaží urobiť definitívnu čiaru za jej minulosťou s Jokerom a nájsť si dôstojné miesto medzi zvyškom známych i menej povedomých komiksových vyvrheľov. Pre tých, ktorí ešte stále váhajú nad tým, či dať tomuto seriálu šancu, mám poslednú poznámku - ak aj nie z pohľadu nápaditosti, tak minimálne v rámci rýdzej zábavy Harley Quinn poráža posledné dve série Ricka a Mortyho. (90%) ()

Galerie (373)

Zajímavosti (73)

  • Zatímco byl vysílán boj mezi Batmanem, Harley Quinn a Poison Ivy, krátce vidíme, jak Aquaman sleduje boj na toaletě. Jedná se o narážku k vtipu v Teorii velkého třesku (od r. 2007), konkrétně k epizodě Robotická manipulace (2010), ve kterém Raj (Kunal Nayyar) nahlas přemýšlí, jak Aquaman chodí na záchod. (KGBelik)

Související novinky

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

S příchodem druhé poloviny srpna se nám léto pomalu přehouplo do své finální fáze, a pokud už vám příležitostné deštivé počasí narušuje plány na rozverné venkovní aktivity, nemusíte klesat na mysli,… (více)

Reklama

Reklama