Donald Sutherland si v tomto snímku zahrál nacistického špióna, který na rozkaz Führera pronikne do válkou sužované Anglie. V zájmu splnění svého úkolu je ochoten zabít i ty nejnevinnější lidi a dokáže zůstat v Británii až do předvečera spojeneckého vylodění v roce 1944. Když zjistí, že invaze se má odehrát v Normandii, musí se tajný agent urychleně sejít s ponorkou kotvící u jednoho odlehlého ostrova. Jeho misi ale ohrožuje Kate Nelligan, frustrovaná manželka ochrnutého velitele RAF. Přestože se do německého špióna zamilovala, plánuje ho udat poté, co zabije jejího manžela. V závěrečné scéně není nouze o napětí, protože Sutherland svádí souboj s časem, aby se včas setkal s ponorkou a předal informace a také aby zabránil, aby ho odhodlaná Britka prozradila. (oficiální text distributora)

modista

výborný, napínavý špionážní snímek z válečné Anglie. Strhující výkony Donalda Sutherlanda a Kate Nelligan. ()

Likan7

Vynikající, někdy až démonický Sutherland bohužel nedokázal zachránit romantický thriller ve druhý polovině. Je to dlouhý, nudný a scénáristicky nevyrovnaný. ()

dogma97

Popravdě by se mi líbilo víc, kdyby se to celé až do konce odehrálo v klasickém rytmu - špión prchá a zanechává za sebou mrtvoly + pátrání po něm. Herecky nadprůměrné. 70% ()

Rimland

Pět let po Orlovi si Sutherland opět střihnul špicla ve službách Třetí říše, který si za nepřátelskou linií užije vedle svých povinností i nějaké to I&I (Intoxication & Intercourse). Namísto sympatického a prohnaného irského šviháka z výše zmíněného filmu tu je pro změnu v roli poněkud sociopatického esa Abwehru se stilettem vždy připraveným v rukávu. Ale i když je to tentokrát řádný zmetek, člověk mu prostě nedokáže nefandit. Špionážně-válečná "oddychovka" ze staré školy, jaké se dnes už prakticky nedělají (výjimkou budiž taková Enigma), která má krom Sutherlandova charismatu (a Nelliganiných křivek) ještě navíc Rózsovu hudbu a hlavně tu kouzelně chladnou deštivou atmosféru Britských ostrovů. ()

benedict

Mám potíž (a nejsem jediná),když se dívám na film po přečtení knihy a zjišťuju,že bylo něco pozměněno. Chápu,že někdy je to potřeba,ale u tohohle filmu to vůbec nutný nebylo a o to víc mě to mrzí. Nejvíc mě sere ten konec,pouhé objetí synka po zápasu se špiónem,kdežto v knize končil děj po mnoha letech,kdy nevlastní dědeček ( divte se,vyšetřovatel) vypráví vnoučatům,jak byla babička kdysi statečná a zabila špióna. Takhle režisér degradoval hezkou postavu Lucy,frustrovanou vzteklým chováním manžílka a toužící po lásce,na pouhý pud sebezáchovy bezvýznamné ženy z ostrova. ()

A.D.1959

Pozoruhodne vydarený film o nezmyselnosti vraždenia a vojen. Sutherland v úlohe šitej na telo a krutá realita bezcennosti ľudského života v dobe vojny, kde je cieľ povýšený nad všetko... Mám rád zdanlivú poetiku v úvode filmu, kľud anglického vidieka v čase vojny a záverečnú gradáciu, dokonale spojené tak, ako to len môže spojiť skutočný život. ()

Chicharron

S odřenýma ušima za 5*. Málo známý dá se říct válečný velkofilm, který v poslední 1/4 sklouzává k melodramatu... Film stojí a padá na výkonu Donalda Sutherlanda, který se dokáže výrazem tváře proměnit z laskavého kolegy a spořádaného britského občana v nemilosrdného zabijáka. Špičkový agent abwehru je vždy o několik kroků  před britskou rozvědkou, bohužel pro něj se na poslední chvíli "zaláskuje" a svůj čas k  zdárnému dokončení mise doslova promrh(d)á. ()

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland