Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Hlavní postavou příběhu je unavený kazatel z chudinské černošské čtvrti, Henry Biggs, který má pocit, že ztratil vztah ke svému poslání, a jeho manželství se navíc ocitlo v krizi, kterou on ani jeho žena Julie nejsou přes všechny snahy schopni překonat. Ve slabé chvilce Henry požádá Boha o pomoc a zanedlouho se na zemi objeví elegantní mladík Dudley - anděl, který byl poslán Henrymu na pomoc, nesmí však zasahovat do jeho záležitostí a Henry musí všechna rozhodnutí udělat sám, a to nejen pokud jde o manželství, ale také o možnost vyměnit zchátralý kostel a farnost v chudé čtvrti za nové, luxusnější působiště. Komplikace nastane v okamžiku, kdy se Dudley po několika příjemně strávených dnech ve společnosti Julie, na kterou manžel nemá čas, do kazatelovy ženy zamiluje a kdy také ona začne kouzlu sympatického mladíka podléhat. V Henrym se probudí žárlivost a anděla vyhodí z domu. Večer, když manželé společně rozvážejí vánoční dárky po farnosti, vzpomínají na společnou minulost a tyto vzpomínky je opět dají dohromady. To však zdaleka není konec kazatelova trápení. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

Pohrobek odpad!

všechny recenze uživatele

Nevíte někdo, kde se odehrává tento snímek? V Ghaně, Guinei, Beninu, Togu, Pobřeží Slonoviny,Nigeru,Čadu, Mali, Nigérii, Guinei-Bissau, Mauretániii, Senegalu, Gambii, Libérii, Sieře Leone, Rovníkové Guinei, Kamerunu, Středoafrické republice, Gabonu, Zairu, Kongu, Rwandě, Burundi, Ugandě, Keni, Tanzánii, Angole, Namibii, Zimbabwe, Zambii, Malawi, Mosambiku, Botswaně, Lesothu, Svazijsku, Somálsku, na Madagaskaru, Seychelách, Komorách, Mauritiu, Svatém Tomáši a Princově ostrově, Kapverdách nebo v USA?Jak se na to může dívat nějaký nebarvoslepý běloch? ()

fiLLthe3DD 

všechny recenze uživatele

Coby malého parchanta mne snímek celkem i bavil, byť jediným důvodem, proč jsem se na něj podíval, byla účast mé milované Whitney Houston. Snímek má své světlé a sympatické momenty, občas je i vtipný (scény s Juliinou matkou) a vánoční atmosféra z něj doslova vyzařuje, ale jinak je to vcelku průměrná a místy až přespříliš depresivní podívaná. Herecké výkony neurazí, ani nenadchnou. Soundtrack je parádní, i když gospel zrovna není mým šálkem kávy. ()

Reklama

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Príjemná vianočná pohoda, ktorá má na čsfd 44% len preto, že v nej hrajú prevažne černoši. Inak všimli ste si, že v takmer žiadnom z ostatných Marshallovej filmov (Kluci v mém živote s Drew Barrymore, Veľký s Tomom Hanksom, alebo Čas prebudenia s Denirom a Williamsom) nehral žiadnu podstatnú rolu černoch, ani žiadna iná menšina? Ale tam sa neozval nikto z pokrytcov, ktorí sa ozvali tu. Pretože whitewashing nevadí! V sviatočnej atmosfére zvažujem aj  4*, ale staršia verzia je o podstatný kus  vyššie. A Whitney Houston nie je Loretta Young. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $40miliónov║Tržby USA $48,102,795║Tržby Celosvetovo $49,050,000║ Mať zaujímavé herecké obsadenie ako Denzel Washington a Whitney Houston a nevyťažiť z toho dohromady nič, je dosť amatérske čo sa týka tvorcov filmu. V tomto kresťanskom počine prevláda nezáživnosť, či už postáv, vykreslenia ich charakter, pokusov o nejaký ten odľahčený vtip, moralizácia, povrchné ponaučenia do života,.... Jednoznačne Penny Marshall nezvláda svoj post a prácu s hercami a preto tento snímok trpí a uspáva na svojej 2hodinovej dĺžke, kde sa skoro nič čo by aspoň trošku obohatilo sledujúceho neudeje. "Nezáživný podpriemer" aspoň tie piesne sa ako tak dajú prežiť /40%/ ()

zdenny 

všechny recenze uživatele

Tento film je o tom, jak kdo přistupuje k otázce Vánoc a víry v Boha. Pokud člověk v tyto věci věří, je pro něj jednoduché tento film mít rád. Pokud někdo propadl všeobecnému konzumu moderní doby a není schopen připustit, že život je něco víc než jen koupě plazmového televizoru, chaty nebo auta, pro toho je opravdu velmi těžké pochopit tak jednoduché věci jako jsou mezilidské vztahy, porozumění, pomoc bližnímu či pokora. Pokud někdo tento jednoduchý film zlehčuje, je citově plochý. Velice se mi zde líbil D. Washington, byl skutečně roztomilý. W. Houston podle mě hrála co, čemu věřila. A ti dva malí kluci byli taky velice sladcí. To celé nám dává dohromady pěkné vánoční drama s trochou romantiky. PS: Opravdu se mi líbí nedělní chození do kostela na americký způsob. Komunita drží víc pospolu a kněz je opravdu pastorem. Jeho kázání lidem pomáhají. Nechci kritizovat římskokatolickou církev, ale dle mého názoru by neměl člověk chodit do kostela jen proto, aby slyšel úchylně znějící zpěv faráře a neustálé řeči, které nikomu nic neřeknou. Kněz by měl k lidem mluvit srozumitelně. Měl by jít jejich součástí, ne nějakou neuchopitelnou autoritou. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (7)

  • Natáčení bylo ovlivněno několika nehodami – při natáčení v Yonkers zachvátil budovu o blok dál požár, během kterého zahynuly dvě děti. Starší farnice si víkend před natáčením zlomila kyčel a následně zemřela. Jeden člen štábu pak byl během natáčení sražen autem, přičemž svým zraněním bohužel podlehl. (fiLLthe3DD)
  • Filmaře během natáčení potrápilo špatné počasí – několik natáčecích dnů bylo přerušeno kvůli silným bouřím, které postihly New York a New Jersey. Nebývale teplé počasí ve státě Maine pak způsobilo rozpuštění ledového kluziště. Při natáčení v New Yorku se členové štábu též necítil dobře – točilo se totiž v nebezpečných (a gangy ovládaných) lokacích. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama