Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

wege

Jaký by byl svět bez The Beatles? Za mě bychom o moc nepřišli a mohl bych v autě poslouchat i něco jiného, co se třeba líbí mě. Moc pěkný film, líbil se mi, Danny Boyle si s tím fakt vyhrál. Překrásná Lily James, krásné téma, trefné využití jejich písní, dokonce s bonusem v podobě většího pochopení smyslu a vzniku některých z nich. Velmi sebekritický Ed Sheeren, kterého jinak fakt nemusím. Je to takové pěkně pozitivní, jako skoro všechno, co napsal Curtis. Strašně mi to atmosférou a vlastně celým pojetím připomínalo Lásky čas (to je teda ještě lepší). ()

papilon395

Milé, úsměvné a britsky vtipné. Je to dar, umět si takto vystřelit z vlastních ikon a přitom poukázat na jejich nesmrtelnost. ()

Kafemlejnek7

Film pro naprostou pohodu, pokud by však někdo čekal zásadní kinematografické dílo řešící spodní proudy lidské duše, musí jít jinam. Tento film chce bavit a baví! ()

tlesk

Yesterday je až příliš obyčejnou (byť kvalitní) hudební romantickou komedií na to, aby vystrčila růžky nad ostatní filmy Dannyho Boylea. Krom pár typicky podivně nakloněných záběrů a několika málo svěžích nápadů byste ani neřekli, že se pod režii podepsal on. Přesto se však jedná o velmi příjemný snímek, který sice zdaleka nevyždímal velký potenciál, ale nudit se u něj rozhodně nebudete. Krom sympatického obsazení nabízí pochopitelně zajímavý pohled na svět bez Beatles a na to, co pro něj tato skupina znamenala a znamená. Jakkoli se u mne jedná lehké zklamání (byť se dalo upřímně čekat), jde o počin který by si žádný příznivec skupiny a hudby jako takové rozhodně neměl nechat ujít – ideální letní film, u kterého si budete podupávat do rytmu a upřímně se smát. Možná vás i v některých momentech docela chytí za srdce. A to zase není tak málo. ()

PlayEasy

Originální, inteligentní a hlavně luxusně zábavná britská komedie. Tak skvělý nápad mohl vzejít jen z hlavy Richarda Curtise. The Beatles rozhodně patří mezi naše nejoblíbenější kapely a tahle pocta způsobila to, že tento film nám vyhovoval o to víc. Sympatické herecké výkony, hlavní hrdina - neokoukaný a též sympaťák, (samozřejmě) výborné písničky a Ed Sheeran taky rozesmál :-) Ale co bychom si počali bez liverpoolských "Brouků", Coca Coly a Harryho Pottera. :) A co bychom si teprve počali bez tohoto filmu! Velký zážitek z kina. 80% ()

pekl

Pokud jste vyrůstali na písničkách Beatles a neudělá vám problém nepravděpodobná ústřední zápletka, budete mít z filmu čirou radost, tak jako já. ()

ilias

Výchozí nápad byl fajn. Jenže tím to končí. Postavy se chovají nesmyslně, nerealisticky a vytváří si naprosto falešná dilemata. Jak můžou po dvaceti letech čekání na lásku najednou zbývat jen poslední čtyři minuty? Jak to, že úspěch na jedný frontě vylučuje úspěch na tý druhý (kariéra vs. vztah - nebylo vůbec odůvodněné, proč by si měly stát v cestě)? Absolutní nesmysly. Jedinej docela milej a překvapivej moment je zjevení jednoho z členů Beatles - celou dobu jsem čekala, s kým se vytasí, a nepodařilo se mi to tipnout. ()

PAVLIS

50% Je tu pár vtipných chvilek a Boyle si jako vždy drží svůj vysoký audiovizuální standard. A také na Lily se dobře kouká. Bohužel ale scénář stojí za starou bačkoru. To vážně nešlo rozvinout hlavní myšlenku jinak než do jedné nekonečné deprese jestli krást či nekrást tvorbu Beatles? Opravdu nešlo udělat romantickou linku uvěřitelnější? Proč musí být hlavní hrdina takový nevýrazný slizoun? A proč dostaly tak málo prostoru ty největší hity Beatles? Takhle nefunguje Yesterday ani čistě na úrovni radosti z hudby Beatles. ()

AgnesDee

Velmi by mě zajímalo, co přesně vedlo Dannyho Boyla k tomu, aby natočil tento film. Samozřejmě, že Beatles si zaslouží být opěvováni, a to ještě dlouhou dobu, ale nevidím důvod, proč zrovna tímto způsobem. Je to možná originální způsob ale kdyby natočil jejich biografii, udělal by líp. ()

stone

Skvělý nápad s absolutně přeslazeným závěrem. Jedno oko nezůstalo suché. Škoda, mohla to být bomba, jen to domyslet do konce. ()

curfew77

V Británii jsem nikdy nebyl, ale mám velké pochybnosti o tom, že by tamní sotva třicátníci v rozhovorech mezi sebou běžně citovali písně When I´m 64 nebo I Am The Walrus. Richard Curtis si asi svět takhle představuje, stejně jako si zřejmě myslí, že by v roce 2019 všichni strnuli v úžasu nad šedesátkovými hity slavné liverpoolské čtveřice, kdyby je doposud neznali a někdo je najednou vychrlil. To jako vážně? Viděli autoři někdy video, na němž jsou dnešním teenagerům pouštěny písničky od (oproti Beatles o dvě generace mladších) Queen? A ne, argument, že celý film je přeci nereálný už z podstaty svou zápletkou s alternativní realitou, opravdu neobstojí. Nefunkční základ doplňují ukrutné scénáristické "cochcárny" (postava někomu telefonuje cca třicet vteřin předtím, než se objeví u jeho dveří?!), nevýrazní herečtí představitelé, zoufale chtěné rádobyhlášky a rozpačitý Sheeran. Všechno špatně a ke všemu mě to přinutilo hodně přemýšlet nad skutečnými kvalitami LÁSKY NEBESKÉ, což jsem rozhodně nikdy nechtěl. 40 %. PS: Myšlenku, že bez Beatles by nebylo Oasis, snad jako jejich velký fanoušek radši vůbec nebudu komentovat ;) ()

Vykuk

Nečekal jsem nic a dostal ještě míň, nuda k uzoufání, nic vtipného, jen ten originální námět řekněme, který i skrze ne moc sympatického frontmana ještě více zaniká.. ()

mig21

Čisté potěšení na jednu noc. S případným opakováním. "Hey Dude? Co to má být?" "Já vím, to ten zatracený Ed Sheeran!" : ()

Hemlock

Solidní poklona Beatles okořeněná morální myšlenkou, že láska je nejdůležitější věc na světě. No proč ne, bohužel pro Yesterday postrádala hlavní dvojice jakoukoliv chemii a chvílemi to vypadalo, že by si nevěděli rady ani kdyby je někdo třetí svlékl, odvedl na postel a nasměroval penis toho Mauglího směr pochva té frigidní učitelky. Jinak za mě cajk, muzika dobrá, Sheeran se tam tak často neplantal abych to musel vypnout a nakonec pravda a láska zvítězila - 60% a jdu si odplivnout... ()

Xpojntman

Pěkný odpočinkový film. Ruku na srdce i když člověk není fanda Beatles neboli brouku, tak občas do jejich hudy zaposlouchá. ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě