Reklama

Reklama

Poslední akční hrdina

  • USA Last Action Hero (více)
Trailer

Obsahy(1)

Chlapec Danny Madigasn je velký filmový fanoušek a jeho nejoblíbenější postavou z plátna je akční hrdina Jack Slater, kterého hraje Arnold Schwarzenegger. Jednoho dne dostane od svého nejlepšího přítele, starého promítače z kina Nicka kouzelnou vstupenku na nový Slaterův film. Kouzlo začne okamžitě působit: Danny je transportován přímo do děje filmu, do Slaterova světa, kde neplatí pozemská pravidla a zákony a dobro vždy zvítězí nad zlem. Jenže jeden ze Slaterových nepřátel, padouch Benedict, ukradne Dannymu vstupenku a dostane se do skutečného světa. Tady chce zavraždit Arnolda Schwarzeneggera, aby tak konečně dostal Slatera. Slater s Dannym se musejí dostat do reálného světa za ním a pokusit se mu zabránit v jeho plánech… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (452)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Ani zdaleka tenhle film není špatný, naopak bych řekl, že co se hollywoodské kritiky týče, vydařil se hodně. Skvělé Arnieho hlášky a vydařené obsazení to jistí. Trochu přemrštěná stopáž a scénářové trhliny jsou ovšem věci, které mi místy docela vadily. Ovšem pravá podívaná začíná, až když se postavy dostanou do reálného světa na premiéru nového Jacka Slatera. Charles Dance a Tom Noonan jsou skvělí záporáci, proč jen se objevují ve filmech tak málo? Poměrně dost jsem se bavil. Škoda, že takových akčňáků s Arnoldem moc není. ()

AllShallFall 

všechny recenze uživatele

Já nevím, co špatného na tom každý vidí. Jde přece o srandu parodicky vystihnout neohroženého a vždy připraveného hrdinu. Jakého si úžasňáka v Arnieho podání. Je to určitě nejlepší Arnoldova komedie. John McTiernan je pro mě umělec, který zaslouží uznání. Tenhle film měl, sice jen pár minutové, hvězdné obsazení. A to je další plus. Jack Slater je mazák. ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele

Podobný komerční i dějový úlet jako o rok později True Lies, akorát o třídu horší zábava. Na tomto filmu je skutečně vidět že se nešetřilo. Bohatá výprava, velcí herci, strhující výbuchy, honosné lokace (Hyatt) a velkolepá akce. Ovšem film přišel zaprvé ve špatnou dobu do kin (konkurence) a za druhé není zase tak zábavný, strhující a hlavně originální jak by se mohlo zdát a tak se z něj stal relativní propadák, který se zdaleka neujal tak jak by se čekalo. Ačkoliv je režisér na akční film kabrňák, v intimitě a v osobních vazbách jednotlivých charakterů mu to vždycky trochu vázlo a tak jakmile se nestřílí o sto šest, je docela nuda. Několik výborných vtipů, glos a scén, překvapivě dobrý Arnold, ale jinak opravdu příliš dlouhé a dosti skřípající. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Jack, toto je zástupca guvernéra.“ - Vrazí mu jednu do nosa. - „Povedzte mi, až príde guvernér.“ Vždy, keď vidím tento film, pomyslím si „Jaj Bože, to mohlo byť!“. Ale nie je. Prvá polovica nemá ďaleko ku genialite – báječne uvoľnený Arnold s cigarou a v hadích topánkach, namakane sebavedomá réžia Johna McTiernana (PREDÁTOR), výborný „film vo filme“ scenár Shanea Blacka (autor SMRTONOSNEJ ZBRANE, Hawkins z PREDÁTORA) a bombastický rozpočet neustále kričiaci „pozri na mňa!“. Bohužiaľ, v druhej polovičke sa nudne dostávame do „našej reality“ so všetkými jej čudnými šedými problémami (prepady na nočnom poriadku, ochladzujúci sa vzťah medzi matkou a jej dieťaťom). Nezachráni to už ani pani Arnoldová, originálne nápady (Stallone v T2), podarené cameá (T-1000, Arnold Schwarzenegger ako Arnold Schwarzenegger, bergmanovská Smrť alias Ian McKellen), sklenené oko Charlesa Dancea dokonca ani noblesný Anthony Quinn v dosť urážlivej úlohe. F. Murray Abraham je potom už doslova slabý ("Danny hovoril, že si zabil Mo Zarta." - "Koho?" - "Zarta." - "No, vieš, zabil som toľko ľudí..."). Dole klobúk: neveril som, že TAKÝTO scenár sa dá TAKTO rozpačito sfilmovať... spomenul som už kresleného kocúra? ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Mně se ten film líbil. Námět mi přijde zajímavý, stejně tak pohrávání si s klišé akčního žánru. Nejvíce se mi ale líbila konfrontace opravdového a filmového světa. Chvílemi legrace, chvílemi "skutečně akční" film (podobně je třeba kombinováno i Spiknutí s Gibsonem). Dost se mi líbila scéna přepadení Dannyho zlodějem natočená dost realisticky, tady se nejvíce ukázalo, že ve skutečném životě je vše trochu jinak. Prostě - na rozdíl od většiny ostatních si myslím, že se film povedl a dobře jsem se u něj bavil. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (42)

  • Raz nad ránom pri popíjaní štábu režisér John McTiernan poznamenal: „My tu v skutočnosti točíme E.T: Mimozemšťana." Arnolda Schwarzeneggera (Jack Slater) to dosť znepokojilo a odvtedy začal mať pocit, že celá záležitosť s prístupnosťou PG-13 bola chybou. (gogo76)

Související novinky

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (více)

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem

08.06.2009

Ultimátní zmodernizovanou verzi Shakespearovy klasiky předvedl Arnold v Posledním akčním hrdinovi, ale brzy se dočkáme další. Catherine „vykopli mě od Stmívání“ Hardwicke je teď spojována s mnoha… (více)

Reklama

Reklama