Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

WANDRWALL

Zaskočilo mě, že i Paul Newman zestárl? Asi. Hvězda stříbrného plátna je prostě taky jen člověk. Film je to řečeno hudební terminologií něco pro střední produ diváků. Malé město, blbnutí starouška, a pár žen, co ještě za něco stojí. A tak si zablbne, což vadí jiným, ale ne těm správným ženám. A už tu máme příběh, takový, co není třeba moc rozebírat, ale víckrát ho vidět taky pro mě netřeba. kde je ten FRAJER LUKE, ptám se. Zestárl, odpovídám si. ()

pakobylka

Pohlazení po duši - takové ze života ... milé, neokázalé a upřímné, prohřáté jemným, laskavým, moudrým - a tím pádem i maličko posmutnělým humorem. Neboť Donald Sullivan nebyl blázen. Jen se snažil žít, jak uměl - a s tím, co měl ... aby si zachoval alespoň trochu chlapské hrdosti ... v ospalém městečku obývaném rázovitými postavičkami, kde se zdánlivě zastavil čas. P.S.: Bez výjimky bezchybné herecké výkony, přičemž kromě Paula Newmana mě neobyčejně potěšil kupříkladu i Bruce Willis. ()

manonfire

Newmanův děda s manýry mladíka a Willisův další chlápek nad věcí, který má dědu stejně tak očividně rád, že by mu odpustil cokoliv. Navíc Melanie Griffith udělá Newmanovi a nejen jemu radost tak mile a prostě zvednutím svého svetru, že to je více lidské nežli erotické, přestože erotický podtón tam díky ní vždycky bude. Je zde velmi milá, a to je slovo, které mám u žen nejraději. Film je ale jinak postaven na Newmanovi, který si dojemně dokazuje svou stále nekončící samčí integritu, která v moment rozhodnutí v počáteku road movie s Melanií upřímně vyměkne, ale její existenci tak úplně nepopírá..80% ()

mrksik

Pri súčasných trendoch by pravdepodobne Paul Newman po Bruceovi Willisovi strieľal z granátometu... ale pred dvoma dekádami sa staroba ešte nevnímala ako choroba, s ktorou je nutné bojovať, ale ako životné obdobie, ktoré treba akceptovať. Napriek dramaturgickej rozriedenosti -- ten film má taký zvláštny feel -- snáď je to pokora, pokoj, objavenie krásy v bežných veciach. Ani neviem. Krásny film. ()

cheyene

Komorní drama o stárnoucím člověku, jehož složitá osobnost zahýbe životy ostatních, o rodině, o problémech a uspořádání svých hodnot. Paul Newman v roli Donalda "Sullyho" Sullivana opět dokazuje, jak je (byl) výborným hercem a zdárně mu sekundují i jeho herečtí kolegové, z nichž nejzářivější je Bruce Willis. Veškeré emoce v tomto snímku jsou skvěle dávkovány, takže film nepůsobí jako laciná ždímačka citů. K působivosti některých scén dopomáhá výtečná hudba, která neunikne smyslům pozorného diváka. ()

• Protože byl Bruce Willis znám jako akční hvězda, nebyl původně zahrnut do reklamní kampaně filmu. (Kritiq)
  • Film získal Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně. (M.B)
  • Když Sully (Paul Newman) se synem kradou sněžný pluh, lezou přes plot, ale jak se dostali zpět už ve filmu nevidíme. (griph)