Po mnohaletém odloučení a rozdílně zvolených životních cestách se dva bratři, Christian (43) a Georg (45), setkávají na pohřbu svého otce. Počáteční pěstní souboj přímo na hřbitově, pozdější spočinutí v rodném domě prolité množstvím pálenky a okořeněné partičkou ping-pongu na život a na smrt – to vše nakonec vede bratry k osudovému rozhodnutí. I cesta může být cíl, a tak se oba bratři v emocionálním (i alkoholovém) opojení vydávají na výlet, o kterém snili už jako kluci. Na výlet skrz celé Německo na stařičkých mopedech s rychlostí omezenou na 25 km/h. Začíná cesta plná vrcholů a pádů, bratrského oddalování i sblížování, humoru i hledání smyslu života... (AČFK)

LEGACY

Boskovicky kino naslepo je fakticky bomba. Na začátku když na mě vybafli německý titulky a já usoudil, že nám v kině budou promítat německý film trochu jsem se leknul, každopádně netrvalo to ani 5 minut a já viděl, že se dívám na něco vyjímečného. Film si na nic nehraje, dělá si srandu, jak z lidí a jejich zaslepenosti tak i ze své vlastní země a jejich zvyklostech. Vše je zde trochu umocněné, ale celkový dojem je více než pozitivní a já se sám viděl jak se proháním prériemi novodobého německého venkova a splňuji si svůj dětský den. Vím, jistojistě, že na tento smělý unikát budu mile rád vzpomínat. ()

kolemjdouc

Film ,který mě svým příběhem jakoby objal.Zkrátka lehce stravitelný.To já v poslední době vyhledávám..Kamera bez přiblblých filtrů.Žádné hokus pokus se záběry. Toho si cením.Dobrá režie.A herci fakt hráli komedii. ()

Rathalos

Nemci to opat dokazali a natocili dalsiu vybornu road komediu,ktora nie je len vtipna,ale ma v sebe aj nieco pekne,citlive a to cele je sprevadzane fajnovou hudbou i sympatickym hereckym obsadenim,no jednoducho sa mi to lubilo,odporucam...:-) ()

BOURQUE

Celkom slušný roadmovie z Nemecka. Dvaja dospelý, samozrejme dostatočne odlišným charakterom a životným štýlom, sa rozhodnú splniť svoj detský sen (dostať sa k mori a ...). Ako to už býva, počas cesty sa dostanú do najrôznejších (príjemných a nepríjemných) situácií a odhalí sa aj zopár tajomstiev. Záver by rozhodne mohol byť trošku originálnejším. Keby to tak bolo, tak pravdepodobne aj s tým hodnotením by som išiel vyššie. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Rebeca

Pohlednicově příjemná, nenáročná komedie se sympatickým obsazením (nic víc, nic míň); odpočinkový film, s příjemným výběrem muziky v pozadí (* navíc). Milé pokoukání z "perspektivy houpacího křesla"... ()

Ewík

Velmi milá a příjemná komedie. Bratři jsou sympatičtí herci a veselé kopy... tak hezky se k sobě mají a zažívají pěkné momenty. Film zahřeje u srdíčka. [iVysílání ČT] ()

DJ Kritik

Road movie, ktorej chýba ten náboj zábavy a bezstarostnosti. Nie je to ako Klopanie na nebeskú bránu. Dá sa to pozrieť, ale nič si z toho človek neodnesie. ()

MyrnaAlec

Na Německo místy i vtipný, jinak obsahující obvyklou vycpávku všech road movies : neshody mezi postavami, trocha sexu, urvání se ze řetězu a nakonec happy end. ()

srolyma

Příjemná německá mopedová road movie. Vtipná, smutná, dojemná, trochu sportovní a hodně cestovatelská. A je fajn po letech vidět německý film ze současnosti obsazený kompletně echt Němci. To je na medaili za hrdinství! ()

pafka

Prekvapeni. Spousta legrace a sblizeni bratru, kteri jsou si tak vzdaleni. Nadhled, sikovne sceny. Zadna rachanda, ale mile usmevne celou dobu. ()

blondboss

Svieža a pohodová komédia, ktorá ukazuje na dôležitosť medziľudských vzťahov a toho, že sloboda je v živote tá najdôležitejšia vec. V zásade už tu podobných road movies bolo veľa a v zásade ani tento snímok neprinesie niečo extra prevratné, ale ako oddychovka to určite funguje. 60 % ()