Reklama

Reklama

Nepohádky

(seriál)
  • USA Tell Me a Story
Thriller / Psychologický
USA, (2018–2020), 16 h 21 min (Minutáž: 42–58 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

Hudba:

John Frizzell

Hrají:

Chris Brochu, Danielle Campbell, Kim Cattrall, Zabryna Guevara, Sam Jaeger, Sterling Knight, Billy Magnussen, James Maslow, Dorian Missick, Dania Ramirez (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Seriál "Nepohádky" čerpá inspiraci ve světě nejoblíbenějších pohádek, které přetváří v temný a zvrácený psychologický thriller. V první řadě tohoto dramatu na pokračování, která se odehrává v současném New Yorku, se prolínají Tři Malá Prasátka, Červená Karkulka a Jeníček a Mařenka v epickém a podvratném příběhu o lásce, ztrátě, chamtivosti, pomstě a vraždě. (HBO Europe)

(více)

Recenze (32)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na seriál jsem šel s tím, že na mě působí mysteriózně a popisek toho taky moc neříká. Hned v první díle mě zaujalo, že na diskotéce hráli ryzí trance. Říkal jsem si, že u tvůrců je asi někdo, kdo umí svoji práci dělat pořádně a ví, co to znamená, když se to má na diskotéce pořádně rozpumpovat a nevypadá to, z filmařského hlediska, jako diskotéka pomocné unie neslyšících. Nicméně během dvou dílů jsem zjistil, že celý příběh je daleko obyčejnější a úplně není mysteriózní, jak to na první pohled, po shlédnutí plakátu s maskami prasat, vypadá. Spíš se jedná o psychologické drama, které má tak trošku náběh jak Velmi nebezpečné známosti a celé to má mít geniální zaobalení v podobě toho, že vážná témata mají připodobňovat známé světové pohádky. Ty jsem v tom osobně nenašel a po shlédnutí celé série jsem byl rád, že už na to nemusím koukat. Přišlo mi to jako totální průměr. ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Toto malo so známymi rozprávkami spoločný veľký smradľavý prd. Tupá zlátanina plná sprostých ľudí, od nesympatickej odutej akože Červenej Čiapočky alebo čo, po dvoch otravných sprostých akože vlkov. Nedá sa odmyslieť, že Janka a Marienku predstavovali namiesto detí feťácky go-go tanečník a vojnová veteránka, a ježibabu mafiánska mamka. Sem-tam nejaký zvrat, sem-tam nejaké prepojenie postáv v dejových líniách, za to ten jeden, aj keď vlastne neviem... Neodporúčam to nikomu. ()

Reklama

JJ.Gibson 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že po prvním dílu, jsem měl chuť na tento seriál zapomenout. Nicméně osud tomu nechtěl a tak jsem vydržel. A kupodivu s každým dalším dílem, vše začínalo dávat větší a větší smysl. Je tedy pravda, že jsem tam je to až překombinované, ale tak nějak stále se to dá pochopit a užít si vcelku šílenou jízdu plnou brutálních zvratů! ()

paascha 

všechny recenze uživatele

Miluju pohádky, miluju strašidelný příběhy a strašidelný pohádky miluju ze všeho nejvíc...Seriál je, jako nakonec v poslední době úplně všechno, nezdravě korektní, debilita vyrovnávačů křivdiček ublížených zmrdů ale právě tady nedokázala posrat děj natolik, aby to pořád nebyla skvělá a zábavná podívaná ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To, co ze začátku vypadalo na obyčejné tři dramatické příběhy, se ke konci rozrostlo v obrovskou pavučinu, kde se všechny nezávislé dějové linky spojily na jednom místě a všechny se (nejspíš) uzavřely. Neskutečně seriálu pomáhají kvalitně zahrané postavy, kdy si po pár dílech divák najde cestu ke každé z nich, k tomu super herci ze známých filmů (TVD, Game Night..) a je to. Navíc si všechny 3 příběhy drží svoje tempo, mají drajv a není to (jak běžně bývá), že by byla jedna linie slabší než zbylé. Napětí a otázky, které seriál v poslední třetině pokládá, jsou podané poutavě a do samotného závěru to jde jako drsná a akční vybíjecí gangsterka. S uváděnými pohádkami mi toho moc společného nepřišlo a možná mi přišel takový uspěchanější poslední, závěrečný díl, což je škoda, ale i tak se na druhou sérii těším a doufám, že bude alespoň stejně dobrá. ()

Galerie (136)

Reklama

Reklama