Reklama

Reklama

Banda

(seriál)
  • USA The Boys
Trailer 1
USA, (2019–2025), 40 h 43 min (Minutáž: 54–68 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Hrají:

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(40)

Obsahy(1)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

(více)

Videa (12)

Trailer 1

Recenze (384)

Helo 

všechny recenze uživatele

Ještě kousek a dal bych pět. Možná po další sérii? Ta první totiž skvěle rozehrává originální zápletku, ale pak se místama začne zbytečně zasekávat a odbočovat, přičemž ve finále některý ty odbočky vedou... nikam (zatím - tedy doufám) a ty, který jsou nakonec vypointovaný, nejsou vypointovaný úplně skvěle (snad až na jednu). Jinak to má náběh na naprostou pecku, vyzyvatele Watchmenů (sem s nima!), páč i tady je celej ten supehrdinskej koncept pojatej dost jinak, vlastně převrácenej úplně naruby, přesto povědomej (VCU FTW!). Superhrdinové tu jsou totiž pěkný zmrdi, uchyláci nebo maj aspoň jeden nebo dva psychický problémy a zachraňování lidí je pro ně jen nutný PR. A jak všichni (zaslouženě) chválí Urbana, tak já musím ještě přidat pochvalu pro Antonyho Starra, protože jeho ztvárnění Homelandera je prostě neskutečný. EDIT: Dopětkováno. ()

Rocky88 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Původně jsem očekával satiru, jenže ona je to reflexe existence člověka s tím rozdílem, že v něm existují supráci, který jsou ale stejný kundy, jako všichni ostatní. Černý humor já můžu a tady je ho dostatek, příběh hezky odsýpá a co postava, to unikát, takže i když v záběru zrovna není Urban nebo Starr, úroveň neupadá. Třešničkou na dortu je pak nic neskrývající gore akce. Seriálu jsem se dlouho vyhýbal, protože mi ho podsouvala každá reklama, o to víc jsem pak překvapen kvalitami. Super. ()

Reklama

FrankSusta 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

(komentář vznikl v době pouhých dvou sérií) Banda (pro mne však stále The Boys) je jeden z nejneuvěřitelných komiksových počinů vůbec. Otevřeně mluví o této době; o marketingu, přetvářce, a celkově všem, co dnešní doba přináší. Superhrdiny by klidně dokázal nahradit úplně každý - co má jenom o kapku větší moc než ostatní. Nejlepší charakter ze všech je pochopitelně Homelander, který má celou dobu seriálu nasazen takový ten americký úsměv, který seriálu jen dodává na vážnosti a jakési děsivosti. Samozřejmě není jediným charakterem, jenž zasluhuje pozornost. Také protagonisté Butcher či Hughie, nebo postupně se rozvíjející se superhrdina Deep (co se sice prvních pár dílů tváří jako strašlivej dodecjchacítrubicedelfínojeb). Příběh je špičkový a vyšperkovaný, jen je občas škoda, že v minulém díle (teď dávám pouze příklad - bezspoilerový) odpálí Manhattan, a v druhém díle se již na to nevzpomene. Zkrátka se většinou vždy něco na oko důležitého stane, ale v dalším díle se to již neřeší.    Líbí se mi parodie na MARVEL a DC filmy, které jsou tak přesné, až se mic chce brečet (varování pro milovníky MARVEL či DC: po zhlédnutí Bandy již nebudete milovníky MARVELu ani DC). Kamera je dobrá - taková namodralá - ale ve druhé sérii již trochu moc přesvícený - jakože je moc do žluta. herecké výkony jsou fantastické! Obzvláště pak již zmíněný Homelander, jehož herec zkrátka MUSÍ získat ocenění za jeho neuvěřitelný výkon. Stašně se mi líbí (ale zároveň děsí) idea superhrdinů, kteří skutečně moc super nejsou! Jenž jsou závislí na svých právnících, scénáristech, drogách, manažerech, atd...    vizální efekty jsou dobré - zkrátka takové, jaké bývají v seriálech (ani ne moc drahé, ani ne moc levné). Ale asi lepší, než-li komiksová předloha, jenž je doslova plná úchylů ve všech směrech.       no... prostě pět hvězdiček! fantastické dílo! strašná sranda, ale zároveń těžké drama (jemuž superhrdinové slouží jen kvůli reklamě a kvůli tomu, aby u toho lidé vydrželi). a ta krev... občas jí je moc, ale skutečně jen někdy. jinak to je vyrovnaný, a nějak extra mi tam nevadila.                  pět hvězd (10/10)      více zde ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

The Boys sází na současný divácký vkus bažící po superhrdinech s R-kovým ratingem a musím přiznat, že se seriálovým tvůrcům podařilo mě připoutat na osm hodin k obrazovce, abych tuto vcelku nevídanou podívanou zhlédnul téměř na jeden zátah. Problematika negativního dopadu superhrdinských činů na civilisty byla nakousnuta již v Občanské válce od MCU a zde tvoří jeden z dějových pilířů. Zobrazovaný svět, ve kterém jsou superhrdinové vnímáni jako celebrity a zároveň stavěni na úroveň bohů, přičemž není vše, tak jak se zdá být, měl rozhodně své kouzlo a musím ocenit, že prakticky až do úplného závěru první série člověk nevěděl, kdo je vlastnou tou největší sketou mezi všemi. Tento seriál nabízí celou plejádu více či méně známých herců, z nichž mě nejvíce zaujali Elisabeth Shue jako nekompromisní Madelyn Stillwell a Antony Starr v roli svatouškovsky démonického Homelandera. Avšak ani The Boys nezklamali a postarali se o nejednu nezapomenutelnou scénu - kojence použitého jako laserovou zbraň člověk jen tak někde neuvidí, což platí i o jiných, nejmenovaných scénách. Jsem celkem dost zvědavý na druhou sérii, protože několik příběhových linií skončilo nedořečených a byla by škoda, když by to tak zůstalo. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Svět už nutně potřeboval, aby si někdo konečně pořádně vytřel prdel všemi těmi prvoplánovými oelasťákovanými superhomokládami, ze všech stran správňácky, povrchně, šosácky a kýčovitě mentorujícími dyslektické mentály napříč věkovým spektrem a v jednom kuse zachraňujícími lidstvo před „strašlivým“ intergaylaktickým zlem. A Kluci to naprosto elegantně dokázali! Tudíž tu máme konečně dimenzi, ve které je Supergej prohnilá a úchylná karieristická jebka s božským komplexem, Vondrpizda prospěchářská lesbická štětka, Černý homopanter zfetovaný vraždící negr, Neviditelný superslizák voyeurský deviant, honící si na pánských i dámských hajzlech, a kde Vodomuž šuká delfíny a znásilňuje stážistky. Všichni sdruženi do nenažraného parazitického korporátu jménem S.H.I.T. (Strategic Homoland Intervention Team), v jehož čele tentokrát nestojí dobrácký strýček Džexn, nýbrž paní Bota, bezskrupulózní to narušená megasvině s laktační psychózou. Takovému světospásnému dobru se může postavit pouze postupně tvrdnoucí přiteplený jeliman Kvajdík, podporovaný neseroucím se gengem ultrakrutopřísně hustého Waldemara Matušky. Kája Urban vládne, i když jsem s jeho novým vzhledem každou chvíli čekal, že si začne pobrukovat Eldorádo! Prostě nádherně žlutozelený, žluklý, dokonale viskózní, z paty vytažený, nekompromisně brutální a neseroucí se chrchel přímo do korektně zářivých tymolínových úsměvů Assvenžrů a Ligy vyteplenců. Paráda! ()

Galerie (666)

Zajímavosti (123)

  • Na začátku epizody hraje píseň „Sympathy For The Devil“ od The Rolling Stones a po ní hraje „Pressure“ od Billyho Joela. (Duoscop)
  • Postava Madelyn Stillwell (Elisabeth Shue) byla v komiksové předloze mužského pohlaví. (NiWi)

Související novinky

Banda skončí pátou sérií

Banda skončí pátou sérií

11.06.2024

Americký seriál Banda patří v současnosti k jedné z nejnablýskanějších vlajkových lodí streamovací služby Prime Video. Adaptace komiksu, v níž superhrdinové nejsou opláštěné modly, které symbolizují… (více)

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Zanedlouho přistane v kinech akční jednohubka od Matthew Vaughna s názvem Argylle: Tajný agent. Jakmile pak má režisér na kontě nějaké oblíbené franšízy, je nasnadě, že na ně budou padat dotazy při… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

The Boys dostávají mexický spinoff

The Boys dostávají mexický spinoff

29.11.2023

Amazon sype peníze do všeho, co se alespoň trošku hýbe. U Citadely a Prstenů moci se rozhodně na ničem nešetřilo a v rozpočtech létaly obří cifry, že by se to ale promítlo do výsledných kvalit… (více)

Reklama

Reklama