Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiální text distributora)

HankCreo

Tady někdo píše “odpad,” ale pak dá Marvels tři hvězdy :D  Čas probuzení je naprosto citlivej film s geniálním obsazením. ()

trafillenie

[9] Tak tenhle filmový počin je neuvěřitelná síla! Několikrát mě to emočně naprosto rozebralo. Abych u filmu měl nutkání minimálně 5x se rozbrečet to se mi doopravdy snad ještě nestalo. A to je za mě i největší důkaz kvality filmu. Samozřejmě příběh je neuvěřitelně silný, ale zároveň to je perfektní potvrzení toho, že nejsmutnější a nejnepředstavitelnější příběhy píše sám život. Poté stačí aspoň kousek uměleckého citu a talentu a zrodí se něco, co každého dostane do kolen. Zde vše podtrhují i mimořádně kvalitní herecké výkony ústředního dua. První půli si pro sebe krade Robbie Williams, který roli sám sebou nejistého doktora nehraje on jím prostě je! Po geniálních rolích mentorů v Básnících a v Dobrákovi Willovi další kus podtrhující jeho hereckou extratřídu. Těmto filmům je ČAS PROBUZENÍ podobný ve filozofické rovině, kdy jedna hlubší myšlenka střídá druhou. No a v druhé půlce exceluje Bob de Niro v úplně nové podobě. To je opět herecký masterpiece! Zajímavé je, že na Zlatý Glób by nominován R.W., ale na Oskyho zas RdN, oba v kategorii hlavních rolí. Moje patriotické srdce zaplesá radostí, když v titulkách vidí jméno kameramana. Absolutně nedokážu pochopit to, že se to doopravdy stalo a ČAS PROBUZENÍ v r. 1969 nastal. Výborně ztvárněné je i zde prostředí psychiatrické léčebny. A na rozdíl od například Kukačky jsou zde doktoři, kteří pacientům chtějí doopravdy pomáhat. To, že po probuzení by většina pacientů by nebyla schopna tak rychle být opět ''normálními'' beru jako detail, který film nijak neznehodnotil. Hodnotím tento naprosto geniální snímek 105% PS: musím si sehnat knížku a zjisti další background o tomto zázraku ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela