Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

Anderton

Film, veľmi vhodný na rozbor vzťahov medzi všetkými svojimi postavami na nejaký scenáristický seminár. Je "tak nejako" americky idealistický, ale to mu nemá zmysel vyčítať, tak ho treba brať. Možno aj preto, že mu uveríte najmä vďaka legendám Newmanovi a Bentonovi. Film si len tak plynie, medzi postavami sa to postupne kryštalizuje. Tie sa chovajú medzi sebou sarkasticky, čo sa nerovná automaticky hnusne a kruto. Čiže asi v tom vidím rozdiel medzi Bentonovou fikciou a skutočným, krutým životom. Body navyše a celkových 80% okrem dokonalého Newmana za môjho obľúbeného predstaviteľa vedľajších rolí: Pruitta Taylora Vincea. Kto ho raz videl v jedinej jeho úlohe hlavnej, rok po Nie som blázon, musel si ho maximálne obľúbiť. ()

misterz

Pohodová, príjemná komédia so starnúcim, no zato ešte stále charizmatickým P. Newmanom a ďalšou silnou hereckou zostavou. O tom, že i veľké tiene minulosti ako i rôzne každodenné problémy sa dajú riešiť s humorom a nadhľadom. Treba len vydržať a raz sa určite všetko obráti k lepšiemu. Pozitívne. 70/100 ()

kubilov

Filmy o starých gerontech mě nebaví. Možná je to tím, že je to přeci jenom hodně velký věkový rozdíl a taky proto, že jejich problémům prostě nerozumím, a abych se přiznal ani se je zatím pochopit nesnažím. Takže ani Paul Newman jako šedesátiletý "mladík", jehož oblíbenou kratochvílí je balení cizích žen či sraní místních policejních strážníků mě nijak extra nenadchl. Filmový divák však jistě ocení pěkně prohnilé role Bruce Willise a Philipa Seymour Hoffmana v začátcích svých kariér ()

RHK

Příjemný, moudrý a vtipný film o obyčejných lidech v obyčejném malém americkém městečku. Vynikající Paul Newman již ve zralém věku hraje šedesátiletého svérázného životního ztroskotance a provokatéra Sullyho, který neustále řeší své konflikty s místním podnikatelem Carlem (B.Willis), s místním policistou (P.S.Hoffman), se svým přítelem jednonohým právníkem a především se svou rodinou. Na stará kolena zmoudřelý, snaží se nyní sblížit se svým dospělým synem, kterého kdysi v raném dětství opustil, a se svým malým vnukem, kterého objevil a kterému se snaží vynahradit to, co nedal synovi. Trailer:http://www.youtube.com/watch?v=QKYsA2-_uk4 ()

MontyBrogan

Že ide o adaptáciu knihy sa na filme prejavilo epizodickým spôsobom rozprávania príbehu. Dúfam, že som nezneužil tento pojem, ale v danom americkom zasneženom mestečku sa odohralo mnoho a mnoho bežných príhod, ktoré spôsobili aj fakt, že keď som po polhodine dal pauzu, s prekvapením sledujem časovú os, čakajúc, že bude pretnutá podstatne viac napravo. Takže trochu zdĺhavý, no dosť pravdivý počin, ktorý odporúčam výhradne fanúšikom "filmov zo života". Ich odporcovia nech víkend radšej strávia pitím, upratovaním, prípadne upratovaním samých seba po tom pití. Ja som tu našiel aj niečo osobné, a keďže bez hľadania, je to pre mňa úspech. Pretože postava Paula Newmana sa mi dostala pod kožu (poznámka pre vtipálkov, nie v agresívnom či úchylnom zmysle slova). ()

• Zhruba v čase 1:00:00, kdy Sully (Paul Newman) vejde do pokoje Willa (Alexander Goodwin), čte Will v posteli komiks od belgického komiksového spisovatele a kreslíře Hergého s názvem „Modrý lotos“ (jeden z komiksů ze série „Tintinova dobrodružství“). (joecole20)