Vražda, rozporuplný soudní proces a zakázaná láska. To je Zubaté Oostří, thriller ostrý jako břitva o zločinu a vášni. Bohatá velmi známá žena je brutálně zavražděna. Smrtící zbraní je lovecký nůž se zubatým ostřím. Jeff Bridgess hraje Jacka, manžela oběti a také hlavního podezřelého. Jeho obhájkyně Teddy Barnes si je jistá, že je Jack nevinen. Brzy s ním navzdory všem etickým zásadám prožívá milostný vztah. Jack je okouzlující, ale je opravdu nevinen, jak se zdá? Nebude Teddy jeho další oběť? Strhující závěr filmu je jeden z důvodů, proč bylo ZUBATÉ OSTŘÍ opěvováno kritiky a nominováno na Oscara. (Bonton Home Video)

dochvvv

Zápletka je na poměr data výroby docela dobrá i zpracování ujde. Co vyloženě skřípe je závěr. Ale ten se u detektivek dopředu neprozrazuje.... ()

Alekks80

Na rozdíl od většiny ostatních zde jsem byl filmem hrubě zklamán. Už podruhý za poslední týden jsem se koukal na soudní drama a jedna z věcí, co měly oba společného, je totálně nepřipravená a slabomyslná obžaloba. V obhájci to naštěstí zachraňuje McConaughey a hlavně děj mimo soudní síň, takže jde spíš o thriller než o drama. Zubaté ostří bohužel nejvíce selhává v tom, na čem má být postavené a to jsou dialogy. Celá obžaloba plave na vodě, svědci jsou nepřipravení, nevěrohodní a hlavně nic podstatného nevědí. Bridgese by z toho vysekala i opice s mozkovou obrnou. A ten konec je taky vůbec nedává smysl. Jestli tady někdo viděl herecký koncert, tak já tedy ne. ()

JohnnyV

Pamatuji si, jak jsme se jednou o tomhle filmu bavili někdy v páté na základce, učitelka to slyšela a pak z toho byl humbuk na SRPŠ, kde rodičům vytýkala, že nás nechávají se dívat na takové filmy. To ještě bylo s hvězdičkou. ()

Vindemiatrix

Soudní krimithriller ve starém stylu, s propracovanými forenzními reáliemi a dobře vystavěným příběhem/případem. Jak se věci mají, si nejspíš spočítáte už tak po patnácti minutách filmu, ale precizní provedení vás stejně udrží u obrazovky až do konce. Škoda jen stereotypního rozřešení kriminální zápletky, v němž se doposud inteligentní vrah zachová zhruba stejně logicky jako Homer Simpson. 70 % ()

Mezerník

Mírný nadprůměr, po čtvrt století už trochu překonané (poprvé viděno 2011). Téměř od začátku jasná zápletka, ta závěrečná scéna je až parodií :) ()

McGuffin

Zubaté ostří, Jagged Edge napsal Joe Eszterhas. Vyšetřování vraždy skončí zjištěním, že bylo špatně. Ale na nápravu už není čas, tak šup, zkratka, konec a titulky a vzpomínka na zbytečnou hodinu a půl lichého pátrání. A pakže prý nejde unudit k smrti. https://www.macguffin.cz/ ()

Sejkorka

Výborný snímek, který je zajímavý i po téměř 40 letech. Režisér Richard Marquand zemřel v necelých 50 (embolie) , asi by nastočil víc pěkných filmů  m.j. Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho. Zde je výborná Glenn Close, v roli obhájkyně Teddy. Jeff Bridgess (Jack) určitě nezaostává. Vražda, rozporuplný soudní proces a zakázaná láska. Pokud by film preferoval jen tu vraždu, bylo by to na 5*. ()

bernstein

Teddy Barnesová je právnička, ktorá sa stále spamätáva z pochybných metód svojho kolegu, a ujme sa obhajoby Jacka Forrestera, ktorý je obvinený z vraždy svojej manželky ostrým nožom. Postupne prepadá Jackovej zvodnej sile a Teddy sa zamiluje do muža, ktorého teraz musí brániť, zdá sa však, že jej problémy sa ešte zhoršia ... Keď som to videl v 80.-tych rokoch prvýkrát, bol som pripútaný na plátno v kine a v tom čase by som tomuto filmu dal 4 hviezdičky ... s odstupom času je to pre mňa dobrý ... = 3*. ()