Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Když se Jack vylíže ze zranění a na párty konané na počest jeho uzdravení zabrnká na kytaru „Yesterday“ od Beatles, nestačí se divit reakcím svých přátel, kteří se chovají, jako by jednu z nejznámějších písniček všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby se stejně nechovalo vyhledávání na internetu. Beatles jako by nikdy neexistovali a Jack vycítí příležitost. Stačí, když si vybaví všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran (hrající ve filmu sebe sama), který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Radost Jackovi kalí jen dvě „drobnosti“ – vědomí, že se dopouští celosvětového podvodu, a ztráta Ellie. Ta má pocit, že by ho konečně měla přestat milovat, když je to celou dobu jednostranné, a se zlomeným srdcem ho pošle do L. A. natočit nejlepší desku všech dob. Jenže když zpíváte o tom, že k životu stačí láska („All you need is love“), může vám to najednou dost změnit priority. (Cinemart)

kolly13

Slabota s rómským aktivistou a vpodstatě vykrádačka image kapely Beatles. Má divák odejít nebo se alespoň něco stane? Nebudu napovídat, ale je to asi jasné.. ()

DJMaroko

I když Brouky moc nemusím skladby v podání Jacka mi vůbec nevadili, naopak pro mé sluchy to byl příjemnější poslech než od Beatles. ()

CZ_Milka

Čekala jsem to nějak víc písničkové ve stylu Bohemian Rhapsody, tohle je primárně romantická komedie, ta hudba je tam až moc podružná. Hlavní hrdina taky nezaujal, nějak mu to nevěřím. Škoda. ()

Awer

Asi už jsem starej. To, co poslední roky vzniká, je strašná bída. Tohle v rámci ní ještě ujde, ale přesně jak píše POMO, když jsou chipsy dole, v rukávu už vůbec nic není a je z toho jen nevěrohodnost a průměr. Celý to úrovní působí ne jako velkofilm superznámého autora, spíš jako pokračování Na střeše nebo nějaké podobné české kraviny. A ty superakční střihy s názvy měst tomu ten rozměr nedodají. Jakože ono to fakt není špatný. Na to po náročném dni odkoukat první polovinu a u druhé usnout. Ale takovouhle ambici to přece nemá... ()

Grázl83

Zajímavý námět. První polovina filmu skvělá, potom to začalo trochu nudit a závěr předvídatelný a klisovity. ()

truetrue

Nechal jsem to pár dní uležet a nakonec přidávám čtvrtou hvězdu. Ten film má v sobě něco strašně pozitivního - asi to bude úsměv Lily James nebo závěrečný song na školní besídce, který nemůžu dostat z hlavy. Jinak za mě výkon hlavního představitele přinejlepším NIC MOC, ale to krásné poselství ze závěru vše zlé přebije. SPOILER ALERT: nejhorší verze Help!, co jsem kdy slyšel. SPOILER ALERT 2: je mu 78 a žije v domě u moře ! ()

Buxholka

Základní znalost o The Beatles mají asi všichni, s touto premisou film pracuje, a pak jí vypne. Současně jí předpokládá u diváků, což by mělo fungovat. Samozřejmě pokud znáte i texty písniček The Beatles film pochopíte ještě o něco více narážek a situací, ale není to zas až takový rozdíl. Vrchol podle mne je píseň BACK IN USSR zahraná v Moskvě (pokud se můžete dostat k vystřiženým scénám, tak uvidíte i její delší verzi). Film slábne v poslední třetině. Jedním z důvodů je zesílení romantické linky, která je prostě nezajímává a dost násilně do příběhu zasazena. ()

allegria

Myslím, že tento film nejvíc ocení generace, která vyrůstala v 60. letech. Beatles zdaleka nebyli jen hudebníci, oni změnili (svým způsobem) celý svět. Jsem ráda za to, že mi je tenhle film připomněl. Moji vrstevníci jistě pochopí, že námět je to natolik silný, že tentokrát nelze hodnotit vysloveně a jen filmové umění. Beatles jsou prostě věční. A nakonec, film měl nápad, a to se také cení. Za mě bravo! Ale neodpustím si jednu poznámku: Beatles byli jedineční právě svými geniálními vokály, mám za to, že kdyby jejich písně zpíval jeden člověk s jednou kytarou, těžko by se stal tak slavným, ale proč do toho šťourat, film je i tak příjemným zážitkem a milou vzpomínkou. ()

PTuranyi

Príjemný film s originálnym nápadom čo keby nejaká vec zmizla a zapamätalo si to len pár ľudí. Žiaľ nápad je využitý len napoly a ničí ho romantická linka, ktorá sa zaň maskuje. Produkcia je obstojná aj herci sa snažia ale výsledok je akýsi nemastný-neslaný. Nie je to ani úplne komédia (bláznivý fanklub, otravní rodičia, štúdio pri železnici) ani dráma (obavy z prezradenia). ()

Razz

Ak čakáte ľahko stráviteľný letný oddychový príbeh, dostanete ho. Čas v kine ušiel rýchlo, no nie je to žiadne superdielo, ktoré by ste mali chuť pozerať opakovane. Námet bol zaujímavý, ale bezpochyby veľa vecí nedotiahnutých a nedomyslených. Jednoducho - nerozmýšľajte, len si to vychutnajte. ()

milada008

Od filmu nečekejme žádné duchovno. Je to především odpočinkový film, kdy můžete spolehlivě vypnout a oddechovat. O písních Beatles netřeba se rozepisovat. O to větší překvapení je poměrně velký prostor pro Eda Sheerana, kterého se myslím zhostil vcelku dobře. Film měl dost hlášek, které mě rozesmály, ale jedna mne dostala. Když jel hlavní představitel do domu na pobřeží a byl záběr na obrazy, marně jsem si lámal hlavu, kdo maluje. Jestli Paul nebo Ringo. A hle, dveře domu otevřel John Lennon... Shrnuto a podtrženo, film jako naprostou oddechovku vřele doporučuji. P.S. Dnešní představení filmu na 54. KVIFF i přes poměrně ranní hodinu ( od 9.00 ) sledoval i prezident festivalu Jiří Bartoška. ()

bigmatko

pomerne nenáročný film z jednoduchým príbehom a anglickým humorom, na ktorý si treba chvíľu zvykať. aj keď jedinou sympatickou tvárou bola Lily tak sa na to dalo pozerať. Romantika medzi postavami moc nefungovala ale dôležitý bol princíp a emocionálne posolstvo The Beatles. Nie je to žiaden veľký hit ale ako oddychovka to rozhodne potešilo. ()

Capri2016

Skvelá romantická komédia s dobrým zmyslom pre humor. A navrch filmu vládne nesmrteľná hudba Beatles. Danny Boyle a Richard Curtis poznajú svojho diváka a dokážu osloviť široké masy. Tentokrát mali super pomocníka - hity Beatles. Himesh Patel bol veľmi uveriteľný v postave pôvodne neúspešného a nezaujímavého umelca a speváka, ktorého úspech prekvapí a napriek lákadlám show businessu stále ostáva tým chlapcom z malého anglického mesta. P.S. Super pointa ako automaticky vnímame niektoré značky - hudobné, spotrebiteľské, knižné a ako by sa mohol náš život zmeniť keby sme boli skoro jediní, ktorí so tieto už neexistujúce veci ešte pamätajú. ()

raikonen16

Naprosto nedotažený poměrně zajímavý nápad, u kterého jsem věřil, že si s ním Curtis hravě poradí. Nakonec se ale nápad topí ve spoustě nelogičností (kdo si na Beatles pamatuje, Lennon, důsledky konání hlavního hrdiny) a film se vlastně chová jako manažerka v podání Kate MacKinnon, tedy "pojďme z toho vydojit co nejvíc peněz". Snímek tak drží nad vodou Boylova tradiční hravost a také sympatické výkony všech zúčastněných včetně Sheerana, který je schopný si ze sebe udělat legraci. ()

Arwic_x

Skvělá myšlenka. Jen mám pocit, že to šlo udělat ještě lépe. Přesto nejlepší pocta The Beatles bez Beatles. Tři a půl. ()

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (více)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě