Léto roku 1991. Dospívající Daniel je po otcově smrti poslán k příbuzným na Cape Cod. Když se seznámí s místním drogovým dealerem, začínají mu prázdniny ve znamení obchodování s drogami, dobrodružství a tajného románku. Je to léto, které všechno změní. (Cinemax)

Niflheim

85 %. Kdybych chtěl hodnocení odbýt, tak napíšu „Drive se středoškoláky“. Bylo by to ale vcelku nespravedlivé, protože Hot Summer Nights kromě žánrové i řemeslné blízkosti se zmíněným Refnovým majstrštykem zanechává i jiné dojmy. Bavila mě „prcičkovská“ a snad i trochu nostalgická letní nálada, a taky přítomnost vypravěče, která je osvěžující a místy odlehčující. Krásní a uvěřitelní, byť občas nedobře hrající lidé. Jistě, dějově nejde o nic originálního, nicméně celá látka je podaná poutavě s feel good atmosférou a hezky dobarvující muzikou. Sice patrně lehce nadhodnocuji, ale opravdu jsem si to až překvapivě užil. ()

Vito_LePour

Další parádní film o tom, jak to končí, když začnete a nechcete nikdy skončit. A ze všeho se snažíte vylhat. Za mě výborně natočené, po té co se film rozjede, drží fantasticky napětí až do úplného konce, který je za mě zvládnutý též naprosto perfektně. Do toho velice solidní soundtrack a parádní herecké výkony. Chalamet dokazuje v každé roli, ve které jsem ho viděl, jak talentovaným je hercem. ()

POMO

Něco v tom soukolí postav drhlo. Především mu chybělo hmatatelné přátelství mezi klukama, na kterém se malo stavět to naokolo. Zamilovat se do holky může každý, to ho ještě nedělá morálně kvalitní a divákovi blízkou postavou, hodnou starosti o ní. A cool střih, filmové odkazy ani šlágry z přelomu osmdesátek dramatickou hloubku filmu nedodají, pouze ho udělají šmrncovnějším. Zaměření na hned dvě romantické linky, které odstrčí bokem gangstry a drogy, je přílišné a prvoplánové. Funkčně sladit krimi drama s romancí vyžaduje šrouby navíc (Baby Driver, True Romance). Ale nenudil jsem se. Na Maiku Monroe z It Follows se kouká dobře, a vůbec herci jsou zde vybraní povedeně ikonicky. ()

curfew77

Coming of age filmy mám poměrně hodně rád, tady to ale navzdory slibným trailerům a mému oblíbenci Chalametovi pranic nezafungovalo. Podivný slepenec žánrů a příběhů nedrží dramaturgicky pohromadě, erotické rádobydusno nedospěje nikam a dějovou linku musí rozčísnout příhodně se dostavivší hurikán, ukázková scénáristická lenost. 40 %. ()

Terka_127

Proč mi byl tenhle film utajen a proč jsme ho našli náhodou na streamovací službě? Myslela jsem si, že Timothéeho objevil Guadagnino pro Call Me by Your Name, ale podle všeho tato nezávislá pecka vznikla o pár měsíců dřív. Trochu podobné téma - letní lásky, přesto dost jiné. Za mě skvělý příběh, skvělá hudba, skvěle vybraní herci a do toho ještě super kamera s střih, který si právě hraje se skladbami devadesátek. Tady se hudba střídala podle nálady snad co pět minut a byla to bomba. Timothée opět skvělý a vlastně je to jeho první hlavní role v celovečeráku. Do toho malý vypravěč, který vám je celý film utajen a až na konci se konečně dovíte, jak to vlastně všechno ví. Zápletka s drogami se může zdát, že je nepochopitelná, mně to ale dává smysl, když pochopím Daniela a jeho introvertní smutnou povahu, který se vrhá do léta coby dospívající teenager poprvé bez otce, jehož zjevně hodně miloval a tráví léto na pobřeží u babičky a nikam vlastně nepatří. ()

• Film se má odehrávat v roce 1991. Přesto se hned v úvodní scéně objevuje na polici model Mercedesu SL v generaci vyráběné až od roku 2001. Rovněž ve scéně v autokině je možné zahlédnout Mercedes-Benz třídy E (W210), produkovaný až od roku 1994. (FIAT 500)
  • Název filmu se objeví až v 15. minutě. (pornogrind)