Reklama

Reklama

The Purge

(seriál)
Trailer 3
USA, (2018–2019), 14 h 6 min (Minutáž: 41–51 min)

Tvůrci:

James DeMonaco

Hudba:

Tyler Bates

Hrají:

Gabriel Chavarria, Jessica Garza, Hannah Emily Anderson, Colin Woodell, Reed Diamond, Lili Simmons, Amanda Warren, Paulina Gálvez, Jessica Miesel (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Totalitní politická strana vládne alternativní verzi Spojených států, kde je zavedena dvanáctihodinová akce nazvaná Očista. Dvanáct hodin explicitního a neodůvodněného násilí, rabování v té nejsyrovější formě, bez jakéhokoli postihu. Tímto extrémním způsobem se snaží politici vyřešit konstantní násilí a kriminalitu. Doufají, že se potenciální kriminálníci za krátké období vybouří, nebo za tím vězí něco jiného? Každopádně se tím spojí osudy lidí, které by se jinak nikdy nepropojily. Navíc jsou aktéři této události nuceni řešit, kam až jsou schopni zajít, aby přežili noc. (geklon)

(více)

Videa (7)

Trailer 3

Recenze (17)

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Ony už ty filmy nebyly nic extra, i když řekněme, že námět může být celkem zajímavej, ale provedení horší. No a roztáhnout to celý na delší stopáž tomu asi dvakrát nepomůže. Je tam spousta nelogických scén, nejvíc mě pak fascinuje, jak se v onu inkriminovanou noc doslova davy lidí převlečou do kostýmů, chovají se jak naprostí psychopati, jen aby mohli někoho rozkuchat. A je potřeba se u toho šíleně smát. Není na tom seriálu nic, čeho bych se držel. Ani hlavním postavám vlastně palce nedržím. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

první díl slušně navnadil a jeden by čekal, že z tématu Očisty konečně kápne něco pořádného...nekápne. Postupem času se seriálová Očista (podobně jako filmy) utopí v uniformitě a žádné překvapení se nekoná. Vlastně je to celkem často docela nuda, což je u seriálu který má 10 dílů prostě problém. O to větší že se toho za těch cca 400 minut stane vlastně mnohem míň než v kterékoliv filmové části. Tu a tam vykoukne malý potenciál, ale rázem hned zmizí...asi aby se neunavil. Pořád tak platí, že možnosti Očisty (jakkoliv zvrácená a divná samotná premisa je) jsou pořád hodně nevyužité a chtělo by to konečně pořádné Rko...50% ()

Reklama

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Začína sa ďalších 12 hodín, počas ktorých si obyvatelia USA môžu vybiť svoju zlosť a vykonať zločiny, ktoré sú inokedy prísne trestané. Manažérka Jane (Amanda Warren) zostáva počas tejto udalosti v práci, pretože má uzavrieť dôležitú zmluvu. Miguel (Gabriel Chavarria) pátra po svojej sestre Penelope (Jessica Garza), ktorá sa stala členkou samovražedného kultu. Mladý pár sa zúčastní stretnutia skupiny New Founding Fathers of America, aby si zaistil lepšiu budúcnosť. Všetky tieto osoby ale čaká desivých 12 hodín, ktoré kompletne zmenia ich životy a ukážu im, aký má Očista zmysel. - Bol som velmi zvedavý, ako sa tento projekt vydarí spracovať v televíznej podobe. Výsledok nie je prekvapivý a dosť ma mrzí, že sa táto frančíza, ktorá bola postavená na základe famózneho a nevídaného hororového námetu, postupne stala úbohou propagandou, v ktorej je v drvivej väčšine každou zápornou postavou biely muž a všetky ženy, ostatné rasy a menšiny sú anjelici. V rámci akcie je seriál prekvapivo slabý a vo väčšine prípadov postavy blúdia poloprázdnymi ulicami a potom narazia na nejakú skupinu, ktorá sa objaví na pár sekúnd a potom zmizne. Tým ale netvrdím, že scenár je slabý. Opak je pravdou, pretože dejové zvraty a nečakané úmrtia mi s pribúdajúcimi epizódami stále viac motali hlavu, čo je len dobre. Chýbala mi nejaká spojitosť s filmami, pretože jediné, čo sa tu párkrát spomenie, je Prvá Očista v Staten Islande, ale inak vôbec nič. Najzaujímavejšou položkou sú jednoznačne pôsobivé vizuály a s nimi súvisiace masky. Meno Michael Bay ako producent tu nie je náhodou a verím tomu, že v mnohých výbuchoch a podobných scénach má prsty zrovna on. Zrovna tieto aspekty ale nie sú tým, čo tu bolo potrebné. Masky sú poznávacou značkou tejto série a je ich tu neúrekom, takže sa je na čo pozerať. Hodnotiť to menej ako tromi by bolo podla mňa nezmyselné, pretože v rámci série ide o dostatočne dobrý príspevok, ktorý má nižšiu úroveň len kvôli televíznym obmedzeniam, ale inak si svoju úlohu čo sa týka zábavy plní. Ovela viac by som uvítal, keby to vzniklo vo formáte trinástich epizód. V prvej by bola ukázaná príprava charakterov a v ďalších dvanástich vždy jedna hodina Očisty. Násilie a napätie by sa ku koncu vystupňovali do najvyšších možných výšin a bolo by vybavené. Na druhú sériu sa určite pozriem, ale že by som bol z jej ohlásenia výrazne nadšený, to povedať nemôžem. + Lance E. Nichols + Billy Slaughter + Lee Tergesen + Dane Rhodes + herečka z Jigsaw + herec z Unsane a Unfriended: Dark Web + herečka z Bone Tomahawk + herečka z Mother! + herečka z No One Lives + herec z Minutes to Midnight + herec z Jeepers Creepers 3 + herec z Scream Queens a 13 Sins + herečka z Desolation + herečka z Fear Clinic, Arbor Demon a Cult of Chucky + herec z The Ring, Cold Moon a Stranger Things + herec z Lore, Cell a Tell Me Your Name + herec z The Devil's Hand a 13 Sins ()

Aurus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

8/10. Za mě jde o velmi kvalitní seriál který je za mě o hodně lepší než jaký kolik film Očista. První díl Očisty za mě fakt nic moc není 4/10, Druhý díl 6,5/10, Třetí díl 6/10, Čtvrtý díl 7/10 a Pátý díl 5/10. První série se odehrává během Očisty neboli během 12 hodin a já si ji užil, 8/10 za mě. Druhá série to vzala jiným směrem a dostali jsme jiné postavy které byly o trochu více sympatycké než postavy v první sérii. První díl nebo dva se dohrávají během Očisty. A od třetího dílu vidíme události po očistě a jaký to mělo vliv a od 8-10 epizody máme zase očistu. Za mě to je o kousek lepší ale stejně dám 8/10 víc ani míň si to nezaslouží. Celý seriál vřele doporučuji. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Očista je "jen" 12 hodin povolené kriminalty v roce. Slouží k očištění USA od zbytečných lidí, likviduje se tím chudoba, bytové problémy, slabí a nemocní, nahromaděný vztek v lidech. Když ti někdo vadí, tak ho prostě během té noci zabiješ. Taky se dá krást, znásilňovat, prostě všecko. Prý je to zdravé a pozitivní. Seriál není zas tak přímo o té "očistné noci" (to jsou jednotlivé fily), ale spíš o tom všem okolo. Jak to mění lidi, zvyky, hodnoty, v podstatě totalitní režim pořádající gladiátorské hry udržující snadno ekonomiku i pořádek. To téma nabízí nepřeberné množství výkladů a možností kam film směřovat. Něco bylo využito, něco naopak ne. Je to ale úplně nově vystavěný svět (princip jako třeba Westworld, jen ne taková fikce), lidé v něm žijí, někteří zabíjet chtějí, jiní ne a pomáhají obětem, nebo taky jen přežívají. Je to velice zajímavá show, fantazie jak má být, doufejme. Takový ten správný Hollywood. To, že je tam spousta věcí, které mají co říct k dnešku je jen dobře. Varovný prst to v každém případě taky je...60% ()

Galerie (291)

Reklama

Reklama