Na cestě do Hvězdodrapu stráví Rayla s Callumem mrazivou noc na neobvyklém tábořišti. Terry nabídne Claudii útěchu. (Netflix)

nacelnik_sip

Dle toho, co jsem o šesté sérii četl, jsem čekal velký návrat toho seriálu, jaký jsem znal z prvních tří sérií. Ale v první třetině na mě tak seriál rozhodně nepůsobí. Ano - rozložení dějovích linek a scén na epizodu je funkčnější, seriál o něco málo zvážněl, ale co z toho? Scénáristická nekompetence z posledních dvou sezón zůstala. Projevuje se to zejména tak, že se postavy nechovají jako lidi. Zkrátka už přestaly působit jako osoby, ale jsou z nich pouhé nástroje děje. Jednoduše řečeno, postavě se přihodí série událostí, po které by člověk čekal, že dojde k určitému závěru, nicméně ona dojde k přesně opačnému a vlastně se ani neposune. Viz drama Calluma s Raylou v této epizodě, kde se projevuje další špatná stránka seriálu - špatně napsané a vůbec celkově hrozně provedené dialogy. Je to hrozně cítit tou snahou někam přivést děj, byť chování postav pak neodpovídá čemukoli dalšímu, co jsme s nimi viděli. /spoiler/ Celá hádka mezi Raylou a Callumem prostě neměla nastat, kdyby ti dva mluvili jako normální lidi a ne jako dějové nástroje, které se mají rozhádat. Asi takle: C: Víš, jak nás zajal F...    R: Jo. Proč?   C: Víš, abych utekl, musel jsem použít černou magii. Vyčítám si to a mrzí mě to. Myslím, že mě to oslabuje a vystavuje nebezpečí.    R: Ale od té doby si ji nepoužil, ne? Tak se tím netrap. Kdyby nás povraždil F..., tak by jsme nemohli zastavit Claudii. A příště už jí nepoužiješ. A pokud se tě pokusí ovládnout A..., společně to zvládneme. Jsem tu pro tebe a vždycky budu. Ale my potřebujeme drama, protože důvody, takže dostaneme hloupou, nelogickou, zbytečnou hádku. /konec spoileru/    Minimálně tuto sérii ještě dokoukám, i když bych asi neměl věnovat tolik času sledování animovaného seriálu s kolísající kvalitou a hlavně přemýšlení o něm. ()