Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

kubilov

Filmy o starých gerontech mě nebaví. Možná je to tím, že je to přeci jenom hodně velký věkový rozdíl a taky proto, že jejich problémům prostě nerozumím, a abych se přiznal ani se je zatím pochopit nesnažím. Takže ani Paul Newman jako šedesátiletý "mladík", jehož oblíbenou kratochvílí je balení cizích žen či sraní místních policejních strážníků mě nijak extra nenadchl. Filmový divák však jistě ocení pěkně prohnilé role Bruce Willise a Philipa Seymour Hoffmana v začátcích svých kariér ()

P@\/EL

Vydařené drama o muži, který žije poněkud podivinským způsobem na pozadí jednoho malého městečka plného svérázných postav. Děj se nese v poklidném, nenáročném tempu bez velkých zvratů v ději, přesto dokáže na diváka zapůsobit. Vyzdvihnout je třeba vynikající herecký výkon Paula Newmana, který roli samotářského chlapa hraje opravdu přesvědčivě. Osobně se mi hodně líbilo soupeření mezi Sullym a Carlem, nejvíce potom přetahování o sněžný pluh. ()

mrksik

Pri súčasných trendoch by pravdepodobne Paul Newman po Bruceovi Willisovi strieľal z granátometu... ale pred dvoma dekádami sa staroba ešte nevnímala ako choroba, s ktorou je nutné bojovať, ale ako životné obdobie, ktoré treba akceptovať. Napriek dramaturgickej rozriedenosti -- ten film má taký zvláštny feel -- snáď je to pokora, pokoj, objavenie krásy v bežných veciach. Ani neviem. Krásny film. ()

Autogram

Život bežných ľudí v malom meste s ich bezvýznamnými problémami, žiadne veľké idey ani skutky, aj do takého filmu sa pustil Paul Newman. Navyše vo svojom seniorskom veku oblbuje ženy o generáciu mladšie. A tiež blbne trochu viac ako by sa patrilo, a nielen so snežnou frézou, čo by skôr pristalo frajerovi Lukovi alebo až puberťákovi. Keď aj také veselé môže byť starnutie v USA, tak už sa len presťahovať. Ale ako film trochu rozpačité. ()

cheyene

Komorní drama o stárnoucím člověku, jehož složitá osobnost zahýbe životy ostatních, o rodině, o problémech a uspořádání svých hodnot. Paul Newman v roli Donalda "Sullyho" Sullivana opět dokazuje, jak je (byl) výborným hercem a zdárně mu sekundují i jeho herečtí kolegové, z nichž nejzářivější je Bruce Willis. Veškeré emoce v tomto snímku jsou skvěle dávkovány, takže film nepůsobí jako laciná ždímačka citů. K působivosti některých scén dopomáhá výtečná hudba, která neunikne smyslům pozorného diváka. ()

• Když Sully (Paul Newman) se synem kradou sněžný pluh, lezou přes plot, ale jak se dostali zpět už ve filmu nevidíme. (griph)
  • Po filmu Nadine (1987) režisér Robert Benton poznamenal, že zoufale chce pracovat s Kim Basinger znovu, a tak ji nabídl roli Toby v tomto filmu. Ona ale měla tak nabitý program, že nabídku musela odmítnout. Robert poté podotkl, že jednoho dne najde způsob, jak s ní znovu spolupracovat. (Kritiq)
  • Protože byl Bruce Willis znám jako akční hvězda, nebyl původně zahrnut do reklamní kampaně filmu. (Kritiq)