Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

JohnSmith

Příjemná komedie, především v první polovině, nicméně druhá polovina už je klasická předvídatelná romanťárna a není už tak zajímavá. ()

ZeroCZ1233

Upřímně moc nevím, jak se k tomuto filmu vyjádřit. Jistě, Beatles je moje nejoblíbenější skupina, takže jsem pokaždé šťastný, když se jejich hudba připomíná a objevuje v kultuře, ale... Yesterday se nesnaží dělat ze sebe kdejaké veledílo, s hudbou Beatles pracuje taktně a s úctou (kromě Hey Dude...), ostatní narážky na skupinu taky nijak neuráží. Snímek upadá na rovině zápletky, příběhu a prvky s těmito složkami spojené. Premisa zní zajímavě, člověk se probudí ve světě bez Beatles, velký šok, co teď, ale... tvůrcům se nepodařilo dostatečně představit a hlavně dobře vybudovat fikční svět filmu. Máme tady jen již zmíněnou hlavní událost tvořící kauzalitu a zároveň přináší zajímavé prvky, které obohacují a prakticky definují fikční svět, ale tam to končí. Později se jen dozvídáme, že se nezapomnělo jen na Beatles, ale i na další (převážně) kulturní bohatství, jenže tento prvek spíš slouží jako "vtipné" vložky než skutečné využití k ozvláštnění něčeho tak zbytečně plochého, kterým tento fikční svět rozhodně je. Tím se rovnou dostávám k příběhu. Motiv morální rozepře hlavního hrdiny je jedním scenáristickým přešlapem téměř rozmetán a slouží jen k jako lepidlo k rozpadlé snaze utvoření romantické linky mezi hlavními postavami, která je bizarní nejen jejím průběhem, ale hlavně vyvrcholením vybočujícím až moc slepě ze směru, kterým se film předtím vydával. Kromě jedné scény, u které nezůstane oko fanouškovo suché vlastně Yesterday nabízí jen kolekci dobře znějících coverů na námi známé hity. Film rozhodně není zbytečný, zábava to rozhodně je, ale jen v určitých chvílích, zbytek byla průměrná neslaná nemastná podívaná. ()

nevermore

Zaujal mě námět, a říkal jsem si, to zní zajímavě - to bude super. No.... nestahovat gatě před brodem. Hlavní sympaťák je tak strašně bezvýraznej a nesymaptiIckej  (bez emocí) - zkrátka a dobře se absolutně nehodí na tu svoji postavu - i ten, co hrál Gavina, by se na to hodil podstatně lépe. A už tady to začíná, on se neusmívá, já mu tu roli nevěřím. Samozřejmě ta milostná zápletka, je tím pádem rovněž jak ze špatnýho filmu a ani hudba Beatles to nezachrání. Ed Sheeran je tu pasován, asi po Beatles za nejkompetentnějšího muzikanta, co může vydávat soudy o jejich hudbě a vlastně hudbě celkově - tím u mně teda vůbec nezískává. Rodiče našeho sympatického muzikanta jsou pro změnu tak roztomile pitomoučcí a extrémně otravní (především otec). A tak jediná, aspoň trochu sympatická postava, je lakotná moneyžerka s nejlepší hláškou celého filmu: "In the Name of Money!" Nechci vidět znova. ()

Brain-D

Co kdyby jste byl muzikant a jediný si pamatoval hudební skupinu The Beatles. No hned by jste toho využili a stali se Superstar !!! Na Boyla celkem jednoduchý snímek, který mohl vytěžit daleko víc. Danny se stářím ztrácí kreativitu a jde to poznat. Pro mě akorát 60% ()

Lukyn007

Nemůžu se zbavit dojmu, že šlo z daného námětu vytěžit víc. Dynamická režie Dannyho Boyla filmu setsakramentsky prospívá, o tom žádná, zápletka je vskutku originální, nicméně se jedná o klasickou lovestory, která už tu byla mnohokrát a v lepším podání. Yesterday ovšem stojí za to vidět, a to nejen díky hitům od Beatles, ale také kvůli Lily James, která od Popelky dostala pořádnou roli a opět ukázala, jak skvělá a roztomilá herečka to je. 75 % ()

mcleod

Výborný nápad hodný Dannyho Boyla, ale příběh mě překvapil svou neskutečnou nepropracovaností a plochostí, kterou bych od tohoto (mého oblíbeného) režiséra vůbec nečekal. Je to prostě taková klasická ne moc zajímavá romantická komedie, což je jeden z mých nejméně oblíbených žánrů (který právě až příliš často vykazuje takové charakteristiky) a toto asi nebude výjimka. Ale protože jsem poslední dobou stále větší fanda Beatles, tak ve mně každá další píseň ve filmu vzbuzovala nemalé nadšení. A taky musím pochválit hlavní postavy, Lily James byla nádherná (a to jsem ji tady viděl poprvé) a Himesh Patel takový sympatický ňouma (což je jeden z mých oblíbených charakterů), který nezpíval úplně špatně. Takže je moje hodnocení takové hodně rozporuplné... jo a taky jsem se konečně dozvěděl, kdo je to ten Ed Sheeran :-) ()

JustMeeKatie

Začnu asi pěkně od začátku. Na "Yesterday" jsem byla zvědavá už od uveřejnění prvního traileru. Líbila se mi ta myšlenka "co by bylo, kdyby Beatles nebyli". K samotnému filmu musím říct, že se mi hodně líbilo zpracování, tedy, jak byl film natočen, a obsazení asi nemohlo být lépe vybrané. Byť se zde objevilo pár známějších tváří, nebili člověka vyloženě do očí a nekradli si příběh pro sebe. Samozřejmě jsem si i ráda poslechla přezpívané písničky od "brouků" (které mimochodem zní skvěle), ale jakmile došlo na méně známé hity, byla jsem trochu ztracená (ale to by zase až tolik nevadilo). Čekala jsem, že konec bude trochu jiný. Takový ten klasický filmový závěr, kdy hlavního hrdinu opět něco porazí a všechno se vrátí do normálu. "Yesterday" bych hodnotila jako lepší průměr, chyběla mi tam nějaká jiskra, což je za mě docela zásadní bod. Kdo má rád hudbu, pro toho je to must-see, ale za mě to nebyla zase až tak skvělá podívaná, kterou bych musela v blízké době vidět znovu. PS: Závěrečná scéna s Ob-la-di-ob-la-da se mi líbila asi úplně nejvíc ♥ PPS a menší spoiler: Scéna s Johnem Lennonem musí zahřát u srdce každého, kdo aspoň trošičku Beatles poslouchá. ()

Guzo

První část filmu je super, nebál bych se dát i pět hvězd. Ale s postupem času to trochu upadá a závěr je až moc zkratkovitý, jako by už tvůrcům došlo, že je film zbytečně dlouhý. Hodně je znát režie Dannyho Boyla, při sledování jsem si několikrát vzpomněl na Milionáře z chatrče - ne že by byl scénář nějak podobný, ale také je to takový dobře natočený "feel good" film. ()

blackJag

Zábavný koncept, který si to nijak silně nekomplikuje a ani ty písničky Beatles nijak zásadně nezneužívá. Po trailerech jsem možná čekal trošku víc, ale to už je asi klasický problém současných upoutávek - a důvod, proč se jim záměrně vyhýbám. 75% ()

mkubalikova

Bavilo mě to, ale doufala jsem, věřila jsem, že mě to totálně semele, což se bohužel nestalo. Spolupráce mých oblíbenců Boyle + Curtis měla všechny trumfy v ruce, navíc nápaditou zápletku, perfektní řemeslo a Beatles. Výsledek ale zůstal daleko za mým očekáváním. 80% ()

Kurikmoon

A TAK MA Ožiarilo... Ani zdaleka nie tak dobrý film o skupine ako Bohemian rapsody. Nie tak romantické ako Zrodila sa hviezda. Nemalo to ani tak zaujímavý dej ako oba spomínané filmy. Ale... Ak máte radi EDDYHO, či pesničky BEATLES, určite si pridajte k môjmu hodnoteniu. Ja sám som mal z filmu oveľa silnejší zážitok ako ***, ktoré som tu nechal. Ale za to si zásluhy nemôžu pripísať tvorcovia filmu Yesterday. ()

svobik

Curtis to zase trefil. I když jsem v tandemu s Boylem čekal spíš čistej homerun, Yesterday je i tak hrozně příjemná záležitost. Místy vážně vtipná, zajímavě rozvíjející celou premisu a s výborně nacastovanou ústřední dvojicí. Patel je správnej moula a Lily James je přesně ta okouzlující dívka, u které by musel být hlavní hrdina slepej, aby se do ní nezabouchl. Skvěle jsem se bavil, navíc oceňuju, že se film nakonec nevydá do úplně očekávaných vod. Závěrečná ujížděčka s Sheeranovým songem je naprosto boží, už jen kvůli ní jsem tenhle film určitě neviděl naposledy. 8/10 ()

V.Silver

Skvěle nesympatickej hlavní hrdina, kterýmu člověk přeje všechna neštěstí, která se mu po cestě stanou :-) Další z řady filmů, kterej byl "fajn" a tím to asi hasne - některé věci se jim povedly, něco zase moc ne, za mě nejvíc plusových bodů dávám za Eda Sheerana. ()

blackkocour

Muhammed zahraje Včerejšek, a velkou náhodou zrovna na celém světě problikne světlo a nikdo si nepamatuje Břitníky a tak snědý sympaťák dostane do kolen i Edu Šína. Ty jo, námět jak vycucanej z tlustýho a špinavýho prstu polského kamioňáka. Nejsme daleko od pravdy.. z plitké sympatické komedie se stala jen slaďárna, jak poslední Bridget Jonesová, (nebo si tam dosaďte ledajakou britskou komedii za posledních 5 let). Už ten samotný námět, že by nikdo na světě neznal Břitníky, a nějaký Džišmouha. to vezme zapačasy, a využije toho neexistujícího copyrajtu, a stane se z něho multi-internetová hvězda na TikToku, všichni fanoušci by to stejně nazvedli, kvůli Beatles. Ať mají Beatles sebelepší písničky, tak jsou známý jen kvůli marketingu a velkým hudebním studiím. Takže, pokud by se našel správně vychcanej Čech, který by z tohohle námětu taky chtěl trochu vytřískat, tak místo Beatles vezme Michala Davida, a místo Rajeshe třeba vzít takového Jožku někde z pavlačáku. V ruce by měl tátovou gytáru, a nad rozjebaným ohništěm, by místním snědým spoluobčanům, dělal zadarmo konzert. Všem opičkám by se to náramně líbilo, za to každý jiný by ty písničky nesnášel, a místo "pijeme kolu", by zpívali "pijeme metanol a řežeme si žíly". Takže, ať je 30 pod nulou, nebo je táta naštvanej, tohle byla samochválská neumělina za hranicí reality. ()

Darth_AK

Člověk by čekal, že když vezmete tak dobrého režiséra, tak skvělého scénáristu, jednu z nejkrásnějších a nejtalentovanějších hereček současnosti, za podpory Beatles, vznikne jeden z nejlepších romantických filmů všech dob. A nebo taky ne. Když filmu pomáhá veličina zvaná Ed Sheeran, kterou zrovna nemiluji, tak je jasné, že film dělá něco špatně. A co dělá film špatně? Lásku hlavních představitelů. Kde je chemie? Kde je? Chci říct, motiv skvělý, máte skvělé písničky, ta premisa je dobrá, ale .. Osobně shledávám problém v Himeshi Patelovi, protože - nikdy jsem ani nevěřil že by bylo možné, aby s někým jako je Lily James nešla udělat ve filmu romantická chemie, ale tomuhle týpkovi se to podařilo. A když to má být romantický film, tak je to trochu problém. 1* za Beatles a Sheerana + setkání u domku :)) a 2* za Lily James. ()

Reanimated

Hey dude! Ne, tohle nebude novodová klasika po vzoru Love Actually. Ale feel good pecka to je bez debat. Smál jsem se skoro celou dobu. Je to typ filmu, kterému nejlíp sedne plný sál dobře naladěných diváků. ()

Maynard.

Na posledním filmu T2 sme byli s Čajem, KAšpim a Michalem. Tentokrát v letnáku jen s Čajem. A udělali sme zatraceně dobře, že sme se na to vydali. Dějově je to naprostá pecka, parádně chytrej nápad. Co se týče audiovizuálku, tak je to samozřejmě lahůdka na tý nejvyšší úrovni. Boyle patří mezi ty rejži, kteří mají dycky super songy spojený s perfektní kamerou. Ani ten hlavní hrdina mi nevadil. Jejo ženskej protějšek skvělá práce. Hudbu Beatles znám, ale nebyl sem nikdy jejich skalní fanda. Songy dostaly novej kabátek a hnedle maj větší koule. Těším na další jeho film... Kvůli němu se vyplatí chodit do kin! ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě