Reklama

Reklama

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů

  • Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Luke Skywalker nechce nechat svého přítele Han Sola uvězněného v karbonitu, a proto přilétá na svou rodnou planetu Tatooine, aby ho zachránil. Solo je teď v rukou Jabby Hutta, který Sola získal z rukou lovce, Boba Fetty. O záchranu Sola se však pokusila i princezna Leia se svými přáteli. Bohužel neuspěli a jsou také v držení odporného Jabby. Luke se nechá Jabbovými poskoky naoko chytit a ve chvíli, kdy mají být on a jeho přátelé předhozeni pouštnímu monstru, všechny osvobodí. Luke následně odlétá na planetu Dagobah, kde vyhledá starého mistra Yodu. Luke po něm chce dokončení výcviku, místo toho se však od umírajícího Yody dozvídá, že je hotovým Jediem. Yoda také Lukovi oznámí, že je poslední nadějí Jediů při boji s Temnou sílou a jejími představiteli, Darth Vaderem (Lukův otec) a císařem Palpatinem. Po smrti Yody se Lukovi zjeví Obi-Wan a oznámí mu, že princezna Leia je ve skutečnosti jeho sestrou. Císař zatím dokončuje novou bitevní stanici, Hvězdu smrti. S ní hodlá úplně rozdrtit povstalce a donutit Luka, aby přešel na jeho stranu. Společně s Lukovým otcem, Darth Vaderem, by pak byli navěky neporazitelní. Luke se vrací za svými přáteli a společně s nimi plánuje útok na Hvězdu smrti. Plán je jednoduchý – část povstalců vedená Solem se má vylodit na měsíci Endoru, kde je ovládací stanice ochranného štítu Hvězdy smrti. Solo se svými lidmi má tuto stanici zničit, a tím Hvězdu připravit o její ochranu. Toho mají využít letecké jednotky povstalců a mají na Hvězdu smrti zaútočit a zničit její energetické zdroje... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (958)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Pro tento díl platí hodnocení jako pro předchozí. V komentáři bych chtěl dodat, že hlášky 3CPO k R2D2 mi připadly spíše trapné. Ještě, že se zde vyskytují herci jako Alec Guinness či Harrison Ford, z jejichž úst v šechny ty toporné věty zní jaksi uvěřitelněji. Jednu sekci epizod máme tedy za sebou. Pro mě to opravdu kult není... ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Veľkolepé zakončenie pôvodnej trilógie, ktorému vojvodí princezná Leila v železných bikinách, spútaná v reťaziach obézneho slizkého Jabbu v jeho tmavých kobkách na púštnej planéte, mesiac Endor & jeho malí chutní "mackovia" a osudovosť moci zla vo vzťahu syna-otca v grandióznom záverečnom súboji. Scéna zosádzania masky definujúcim momentom. A až po zhliadnutí projektov 4K77 (pre IV) a 4K83 pre VI si uvedomujem mieru mrzutosti ich absencie pre epickú, kolosálnu piatu epizódu. (x) (16.9.2018) (2x20.6.2022) ()

Reklama

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Honičky na vznášedlech mezi obřími stromy, bitka nad Sarlaccovým doupětem, imperiální tanky vs. klacky, spoře oblečená Leia, Millenium Falcon v jádru Hvězdy smrti - jasný tah na diváka, ale taky nejzábavnější epizoda s nejnápaditější a nejlépe nasnímanou akcí. A pak je tu trojúhelník Luke Skywalker, Darth Vader a Palpatine, jejichž vzájemná konfrontace předčí veškeré půtky a souboje z částí předchozích. ()

lesumir 

všechny recenze uživatele

Tak jsem viděl i poslední díl. Ode dneška nepoužívám slovo majstrštyk, a budu říkat Star Wars, to jsou totiž synonyma. Luke to všechno zvládl a stal se Jedim, Aliance vyhrála, zlo bylo zničen, Leia zůstala s Hanem atd... - ANo, dalo se to předpokládat, ale stejně jsem byl v očekávání a čím víc se blížil závěr, tím víc jsem si okusoval nehty :-) ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Skywalkerovi do cíle určitě nekulhají, ale těch klopýtnutí tam pár je. Velmi pozvolný nástup hlavních postav na scénu se totitž dost míjí účinkem a až když vzal Luke do ruky světelný meč, dostal jsem konečně atmosféru klasických Star Wars. Co ale Návrat ztrácí na začátku, získává na konci. Finální hodinka s konečným zkřížením mečů, neustávající akcí, posledními odhaleními a neodvratným loučením uchvacuje i dojímá najednou. ()

Galerie (187)

Zajímavosti (159)

  • Protože George Lucas v roce 1980 vystoupil z odborové organizace režisérů, nemohl Návrat Jediho natočit Steven Spielberg (který byl ve zmíněné organizaci členem), jak bylo původně v plánu. (chmíří)
  • Zvuk kroků Dartha Vadera (David Prowse) byl kvůli zlověstnějšímu efektu nahrán v tunelech pod mostem Golden Gate. (-bad-mad-wolf-)
  • Na rozdíl od předchozích dílů mají všechny uniformy důstojníků Impéria stejné hodnostní označení. (tomalakis)

Související novinky

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Já, legenda bylo hitem, zejména na domácí půdě. Postapokalyptický snímek, v němž se Will Smith jako vědec a domnělý poslední člověk na světě snaží vypořádat s následky nákazy, jež zdecimovala lidstvo… (více)

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Reklama

Reklama