Mladý Jacob (Luke Prael) se dostane do sanatoria po sérii incidentů, které už rodiče nezvládají. Je to tak lepší pro všechny strany. Ředitel Sherman (Will Patton) a jeho žena (Tammy Blanchard) se zdají jako ideální dvojice na spasení ztracených duší. Jenže po několika záhadně nevysvětlitelných úmrtích přijde Jacob se svou kamarádkou Christine (Sterling Jerins) s děsivým odhalením! Nic není, jak se na první pohled zdá... (Rodriguez)

Morholt

Kluci v sestavě přiteplalá transka-spálený ksicht-Tourettův syndrom-tlustý mentál-divná indická dvojčata, holčičí prvek zastupovalo sadistické děvče a výchovný personál se sestával z ředitele viktoriánského střihu a jeho vyšinuté asistentky. Tohle muselo dopadnout dobře a taky to dobře dopadlo. Předně mě bavil vývoj. On si člověk myslí, že ví, kam to celé směřuje, ale pak to vezme několik překvapivých obratů a všechno je rázem jinak. Vydařila se i atmosféra ústavu, za kterou by leckterá duchařina dala nevímco. A nakonec potěšili dětští herci. Vedle Lukea Praela v hlavní roli ještě zaujali představitelé Fredericka a Elwooda, u nichž jsem si pro jistotu musel ověřit, že opravdu netrpí daným postižením. Naopak zbytečné mi přišly noční můry hlavního hrdiny, bez nichž by se film klidně obešel. Ale dovedu si je představit jako námět na samostatné duchařské béčko, takže přeci jen byly k něčemu dobré. Yakin potěšil. 80% ()

TheEvilTwin

Lehounky Nadprumer 3-4hvezdy. Uplne komentar, vystihujici me pocity ma J*A*S*M. Ze skveleho napadu se to prumernym zpracovanim stalo jen obycejnym beckovym filmem, prvni pulka pomala a nudna, ale divaka zajima, o co tam vlastne jde. Konecne rozuzleni se socialnim podtextem je skvele, mozna jedno z nejlepsich a nejnapaditějšich za posledni dobu. ()

POMO

Originální, překvapivé, silně autorské vypořádání se s etnickými traumaty. V malé, nevídaně inteligentní thrillerové žánrovce z odlehlé “nápravné školy”, od které byste čekali cokoliv, jen ne to. Filmařsky nadchne od prvních momentů, postavy staví a zkoumá v jejich nekonvenčnosti, vyžívá se v jejich psychologicky elektrizující, nevinné i záludné interakci. S nečekanými zvraty si počká na správné chvíle ve správných místech. Pozoruhodný, křehký i morbidní, roztomile zvláštní film. Jediný svého druhu. ()

Marceloo

Po tom, čo je Jacob (Luke Prael) poslaný do internátnej školy, zisťuje, že jeho školský rok nebude jednoduchý. Má totiž len šesť spolužiakov, ktorí nie sú úplne obyčajní. Nie je nadšený ani z vedúceho ústavu Dr. Shermana (Will Patton), ktorý má extrémne prísne metódy vyučovania. Na Jacoba čaká odhalenie mnohých otázok, ktorým bude musieť napriek mladému veku čeliť. - Asi prvý horor, ktorý ma nalákal výlučne svojím posterom a kvôli nemu som si ho bez akýchkolvek informácií pozrel. Nevedel som totiž, či je to chlapec alebo dievča. No a po dopozeraní z toho veru nie som o nič múdrejší. To ale vôbec nevadí, pretože ide o vynikajúcu záležitosť. Príbeh je ako keby z pera Ryana Murphyho, ktorý zatial ako jediný človek na svete dokáže vytvoriť funkčnú kombináciu LGBT a hororu, ktorá je vhodná aj pre ludí, ktorí nie sú zaslepení modernými agendami. Výkony detských hercov sú excelentné a ich podanie dialógov je nesmierne chytlavé. Divák sa dočká viacerých twistov, prekvapení a opatrných odhalení, ktoré napriek dlhej stopáži fungujú a neustále ma nútili rozmýšlať, kam to vlastne celé smeruje, pretože musí byť každému jasné, že sa to neskončí nejakým klasickým hororovým koncom. Jednoznačne jeden z najlepších tohtoročných nezávisláckych hororov, ale odporúčania sa radšej zdráham, pretože sa podla mňa nenájde vela ludí, ktorým tento štýl bude sedieť. Mne ale sedí ideálne, takže mi tento horor v hlave bude prebiehať ešte pekných pár týždňov. Zatial tomu dám tri a podla toho, ako velmi ma to prinúti zamýšlať sa nad významom všetkého, čo sa na obrazovke odohralo, hodnotenie možno zvýšim. EDIT: 23.9.2020 - Dva roky sa mi čas od času tento film vynáral v mysli a dnes som si ho konečne zopakoval, za čo som velmi rád. Za mňa jeden z najpríťažlivejších indie snímkov posledných rokov, ktorý je tak zvláštny, že sa k nemu určite vrátim opäť. + herečka z World War Z, The Conjuring a The Conjuring 2 + herečka z Here Alone + herec z Hide and Seek + herečka z The Invitation + herečka z Wildling ()

EvilPhoEniX

Tohle mi absolutně plulo pod radarem, ale ve výsledku se jedná o hodně povedenou žánrovku, která mi udělala radost. Příběh se zaměřuje na speciální školu, kde je 7 studentů, každý je něčím zvláštní a zároveň nemocný. Brzy se však na škole začnou dít podivné věci a mrtví začnou přibývat. Skvělá atmosféra, hodně neočekávaný vývoj děje, byl jsem překvapen kolik překvapení si režisér pro diváka přichystal a nečekaně dost ostře vygradované finále.Tohle se povedlo. 75% ()