Autor detektivních románů není schopen napsat bestseller. Je v krizi. U soudu pozná mladičkou rumunskou emigrantku, kterou podezřívají z vraždy. Nina se díky němu dostává z vězení a odjíždí s ním na venkov. Půvabná dívka dokáže připravit svému ochránci nejedno kruté překvapení. Ten sice začíná psát další knihu, ale má stále silnější obavy, že ji nedokončí. Má z Niny strach. Neumí si totiž odpovědět na otázku - je to milenka nebo vrah, který usiluje o jeho život? (Warner Home Video CZ)

otík

Příjemná nenáročná komedie se stejně tak pohodovým obsazením. Některé hlášky jsou skvělé a zvláště když hlavní hrdina si pro sebe říká, co píše v knize, tak je to vskutku perla vedle perly. Tak trochu mi to připomíná Belmondova Muže z Acapulka. Pořízková toho moc nepředvedla, ale nebylo třeba, Tom Selleck byl vskutku úžasný. Hudba: Georges Delerue ()

Pitryx

Komorní film – tak bych to nazval. Nic složitého kaměrově, vizuálně jednoduchý. Zato je nabit slovním humorem, ne stále v jednom kuse, ale celkem vzato, stačí to. Proto mne mrzí dabing, to dělali snad v plechovém sudu nebo kde. Je to velká škoda, přesto se u filmu divák pobaví a zasměje. 20130728nest ()

demovka

Spisovatel v koncích se nechá okouzlit půvabnou záhadnou emigrantkou v nesnázích. Pomůže jí a a přivede si jí domů. Tak moc je okouzlen. Najde tím ale inspiraci a začne psát. Postupem času ale začne pochybovat o nevinnosti krásky a nakonec o vlásek unikne smrti. Filmu patří plus za oba herce, za vtipné hlášky a napínavý příběh. Divák totiž přemýšlí společně s hlavním hrdinou, jestli kráska je nebo není nevinná. Paulina je opravdu půvabná a Tom hraje přesvědčivě zamilovaného solidního pána. ()

Padme_Anakin

Tom Selleck v roli spisovatelského bambuly, který prochází jakousi tvůrčí krizí a chybí mu to tzv. políbení múzy, zcela impulsivně poskytne alibi neznámé krásce, o níž ví pouze to, že je Rumunka, jmenuje se Nina a je podezřelá z vraždy. Tvůrci roztočili kola zábavy mně milým a příjemným způsobem a ač je to místy naivní či průhledné, stačilo mi podívat se na Toma v nejlepších letech, ve formě, urostlého, elegantního, pohledného muže a všechny připomínky jsem zapomněla. "Swift se musel dozvědět pravdu. Té noci se jako leopard odplížil na místo, odkud ji mohl nepozorován sledovat." ()

len.tilka

"NENENE, NÁHODY NEJSOU, PHILE. JEN VĚCI, KTERÝ SI OSTATNÍ LIDI NAPLÁNUJOU A NEŘEKNOU O NICH." Začne to parádně. Knírkatej pisatel předvídatelnejch detektivek, kterej se na první pohled zabouchne do krásky vražedkyně miss Rumunsko, obstará jí alibi a za odměnu si jí odveze do přepychovýho hausu, ve kterým se ale pro jistotu zabarikáduje, aby ho slečna v noci třeba nezapíchla nůžkama na manikúru. Následně si tam hezky hospodaří; krasavice ve volném čase mrská nožíkama po broučkách, střílí fousáčovi šípy do zadku nebo si tajemně matlá v noci bělobu na xicht. Týpek si to nezapomíná všechno pečlivě zapisovat do deníčku, ovšem v trochu přitažené formě. Všechno je báječné a tajemné do té doby, než se v tom začnou šťourat všichni poldové, krajané máfoši a následně začne vysvětlování a odhalování naprosto debilní pravdy. Joo, kdyby se to nechalo záhadný a bez vysvětlení, to by bylo teprv na pořádnej román! "NEE, JÁ NEJSEM NERVÓZNÍ! JÁ JEN VYPADÁM NERVÓZNĚ, KDYŽ JSEM KLIDNEJ..." ()