Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

KuceraJohny

Už když jsem v roce 2019 viděl na tenhle film trailer věděl jsem, že ho musím vidět. Avšak i přesto, že jsem na něj úplně tak nezapomněl furt jsem se k němu nemohl dostat. A teď, když se objevil na Netflixu byl výběr na večer jasný. Bohužel však musím konstatovat, že snímek nakonec nenaplnil mé očekávání. Dostal se lehce pod ně. Takže žádná hrůza. Hlavní dvojice herců nijak nevyčnívá, ale podává přijatelný a průměrný výkon. Ani zbytek obsazení nebudí žádné větší dojmy, kromě Eda Sheerana, kterého vždy rád vidím a zde je viděn asi nejdelší dobu ze všech filmů či seriálu, kde jsem ho zahlédl. Snímek Yesterday je perfektní v tom, že hudbu od Beatles podává skutečně s plnou parádou a i když to sice nespustí takový opětovný boom jako u skupiny Queen, jsem si jistý, že téměř každý si po shlédnutí minimálně tu jednu písničku od Brouků poslechl. Zápletka filmu je zajímavá a táhne celý film v perfektním duchu (i když něco tomu stále chybí) bohužel na konci přijde zklamání. Divák se o celé problematice z filmu v podstatě nic nedoví a akorát tak sleduje neuvěřitelný příběh jednoho muže a pak konec. Čekal jsem trochu víc, ale i přesto si film klidně znovu rád pustím. ()

Medea86

Nápad s tím jak by vypadal svět bez Beatles (a ne jen bez nich) se mi zdál fajn, ale nakonec mě film spíš zklamal. Vlastně je to celé takové jalové a čekáte jen na finální pointu. A furt mi vrtá hlavou jestli by bez Beatles opravdu vygooglil Rolling Stones. Nebyl jejich první hit Angie od Beatles? ()

Konopilka

Ano, jsem celoživotní fanda Beatles, takže nemůžu jinak, i kdybych chtěla. Ale já nechci. Víc takových feel-good filmů prosím. Potřebuju je, potřebujeme je...... Btw. Ed Sheeran má docela slušný vyzvánění na mobilu 😉 ()

sh4ris

Film s dobrým nápadem, britským vtipem sobě vlastním a skvělými písničkami. Konec byl na mě už hodně přeromantizovaný, ale budiž. BTW kdo je Harry Potter?! ()

melo.d

Tak co nám to Boyle navařil za šlichtu tentokrát? Těšil jsem se na trochu toho poctivého anglického řemesla a dostal extrémně nelogickou a americky nevtipnou klišovitou břečku plnou patosu a kýče. Dokonce ani ti toporní herci (a neherci obzvlášť) neměli pořádně co hrát, když scénář byl jak ze školní besídky. Dřív by se řeklo škoda celuloidu. Dneska to celkem pěkně vystihuje double facepalm. ()

Mejkveli

Odkaz the beatles mohl být ztvárněn jinými způsoby a znatelně lépe. Tohle je prostě béčko se špatným obsazením, kde jsou průser i acting skills Lily James. ()

Tomoso18

Pre mňa rozhodne jeden z najlepších filmov, ktoré som v poslednej dobe videl. Skvelá letná romantická komédia, ktorá poteší každého diváka. Samozrejme, nesmiete čakať megafilm typu Casablanca, Bohemian Rhapsody či Láska nebeská. Hoci trochu mi to celkovou atmosférou Lásku nebeskú pripomínalo. Ale teraz trochu konkrétnejšie. Treba uznať, že príbeh nebol nijak originálny, plynutie deja občas haprovalo a záver bol vcelku predvídateľný, ale viete čo? Mne to nevadilo a čas strávený v kine som si užil od prvej do poslednej minúty. A tých 116 minút ubehne ako voda, to môžete veriť. Tvorcovia rozhodne vo svojej práci nesklamali a vytvorili vskutku milý film, na ktorý veľmi rád uvidím aj v budúcnosti. Áno, má svoje muchy, ale práve kvôli týmto drobným nedostatkom som sa pri ňom uvoľnil lepšie ako pri iných, ospevovanejších filmoch. A ak k tomu pripočítame veľmi sympatické herecké obsadenie a účinkovanie hviezdy formátu Sheeran, tak nie je nad čím premýšľať. Hneď zajtra treba vytiahnúť svoju drahú polovičku do kina a užiť si to plnými dúškami. Lebo tento film má čo ponúknuť dievčinám aj mládencom. A samozrejme, medzi veľké klady filmu treba zaradiť aj hity Beetles... Anglická filmová tvorba, len tak ďalej!!! ()

veruna.b

Ušetřete peníze a nechoďte na to do kina... anebo jo, pakliže chcete na vlastní oči a za peníze vidět jak vypadá geniální nápad v naprosto tragickém provedení. Víc netřeba psát. Nechci být negativní, prostě na to nechoďte :D ()

Bohaatstvo

Klidně řeknu, že to byl můj nejsilnější filmový zážitek tohoto roku. Film jsem si užil a přeji i všem ostatním, aby z něj měli tak skvělý pocit jako já. ()

Naty94

Curtise mám ráda a námět se mi opravdu moc líbí, ale provedení už moc ne. Zhruba poslední třetina byla opravdu hodně zvláštní a příběh byl už dost přitažený za vlasy. U dialogů mi občas zůstával rozum stát. To to opravdu Lily James prostě špatně zahrála nebo je problém jinde? Pár technický věcí mě ovšem velmi zarazilo, zvlášť když se jedná o film takových tvůrců. Zaprvé nechápu, proč jsou ze začátku v některých scénách herci rozostření a zaostřeno je na pozadí. To opravdu nebyl k dispozici jiný záběr? Zadruhé, kdo to proboha překládal? Titulky byly fakt otřesné a pro každého, kdo má angličtinu rád a aspoň trochu se vyzná ve frázích, to bylo tedy opravdu peklo. Samozřejmě chápu, že s dvojsmysly je vždy problém, ale i přes to jsem občas tedy opravdu nestačila zírat. ()

Babinicz odpad!

Nesympatický hlavní nehrdina v nesympatickém a nelogickém filmu plném zprzněných skladeb Beatles. Odporné Patelovo neherectví, jeho vyděšené přehrávání a zvrhlé multikulturní aranžmá celého filmu mi lezlo na nervy. Lily James a Ed Sheeran se mi ve svých rolích líbili, ale to je jako když dvě přezrálé třešně spadnou ze stromu na hromadu hnoje. Zbytečná zbytečnost, která dává smysl snad jen jako marketing pro Eda Sheerana. Btw, nejsem si jist, jestli není rasově předpojaté do hlavní role zloděje obsadit Roma. Přeci zloděj mohl být stejně tak i běloch, ne? Tak proč Rom? ()

themiracle

Už když jsem viděl upoutávku v kině, tak mi to celé přišlo jako vtipný nápad a i z ukázek se to zdálo též jako pěkně udělané. No a tento film očekávání naplnil. Velmi vtipné plné skvělé hudby. Ed Sheerana v podstatě neznám (vím, že existuje, pár jeho písniček jsem slyšel, ale asi bych si to s ním nespojil), nicméně jeho zapojení do filmu je perfektní. Za mě 90 %. ()

margita figuli

Ako absolutny Beatles lover som sa na film tesila, a dufala som, ze budem smiat sa a budem plakat. Vela dobrych napadov, malo dovedenych do zdarneho konca. Som zmatena, preco z hlavneho predstavitela nasilu robili absolutne nudneho, nicim nezaujmaveho, trochu prihlupleho typka. Nemohla som nadhernej Ellie uverit, ze je do neho roky zamilovana aj ked to hrala naozaj dobre, ziadna chemia neprebehla. Film fungoval ako - tak, ale na to aku velku temu mali tvorcovia v rukach tak vcelku sklamanie. Mam pocit, ze keby Richard Curtis zobral do ruk okrem scenara aj reziu, dopadlo by to lepsie. Not a Danny Boyle fan. ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě