Reklama

Reklama

Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (754)

genetique 

všechny recenze uživatele

Podľa mňa rovnako atraktívna ako dvojka, ak nie viac! Výhodou je hlavne prostredie a samotný obrovský a pár menších dejových zvratov. Veľmi premyslené hádanky, ktoré musí Willis spolu s L.Jacksonom (potešil a priniesol osvieženie) vyriešiť, čo mi pripomína Indianu Jonesa v meste. Trošku mierne naivné, ale inak veľmi solídny nárez! 90%. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

John McTiernan opät prevzal zezlo po jednotke a natocil dalsie pokracovanie nestastnika Johna McClanea, ktory sa opät ocitol v nespravnom case na nespravnom mieste, aj ked v tomto pripade to bol zrejme zamer teroristov na odputanie pozornosti niecoho, coho moze napadnut len samotneho McClanea, kedze policajti mali plne ruky prace s hladanim bomb po celom New Yorku. Na tejto casti sa mi pacilo hlavne duo Willis - Jackson, pricom prave Jackson narazal casto na svoju ciernu plet a preto boli z mojho pohladu niektore dialogy humorne, ale o napätie a vybuchy tu nebola nudza, malo to svizny rychly dej, co na akcnych filmoch zboznujem. V roku 1995 som explozie v New Yorku povazoval iba za akcnu filmovu show a ani vo sne by mi nenapadlo, ze by sa mohlo stat nieco omnoho horsie a tym bol 11.09.2001. Ak som si spravne vsimol vo filmografiach oboch hercov, tak Willis si s Jacksonom okrem tretej Smrtonosnej pasce zahral aj v akcnej parodii na SMRTONOSNE ZBRANE pod nazvom NABITA ZBRAN 1 (1993), dalej v PULP FICTION: HISTORKY Z PODSVETI (1994) alebo i v thrilleri VYVOLENY (2000)... 20.09.2010 ______ Bruce Willis - (John McClane) +++ Samuel L. Jackson - (Zeus Carver) +++ Jeremy Irons - (Simon Gruber) +++ Graham Greene - (Joe Lambert) +++ Colleen Camp - (Connie Kowalski) +++ Larry Bryggman - (Walter Cobb) +++ Anthony Peck - (Ricky Walsh) +++ Nicholas Wyman - (Mathias Targo) +++ Hudba: Michael Kamen +++ Produkcia: Andrew G. Vajna, John McTiernan, Robert Lawrence +++ Nemecka Cinema - 75% ()

Reklama

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Smrtonosná past 3 již scénaristicky i režijně poněkud splývá s masou ostatních akčňáků. I sám John McClane se poznenáhlu mění v klasického nesmrtelného hrdinu, jemuž v jeho cestě za ztrestáním zločinu a záchranou nevyných značně vypomáhá náhoda. Ale průšvich s enakonec nekoná a i když Smrtonosná past 3 nemá nic co by ji nějak vyzdvihovalo nad ostatní filmy žánru, je zpracována poctivě a kvalitně. Velmi dobré tři hvězdy. ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Já tuhle past viděla jako první - tajně jsme na to koukali s bratrem, když jsme byli doma sami. Strašně se mi ten film líbil. Teď s odstupem času se mi líbí dál. První díl je sice lepší, ale k tomuhle mám citový vztah - ta nostalgie! A teď konečně chápu i většinu těch hlášek, chach. A je nezpochybnitelný, že parťácké duo Jackson a Willis je naprosto k pomilování, neskutečně jim to spolu jde a kadence hlášek je opravdu smrtonosná. A navíc film obsahuje libově zlého německého Ironse, kterýho taky miluju, no takže já prostě nemůžu jinak, než za 4 hvězdy. Ten ústřední march mi vždycky tak zněl v hlavě. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Michael Kamen: 1. Summer In The City - The Lovin' Spoonful ,2. Goodbye Bonwits ,3. Got It Covered - Fu-Schnickens ,4. John And Zeus ,5. In Front Of The Kids - Extra Prolific ,6. Papaya King ,7. Take A-nother Train ,8. The Iron Foundry ,9. Waltz Of The Bankers ,10. Gold Vault ,11. Surfing In The Aquaduct ,12. Brahms: Symphony No.1 ,13. Beethoven: Symphony No.9 , ()

Galerie (59)

Zajímavosti (71)

  • Scény zahŕňajúce bombardovanie metra boli natočené v opustenom jadrovom raketovom sile v Charlestone v Južnej Karolíne. Záverečný súboj sa natáčal na diaľnici I-95 v meste Jessup v štáte Maryland. Zvyšok diaľničných scén sa natáčal v oblasti Fairfield County a Putnam County v štátoch New York a Connecticut. (WalterIK7)
  • Anthony Peck (Ricky Walsh) hrál také v prvním filmu jednoho z podřízených velitele policejního zásahu proti teroristům (v titulcích je uveden jako "mladý policista"). Zde hraje důstojníka newyorské policie. (casyy)

Související novinky

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014

Loni v březnu šlo do kin už páté dobrodružství Johna McClanea. Akčňák Smrtonosná past: Opět v akci sice příliš kladných reakcí nenasbíral, jelikož ale vydělal 300 milionů dolarů, slavná série bude… (více)

Reklama

Reklama